Oswoić swojego raka

9788379420414
literatura polska choroba rak

Świetna! Polecam gorąco!! 😊

Świetna! Polecam gorąco!! 😊

Książka autentyczna i pełna przeżyć oraz ogromnej wiary. Wiary w to, że można z rakiem wygrać, z nim żyć i realizować swoje cele, zwiedzać, odkrywać nowe hobby. Aneta pokazuje, że życie z rakiem jest inne, ale jest. Nigdy nie straciła wiary, nie dręczyła się pytaniem dlaczego ja - tylko znalazła wyjście: odryła to co lubi robić, co sprawia jej radość oraz może robić. Hobby pomaga w każdej, nawet najgorzej sytuacji a wiara pozwala przetrwać wszystko

Bardzo ciekawa budująca, podtrzymująca na duchu, "dająca Kopa" lektura. Pani Aneta opowiada o tym jak sobie radzić z przeciwnościami losu i się nie poddawać!!!!! Lektura dla każdego.

Dziś nie będę się rozpisywać, podzielę się z Wami tylko moimi wrażeniami spostrzeżeniami i emocjami.Książka Pani Anety Boruta "Oswoić swojego raka" jest swego rodzaju poradnikiem w którym autorka poprzez pryzmat własnych przeżyć, obserwacji i przemyśleń podczas walki z nowotworem mózgu na który choruje radzi osobom zmagającym się chorobą nowotworową jak również ich rodziną jak zaakceptować raka i skutecznie z nim walczyć by jak pisze Pani Aneta "Zabić gada".Ta młoda i niezwykle optymistyczna kobieta swoim przykładem daje dowód temu,że rak to nie wyrok. Nigdy nie należy się poddawać. Niegasnąca wiara,nadzieja i optymizm są kluczem do zwycięstwa.Nie możemy zapomnieć również o ogromnej i bezcennej roli przyjaciół i rodziny jak również lekarzy w procesie zdrowienia.Wszystko to jest bardzo ważne ale najważniejszą osobą jest sama osoba chorująca dlatego powinna zadbać przede wszystkim o siebie.O własny wypoczynek,marzenia,cele,plany i pragnienia.
Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła ponieważ mimo swej trudnej tematyki emanują z niej tak ogromne pokłady optymizmu i pewności,że wszystko będzie dobrze,że aż chce się żyć:) bo w myśl słów Pani Boruty "Bo jak nie ja to kto?"

Tę książkę powinien przeczytać każdy.Nie tylko osoby u których zdiagnozowano tego gada,ale każdy człowiek,by nauczyć się cieszyć z tego co mamy i wierzyć w lepsze jutro.

Moja ocena to 7/10

Pozdrawiam,
Agnieszka Kaniuk

„Może was zaskoczę… Kocham swojego raka. Dzięki niemu wiele się nauczyłam, zdobienia techniką decoupage, malowania na płótnie, zdobyłam nowych przyjaciół. Choroba czasem może się okazać nową furtką w życiu. Dzięki chorobie rozwinęłam wiele pasji i poznałam wspaniałych ludzi” – mówi Aneta Boruta, autorka poradnika Oswoić swojego raka.

Obecnie na raka choruje co 2 osoba na świecie. Autorka jest przekonana, że rak nie oznacza wyroku śmierci chociaż wiele osób wciąż tak myśli. W swojej książce opisuje osobiste doświadczenia zmagania się z chorobą nowotworową. Pozycja adresowana jest głównie do chorych i ich rodzin, ale nie tylko. Myślę, że może być przydatna osobom pracującym na oddziałach onkologicznych i w hospicjach m.in.: lekarzom, duchownym, psychologom i wolontariuszom. Doświadczenia pacjentów chorujących na nowotwór pozwalają wyobrazić sobie co mogą czuć i jak się odnajdują w sytuacji diagnozy nieuleczalnej choroby.

Książka zawiera wiele cennych i praktycznych wskazówek dotyczących samego procesu adaptacji do choroby, poprzez hospitalizację, rehabilitację, długie i uciążliwe leczenie, aż po akceptację choroby i radzenie sobie z nią w codziennym życiu. Ponadto poza farmakoterapia i chemioterapią autorka ukazuje alternatywne metody wspomagające leczenie. Wśród nich szczególną wagę przywiązuje do diety. Daje konkretne wskazówki jak zdrowo się odżywiać, wyeliminować żywność przetworzoną i wprowadzić ekologiczną. Dodatkowym walorem są gotowe i łatwe do przygotowania przepisy.

Poradnik składa się z 10 rozdziałów, uporządkowanych tematycznie i chronologicznie. Każdy opatrzony jest szkicami wykonanymi przez dzieci doskonalące swoje zdolności plastyczne w Gminnym Ośrodku Kultury w Gidlach. Książka nie jest zbyt obszerna. Oprócz osobistych doświadczeń autorki, zawiera konkretne fachowe informacje. Pisana jest przystępnym językiem, dlatego szybko się ją czyta.

Autorką książki jest 31-letnia kobieta- Aneta Boruta, która od 2010 roku walczy guzem mózgu. Prowadzi również bloga. Jest szczera i autentyczna. Na własnym przykładzie pokazuje jak można odkrywać w sobie nowe pasje, realizować pozornie niemożliwe do zrealizowania marzenia, przewartościować dotychczasowe życie i odnaleźć spełnienie mimo przeszkód. Cechuje ją ogromna wola życia, optymizm i głęboka wiara w Boga. Napisanie książki było dla niej swoistym rodzajem autoterapii.

Pełna recenzja na:

Obecnie na raka choruje co 2 osoba na...

Na półkach: , , , , , ,

Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Novae Res za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Autorka niniejszej książki jest młodą kobietą, która pomimo ciężkiej choroby, która stała się jej udziałem bardzo pozytywnie podchodzi do świata i ludzi.

Pani Aneta choruje na nowotwór mózgu, w swojej książce opisuje jednak nie tylko swoje codzienne zmagania z chorobą i wciąż trwającym leczeniem, ale także pisze w niej o tym jak ważna w życiu i procesie leczenia jest rodzina i przyjaciele oraz jak kolosalny wpływ na nasze samopoczucie ma pozytywne nastawienie w każdej sytuacji...

Autorka w sposób niezwykle otwarty, a zarazem niczego nie narzucający czytelnikowi, pisze o tym jak pomaga jej w walce z chorobą jej głęboka wiara i pasja, którą stał się decoupage, który jak sama podkreśla doskonale pomaga się jej zrelaksować...

Temat, który został poruszony w niniejszej książce chociaż jest tak trudny to dzięki podejściu autorki nie przytłacza czytelnika, a wręcz przeciwnie, daje nadzieję i uświadamia, że zawsze warto podejmować walkę z przeciwnościami losu, ciągle marzyć i nigdy się nie poddawać...

Książkę serdecznie polecam, a Pani Anecie życzę dużo zdrowia oraz nieustającego optymizmu.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

• Książki problemowe
  • Fakty i reportaże
  • Literatura faktu

Dodaj cytat z książki Oswoić swojego raka