Przegrana Numeru Piątego

Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Cykl: Dziedzictwa Planety Lorien (tom 4)
Wydawnictwo: Burda Książki
The Fall of Five
lorien, jestem numerem cztery
Smilly

Myślałem, że wszystko się zmieni, gdy Gardowie się odnajdą i spotkają. Skończy się wieczna ucieczka, a rozpocznie walka z Mogadorczykami. Wojna, w której zwyciężymy. Byłem w błędzie. Odnaleźliśmy się, ale w pierwszej bitwie z Mogadorczykami otarliśmy się o śmierć. Teraz musimy się ukrywać i przygotować plan działania. Nasza szóstka posiada wielką moc, ale nie może jeszcze marzyć o...

Nasza szóstka posiada wielką moc, ale nie może jeszcze marzyć o zwycięstwie nad całą armią przeciwnika. Nie poznaliśmy jeszcze w pełni możliwości, jakie dają nam nasze Dziedzictwa. Nie umiemy działać w grupie. I do tego wciąż nie wiemy, co powierzyła nam loryjska Starszyzna. Czas ucieka i tylko jedno jest pewne: musimy odnaleźć Numer Piąty, zanim uprzedzi nas wróg.

źródło opisu: http://planetalorien.pl/post/69165732442/polska-edycja-czwartej-ksiegi

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

MarCyśka | 2015-09-15
Przeczytana: 15 września 2015

Uwielbiam to! :)
Nie wiem dlaczego przeczytałam tą część tak szybko, skoro nie mam jeszcze zakupionej następnej!?
Książka jest rewelacyjna, a końcówka to już mnie pochłonęła z prędkością światła.. Nie wiem jak to wszystko się skończy, nie wiem ilu bohaterów jeszcze zginie i dlatego nie mogę się doczekać momentu, kiedy otworzę kolejną Loryjską księgę.
Ci, co skończyli z tą serią po pierwszej części, niech mocno żałują :)

annaroza | 2016-10-30
Przeczytana: 23 października 2016

Uwielbiam Pittacusa Lore. Sięgając po "Przegraną numeru piątago" zupełnie nie spodziewałam się takiego rozwoju wydarzeń. Z jednej strony jestem zła na autora, że tak komplikuje życie bohaterów. Z drugiej cieszę się, że czeka nas jeszcze sporo spotkań z Loryjczykami, bo tak zaplątaną akcję trudno będzie zakończyć w jednym tomie.

AngelFire | 2015-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czwarty tom opowiadający o grupie nastolatków,którzy walczą o odzyskanie swojej planety ale i ochrony naszej.

Sam spędzając wiele dni w Mogardyjskim więzieniu nie wyobraża sobie kto mu przyjdzie na pomoc.Po wielu latach w końcu stoi twarzą w twarz ze swym ojcem.Malcolm pomaga mu się wydostać.I razem stawiają czoła światu szukając przy tym Gardów.

Po przegranym starciu wszyscy wracają do domu Dziewiątego.Muszą przełknąć gorycz porażki i zmierzyć się ze swym losem.Najpierw jednak muszą znaleźć Numer Pięć aby połączyć wszystkie siły i stanąć do walki.Kiedy w końcu będą razem ich zadaniem jest opanowanie swoich dziedzictw,poznanie mocy kryształów z kuferków i współpraca.

Grozi im ogromne niebezpieczeństwo.Ktoś z ich otoczenia jest po stronie Mogadorczyków.A to poniesie za sobą ogromne ofiary.I osłabi całą drużynę Gardów,którzy i tak sporo wycierpieli.A Lorien wciąż czeka uśpiona.

"Przegrana Numeru Piątego" jest równie dobra jak pozostałe części serii.Jedynym zaskoczeniem był...

