Holograficzny Wszechświat

Tłumaczenie: Łukasz Głowacki
Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
The Holographic Universe
Albert

Hologram to trójwymiarowy obraz projektowany za pomocą lasera. Autor, twórca książek z gatunku noetyki,uważa, że wszechświat jest gigantycznym hologramem, obrazem wykreowanym przez ludzki umysł. Na bazie wyników badań dwóch wielkich myślicieli, Davida Bohma – fizyka z Uniwersytetu Londyńskiego, protegowanego Einsteina i jednego z najbardziej uznanych fizyków kwantowych na świecie oraz Karla...

Na bazie wyników badań dwóch wielkich myślicieli, Davida Bohma – fizyka z Uniwersytetu Londyńskiego, protegowanego Einsteina i jednego z najbardziej uznanych fizyków kwantowych na świecie oraz Karla Pribrama – neurofizjologa z Uniwersytetu Stanford, architekta współczesnego rozumienia mózgu – prezentuje nowy sposób patrzenia na świat i życie. Dzięki niemu teraz w pełni zrozumiesz zjawiska, takie jak telepatia, przepowiadanie przyszłości, mistyczne odczuwanie jedności z wszechświatem, a nawet psychokineza, czyli zdolność do poruszania przedmiotów siłą woli. Tezy Autora wyjaśniają nie tylko wiele nierozwiązanych zagadek fizyki, ale również tak tajemnicze kwestie, jak doświadczenia poza ciałem, śmierć czy świadome śnienie. Skupia się on również na mistycznych i religijnych doznaniach oraz wyjaśnia fenomen cudownych uzdrowień.
Przedmowę do książki napisała Lynne McTaggart, autorka takich publikacji jak „Eksperyment intencjonalny” czy „Więź”, która określiła ją jako klasykę na polu nauki i duchowości. To nowa naukowa teoria oferująca dowody, że wszelka materia jest splątana ogromną siecią związków. Szokujące wnioski zawarte w książce cały czas potwierdzane są przez dzisiejszą zaawansowaną fizykę, kosmologię i teorię strun.
Pomost między umysłem a materią.

źródło opisu: Studio Astropsychologii, 2013

źródło okładki: Studio Astropsychologii, 2013

książek: 2041
skarbka78 | 2016-05-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2016
Przeczytana: 20 maja 2016

Pozycja rewelacyjna, otwierająca człowieka na inny sposób myślenia i odbierania wszystkiego wokoło. Tym razem zdecydowanie zabrakło mi skali do oceny, gdyż nawet 10 gwiazdek to w tym przypadku i tak zdecydowanie za mało. Michael Talbot w "Holograficznym wszechświecie" udowadnia, że nasz świat nie jest prawdziwy, jest tylko hologramem wytworzonym przez świadomość. Książka, będąca dziełem współpracy z wieloma naukowcami i pracownikami Amerykańskiego Towarzystwa Badań Parapsychologicznych, przedstawia wiele dowodów, które udowadniają to twierdzenie w trzech częściach. Pierwsza z nich (najbardziej teoretyczna) przedstawia nowe, niezwykłe spojrzenie na rzeczywistość, omawia mózg i kosmos jako hologramy. Kolejna traktuje o umyśle i ciele w odniesieniu do psychologii. Zaś ostatnia (dla mnie najbardziej fascynująca) odnosi się do zagadnień czasu i przestrzeni poza umysłem.
Hologram przedstawiono tu jako jakby kwantowy segregator, w którym są przechowywane informacje w kwantowych falach....

Shetani | 2014-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Czy fani Gwiezdnych wojen pamiętają hologram wyświetlony przez R2D2, w którym to księżniczka Leia prosiła Obi-Wana Kenobiego o pomoc? Scena ta idealnie oddaje to, czym jest hologram. Jednakże Michael Talbot postanowił pójść nieco dalej i w swojej książce opisuje holograficzne postrzeganie całego świata, ludzi i naszego życia. Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ lubię czytać o naukowych badaniach dotyczących zjawisk, które są postrzegane jako paranormalne. A gdy zobaczyłam, że przedmowę stworzyła Lynne McTaggart, to wiedziałam, że ta pozycja musi być świetna. Nie pomyliłam się.

Pierwsze rozdziały mogą wydawać się nieco ciężkie i trudne, bowiem autor przytacza różne badania związane z fizyką kwantową oraz ludzkim umysłem. Przede wszystkim skupia się ona na dokonaniach dwóch naukowców. W przypadku fizyki jest to protegowany samego Einsteina – David Bohm, natomiast neurofizjologiem, który twierdzi, że wszechświat to jedynie gigantyczny hologram wytwarzany przez nasz umysł, jest Karl...

