Kopciuszek

Wydawnictwo: Czytelnik
SP1

Kolejna literacka interpretacja słynnej baśni "Kopciuszek" tym razem autorstwa genialnego Jana Brzechwy. Baśń wywodzi się ze starożytności (z Egiptu bądź mitologii grecko-rzymskiej) i jest znana na wszystkich kontynentach. Pierwsza zapisana wersja pojawiła się w Chinach ok. roku 860 n.e. (dynastia Tang), w zbiorze opowiadań Duan Chengshi. Najbardziej znana jest wersja autorstwa Charlesa...

Najbardziej znana jest wersja autorstwa Charlesa Perraulta i braci Grimm.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Polecam też świetne słuchowisko, zrealizowane bardzo dawno temu (http://audioteka.pl/kopciuszek-pn,produkt.html). Słuchałam go jako dziecko, potem z młodszą siostrą, a potem z moją córką, w rezultacie znam bajkę prawie całą na pamięć :).

gwiazdeczka13 | 2017-09-25
Dominika | 2016-08-10