lovebook | 2018-11-27
Przeczytana: 19 listopada 2018

Uwielbiam tą część w końcu mamy wszystkich razem :). Przeczytałam to mgnieniu oka.Świetny styl pisania, dobrze wykreowane postacie i przecudowna historia to wszystko zawsze znajdowałam w tej serii, dlatego bardzo chce do niej znowu wrócić. Przywiązałam się do bohaterów jak nigdy, więc czasami się śmiałam a czasami płakałam z przygód jakie mieli.
Uważam że to książka dla każdego i w każdym wieku (pomijając zabijanie).Ta seria jest przezabawna , emocjonująca a co najważniejsze przyciąga czytacza i nie chce puścić aż do ostatniego tchnienia.
Ja czytałam tą książkę po angielsku i uważam ze język w niej zawarty nie jest aż tak zaawansowany i spokojnie początkujący mogą zaczynać ją czytać.Polecam bo to bardzo praktykuje nasz język angielsku i sprawi wam to samą przyjemność.
Jak na razie to moja ulubiona część ale jeszcze kilka książek przede mną:)(Miejmy nadzieje że reszta będzie tak samo dobra jak pierwsze cztery części)

Kasiulek | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Wydarzenia opisane w tej książce są prawdziwe. Imiona osób i nazwy miejscowości zostały zmienione, by chronić zakonspirowanych Loryjczyków. Inne cywilizacje naprawdę istnieją. Niektóre usiłują Was zgładzić.
Już na początku wspomnę, że książka ma jeden minus – a mianowicie, żałuję, że nie znam wcześniejszych części, nie znam dogłębniej poszczególnych bohaterów. To nie jest wada książki tylko moja, gdyż historia przedstawiona w Przegranej numeru piątego jest tak niesamowicie wciągająca, czyta się ją z wielką przyjemnością i ma się ochotę na więcej.
Tak jak się zapoznałam z opiniami o wcześniejszych tytułach tak tu również historia jest pisana w pierwszoosobowej narracji, co lubię, gdyż wtedy lepiej poznaję głównego bohatera i przyjemniej odczuwa mi się opowiadaną przez niego historię. W tym wypadku poznajemy Numer Piąty, chłopaka, który wiele przeżył, po stracie opiekuna musiał sam się o siebie troszczyć i rozwijać swoje umiejętności, swoje dziedzictwo. Początkowo obserwuje...

InsaneMind | 2014-04-12

Jak zwykle Lore Pittacus nas nie zawiódł.

Zakończenie zaskoczy niezmiernie tych, którzy dopiero mają zamiar przeczytać lub właśnie czytają.

Autor (A gwoli dokładności to autorzy) pozostaje na tym samym poziomie co wcześniej a nawet można zauważyć jak lekko się rozwija. Wystarczy porównać budowanie dialogów z pierwszej i czwartej części.

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom cyklu o Dzeidzictwach Planety Lorien.

Karolina | 2014-12-10
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Z kartki na kartkę historia Gardów staje się coraz bardziej wciągająca i emocjonująca, chociaż nie wiem czy może być coś jeszcze bardziej wciągające i emocjonujące. Już nie mogę się doczekać momentu gdy sięgnę po V KSIĘGĘ LORYJSKĄ. Mam nadzieję, że nastąpi to już niedługo.

Alexandrite | 2014-09-18

Książka ciekawa i wciągająca. Bliżej poznajemy bohaterów i to jak się nawzajem traktują. Jednak była zbyt przewidywalna (po przeczytaniu 1/4 książki domyśliłam się jak się skończy). Pomimo tego przyjemnie się ją czyta.

| 2015-02-02

Czytałam już tę książkę jakiś czas temu, ale cały czas mam z nią związane cudowne wspomnienia. Była genialna, wywołała u mnie całą gamę silnych emocji, od śmiechu, przez napięcie, po wzruszenie i choć popłakałam sie na koniec, to jednak byłam nią tak niezmiernie zachwycona! Jak dla mnie historia z każdym tomem staje sie coraz lepsza i lepsza, a po przeczytaniu tej części seria w momencie awansowała do listy moich ulubionych. Bardzo podoba mi sie różnorodność bohaterów dzięki czemu chyba każdy może znaleźć sobie swojego ulubionego. A Piąty... był prawdziwym zaskoczeniem. Świetna ksiazka, gorąco polecam i w sumie trochę sie dziwię, dlaczego w Polsce cała seria osiągnęła tak stosunkowo niewielka popularność, bo jest naprawdę cudowna.

Rewelacyjna książka! "Przegrana numeru piątego" to bardzo dynamiczna, pełna wartkiej akcji i wyrazistych postaci powieść z niesamowitym magnetyzmem fabularnym, który przyciąga na długie godziny i wywołuje palącą potrzebę zgłębiania kolejnych tajemnic loryjskiego świata. Do ostatniej strony trzyma w napięciu.