Anioł w czerni

Tłumaczenie: Violetta Dobosz
Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Black angel

Ta historia zaczęła się dla Alberty Murray jak w podłym romansie. Kiedy odkryła, że Kirk, jej mąż, zdradza swojego Anioła-jak nazywał Albertę- i chce ją potajemnie zostawić dla tajemniczej kochanki. Odszukanie nazwiska i adresu kochanki okazało się dla Alberty sprawą nie taką trudną. Tyle, że wtedy Mia Mercer sprawiła jej kolejną niemiłą niespodziankę.

Liza | 2014-10-17
Przeczytana: 17 października 2014

Książka napisana jest z perspektywy Alberty, zdradzanej żony, która najpierw ignoruje złe przeczucie, aż w końcu udaje się do domu kochanki swojego męża. Ale tamta jest …martwa. Policja aresztuje jej męża za zabójstwo, Kirka, ona jednak wierzy, że jest niewinny, rozpoczyna więc własne śledztwo. Zamierza się dowiedzieć kim jest prawdziwy morderca. Czy prawda ją zaskoczy?

Może tu mały spoiler, ale mnie bardzo zdziwiło, że Kirk dostał karę śmierci- wprawdzie nie ma tu zapisu rozprawy sądowej, od razu jakby po jego aresztowaniu przechodzimy do emocjonalnej sceny pożegnania bohaterów. Która jest, notabene, dobra.

„Wrócisz. To nie jest pożegnanie.”

Wielką zaletą tej powieści są dobrze opisane stany uczuciowe Alberty, przez co łatwo można zrozumieć jej postępowanie. Ale za to inne wątki są uproszczone, pominięte, stąd miałam wrażenie, że niektóre zdarzenia są zbyt wydumane czy nazbyt przekombinowane. Bohaterka odwiedza różne miejsca, często podejrzane i niebezpieczne, wplątuje się w...

kaśko | 2011-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2011

polecam . fajna historia zakochanej kobiety, która robi wszystko by ocalić skazanego męża. Pakuje się w różne kłopoty. wato dać szansę tej powieści.

Marta_De | 2016-08-09

Moje pierwsze spotkanie z Cornellem miało miejsce lata temu, przy okazji książki „Spotkania w mroku”, która wywarła wtedy na mnie ogromne wrażenie.
Lubię twórczość tego autora, jego historie posiadają dość specyficzny klimat jakiejś takiej mrocznawej nostalgii, otoczonej aurą tajemniczości.
Jeśli chodzi o „Anioła w czerni” – interesująca, wciągająca i ujmująca na umiarkowanym poziomie. Może nie daje kopa i efektu WOW, ale jak dla mnie, warta przeczytania.

historyczka7 | 2016-03-02
Przeczytana: luty 2014