Wahoo. Historia najsłynniejszezgo amerykańskiego okrętu podwodnego II wojny światowej

Tłumaczenie: Wojciech Chrzanowski
Seria: Seria z kotwiczką [FINNA]
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
"Wahoo": The Patrols of America's Most Famous World War II Submarin
historyczna

„Znaczenie historii okrętu podwodnego Wahoo bierze się stąd, że był on jednym z amerykańskich okrętów podwodnych szczycących się największą liczbą sukcesów - 25 zatopionymi statkami i okrętami nieprzyjaciela podczas siedmiu patroli. Autor, który służył na Wahoo na stanowisku zastępcy dowódcy na jego pierwszych pięciu patrolach, wprowadza do książek ten szczególny rodzaj osobistych detali, który sprawia, że historia ożywa.”

źródło opisu: FINNA, 2001

źródło okładki: http://www.finna.com.pl/

Adm_Lütjens | 2016-01-31
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Powiem tak – książka jest opisana rewelacyjnie, chociaż w pewnych momentach O’Keane przesadza z opisami kmdra Mortona.
Dla mnie kmdr Morton popełnił dwa niewybaczalne błędy (przypominam to jest moje prywatne zdanie):

1. Zatopił statek transportowy, następnie kazał się wynurzyć i kazał strzelać z działa do rozbitków na łodziach – coś takiego jest niewybaczalne.

2. Ostatnim błędem jaki popełnił było to, że nie opuścił okrętu, o którym było wiadomo, że i tak zatonie, tylko zabrał załogę ze sobą na dno i nikt się nie uratował. Jak już tak bardzo chciał zatonąć to mógł wysadzić marynarzy i sam zatonąć z okrętem. Czego się bał, że samuraje mu zetną głowę kataną, czy niewoli u nich???

Te dwa błędy są dla mnie niewybaczalne. Trzeba mieć zawsze nadzieję, że się przeżyje. Kretschmer trafił do niewoli i jeszcze sporo pożył – nie zamordowali go, ale „Jankesi” to trochę tacy głupi i uparci ludzie.

Książka jest opisana bardzo ciekawie, każdy patrol, każdy atak opisany ze szczegółami, jest...

Historia okrętu legendy USS 238 Wahoo oraz jego dowódcy Dudleya Walkera Mortona
"Musha". Wszystkie siedem patroli opisane z kronikarską wręcz dokładnością.

Tomasz Kamiński | 2016-09-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 listopada 2015

Super książka - stawiam na równi z "Żelaznymi Trumnami" Herberta A. Wernera...

Koszałek132 | 2016-08-15
Przeczytana: 2008 rok