Rodzinne szmaragdy

Okładka książki Rodzinne szmaragdy Nora Roberts
Okładka książki Rodzinne szmaragdy
Nora Roberts Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Zamek Calhounów (tom 4) Seria: Harlequin Kolekcja literatura obyczajowa, romans
Zamek Calhounów (tom 4)
Harlequin Kolekcja
For the Love of Lilah, Suzanna' s Surrender
Harlequin
2006-01-01
2002-01-01
Alina Patkowska
szmaragdy rodzina skarby zamek

Kolejne spotkanie z siostrami Calhoun. Wszystkie dziewczyny mają już partnerów. Singielką jest tylko Suzanna. Ale ona jest rozwódką z dwójką dzieci, nie liczy już na miłość.

Pewnego dnia, by rozwikłać tajemnicę rodzinnych szmaragdów postanawia porozmawiać z wnukiem kochanka swojej prababki-Holtem.
Okazuje się, że mężczyzna durzył się w niej, kiedy był młodym chłopcem. Teraz razem pracują nad rozwiązaniem zagadki. Okazuje się też, że Livingston, który od dawna chce zdobyć klejnoty nadal jest w pobliżu. Czy wspólna praca i zagrożenie zbliżą potomków dawnych kochanków?
Tymczasem w Towers zjawia się Colleen, najstarsza córka prababki Bianci.
Na ślubie Sloana i Amandy pojawia się te jego siostra Meg, matka przyrodniego brata Alexa i Jenny. Dzieci z miejsca się zaprzyjaźniają? Czy Meg i Suzanna również zbliżą się do siebie? I czy wreszcie siostry Calhoun odnajdą ukryte w Towers szmaragdy prababki Bianci?
Na te wszystkie pytania, szukajcie odpowiedzi w noweli "Na zawsze twój".

Okazuje się, że mężczyzna durzył się w niej, kiedy był młodym chłopcem....

Kolejna piękna część historii trzech fantastycznych kobiet. Niezwykle miło się czyta przy gorącej herbacie, pod kocem w mroźne wieczory. Idealnie tworzy bajkową rzeczywistość i pozwala zatopić się w świecie idealnej miłości :)

Relaks doskonały. Polecam tym, którzy chcą oderwać się od rzeczywistości ;-)

Relaks doskonały. Polecam tym, którzy chcą oderwać się od rzeczywistości ;-)

To chyba moja ulubiona część tej serii - pochłonęłam ją dosłownie.

To chyba moja ulubiona część tej serii - pochłonęłam ją dosłownie.

Powieść zawiera wszystkie elementy, których najbardziej wyczekuje podczas czytania : urocze miejsce, tajemnicza zagadka , wątek kryminalny oraz wątek uczuciowy. N. Roberts jest jedną z moich ulubionych pisarek.
Pozdrawiam :)

Pozdrawiam :)

ksiazka zawiera wszystko tzn.waatek kryminalny czarny charakter dodal pikanteri ,gdzie ksiazke czyta sie z wielkim zachwytem i oczywiscie sprawy sercowe jak zwykle zwycieza milosc ,pozadanie

Składniki książki:
nutka kryminału,
lekka dawka zgrozy wynikającej z zabawy w opowieści o duchach,
duża łyżka romantycznej miłości,
szczypta rodzinnych legend i sekretów,
duża dawka PRZYGODY EMOCJONALNEJ :)
Książka która zapada w pamięć na długi długi czas...
Polecam serdecznie wszystkim! :)

Ps. Nora Roberts będzie chyba drugą moją ulubioną autorką :D

Składniki książki:
nutka kryminału,
lekka dawka zgrozy wynikającej z zabawy w opowieści o duchach,
duża łyżka romantycznej miłości,
szczypta rodzinnych legend i sekretów,
duża dawka PRZYGODY EMOCJONALNEJ :)
Książka która zapada w pamięć na długi długi czas...
Polecam serdecznie wszystkim! :)

Ps. Nora Roberts będzie chyba drugą moją ulubioną autorką :D

Na razie za mną część pierwsza. Lilah - wolny duch, leśna driada... Maks - naukowiec, nauczyciel, genialne dziecko. O dziwo, zakochują się w sobie. Można chyba powiedzieć, że sprawdziło się twierdzenie, iż "przeciwieństwa się przyciągają".
Cały czas uważam, że można było bardziej rozciągnąć akcję. Emocjonujące momenty za szybko się kończą :-) Nie mówiąc już o braku opisów romantycznych momentów.

Druga część za mną. Suzanna i dzieci: Alex i Jenny... Skrzywdzeni przez życie. Poturbowani psychicznie przez "męża" i "ojca". Znów są bezpieczni w Towers. Ale do pełni szczęścia brakuje im męskich ramion. Wtedy pojawia się Holt, który kocha się w Suz od dawna. Były policjant, poharatany przez życie. Idealnie wpasowuje się w lukę po Baxie.

Wreszcie też udaje się rozwikłać zagadkę szmaragdów, ale o tym trzeba przeczytać samemu.

Niestety cały czas uważam, że historia rodziny zastała opowiedziana pięknie, a wątek złodzieja jest tu wpleciony dość marnie. To moja opinia, ale wydaje mi się to zrobione na wyrost, tylko po to, by coś było.

Druga część jak i pierwsza część książki ma w sobie ogromną, rodzinną tajemnicę. Książka jest napisana prostym stylem, miło i szybko się czyta. Szczerze mówiąc Nora Roberts bardzo mnie przekonała do siebie książkami REZYDENCJA jak i RODZINNE SZMARAGDY więc jestem pewna, że po kolejne książki również sięgnę.

Inna okładka ta sama książka co:"Lilah i Suzanna" czyli siostry Calhoun.

Inna okładka ta sama książka co:"Lilah i Suzanna" czyli siostry Calhoun.

• Nora Roberts
  • Romans
  • Harlequin
  • Nora Roberts - przeczytane
  • Roberts Nora
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Rodzinne szmaragdy