Bartłomiej Grabowski | 2014-02-21
Przeczytana: 18 lutego 2014

Nie ma chyba człowieka, który nie zastanawiałby się nad sensem swego istnienia, nad sensem swego życia, nad budową świata, który go otacza. Z pozoru proste pytania ale gdzie szukać odpowiedzi. kto udzieli nam odpowie, kto ukierunkuje na właściwą drogę. Szukając, znajdujemy oparcie w nauce i wierze ale tylko łącząc te dwa czynniki jesteśmy wstanie chociaż w jakiejś niewielkiej cząstce zaspokoić naszą ciekawość. Czy istnieje jednak odpowiednia nauka, która będzie współpracowała zgodnie z naszą częścią duchową?

Okazuje się, że nie tak dawno powstała pewna naukowa - teoria, która podważa prawdziwość zagadnień dziesiątek innych nauk, wzbogacając je o nowe, może i pozornie fantastyczne ale jak się okazuje stwierdzone naukowo fakty. Ta nowa teoria, mówi o innej rzeczywistości i jest w stanie wyjaśnić rzeczy, które do tej pory z naukowego punktu widzenia były niewytłumaczalne.

Czy chcielibyście dowiedzieć się czegoś o samym sobie, o tym czym są wspomnienia, jak nasz mózg je magazynuje?...

Odi13 | 2018-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2018

Pasjonująca koncepcja natury wszechświata, do tego przedstawiona w bardzo przystępny i zrozumiały sposób. Czyta się bardzo dobrze zwłaszcza, że niemal w każdym zdaniu odczuć można fascynację autora. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Sci-fi, teoria tak piękna i prawdopodobna jak nigdy przedtem i nigdy potem. Do tego dochodzi tło w postaci najnowszych odkryć w dziedzinie fizyki np. teoria fal czy bozon i wszystko nabiera jeszcze ciekawszego wydźwięku.

Paweł | 2016-03-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 29 lutego 2016

Moim zdaniem książka niewiele wnosząca do tematu. Autor podaje różne przykłady niewyjąśnionych zjawisk i próbuje to ładnie połączyć z teorią holograficzną (która za dobrze nie jest w książce wyjaśniona).
Jest to kolejna pozycja która przekonanych przekona, a nieprzekonani nawet jej nie skończą czytać:)

Kessarath | 2017-04-05
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Tę bardzo wyjątkową książkę Michaela Talbota należy traktować jako wstęp do tematyki Holograficznego Wszechświata. Data jej wydania (1991 rok) sprawia, że po jej przeczytaniu odczuwamy niedosyt. W tym wypadku należy bezwzględnie sięgnąć po książki, które napisał fizyk kwantowy Amit Goswami. A najlepiej na początek obejrzeć (np. na YouTube lub strona twórców projektu) wideo warsztaty The Holographic Universe (5 części, około 7 godzin), w których mamy odniesienia do współczesnych badań w tym temacie. Ten materiał wideo w połączeniu z książkami Goswamiego pozwolą nam zrozumieć dużo więcej, gdyż badania w tej materii trwają ze wzmożoną intensywnością, nieprzerwanie (CERN, Wielki Zderzacz Hadronów).

Bibson44 | 2015-07-21
Przeczytana: 04 maja 2014

Książka współautorsta podopiecznego A. Einstein David Bohm fizyka kwantowego oraz neurofizjologa Karl Pribram. Oboje stwierdzają, iż wszechświat może być jednym wielkim hologramem. Odpowiem tak:

Fanatyk / The Believer (2001) - Henry Bean
Fragment:
"Co nam dali najwięksi żydowscy myśliciele? Marks, Freud, Einstein.
Komunizm, infantylną seksualność i bombę atomową. Wystarczyły trzy stulecia, aby wyszli z gett Europy i zburzyli logikę oraz porządek tego świata. Nakłonili nas do walki klasowej i nieuzasadnionych pragnień, próżności i stworzyli świat, w którym kwestionuję się nawet istnienie materii".

LouiseDunaway | 2015-12-20

Książka otwiera zupełnie nową perspektywę na wiele spraw

Ka_Ha | 2016-11-01

Książka zajmuje szczególne miejsce w mojej prywatnej top-liście, ponieważ opisana idea holo rozpaliła mój mózg. Pierwsza część to przybliżenie teorii holograficznego umysłu i wszechświata podane w sposób klarowny, przystępny, obrazowy. I na tym lektura mogłaby się zakończyć. Gwiazdek 9. Potem jednak autor używa teorii do wyjaśnienia wielu zjawisk parapsychicznych. Opisy są czasami niezwykle ciekawe, a badania wręcz fascynujące. Ale pod koniec przytłoczyły mnie te UFO-SaiBabo odloty. Nagle okazuje się, że idea nadaje się do wyjaśnienia każdego niewytłumaczalnego pierdnięcia na świecie... Dla mnie przesada. Było jednak sporo superciekawych momentów nawet w tej drugiej, nienaukowej części.

domixxD | 2018-09-04