Rolling Stones Prawdziwe przygody

Wydawnictwo: Kagra
hobby

Tomek | 2016-12-30

Pocztówki znad krawędzi. Mroczne zaułki rock’n’rollowego cyrku straceńców. Stanley Booth zabiera nas w podróż w czasie, w lata 60. XX wieku, do Anglii i Stanów Zjednoczonych, by pokazać jak rodził się fenomen zwany Rolling Stones. Swoją opowieść toczy dwutorowo – opisuje powstanie i pierwsze lata działalności zespołu Jaggera i Richardsa oraz relacjonuje najsłynniejszą trasę koncertową grupy, legendarny objazd Stanów Zjednoczonych w listopadzie 1969 roku, „pierwsze mityczne tournée w historii rock ‘n’rolla", serię 31 występów, które narzuciły przemysłowi rozrywkowemu trwający właściwie do dzisiaj obyczajowy i biznesowy standard – seks, alkohol, narkotyki, bałagan, problemy z kontrolą przepływu pieniędzy i, przede wszystkim, totalny egotyzm gwiazd, nieustannie łechtane przez przybocznych potakiwaczy i tak już wybujałe ego muzyków. Ego, które może doprowadzić do tragedii, taką jaką była śmierć widza podczas zamykającego trasę niesławnego występu Stonesów na torze wyścigowym...

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: czerwiec 2010

Co za nudna książka! Biografia Wyszogrodzkiego jest znacznie, znacznie lepsza! Suchy spis dat występów, który na setnej stronie brzmi tak samo jak na pierwszej, nic się nie dzieje, biografia zespołu ciągnie się w nieskończoność i gdzieś ginie atmosfera i magia tamtych czasów. "Taa, tak właśnie było", panie Richards? Ze względu na jeszcze bardziej nużący opis peregrynacji autora z muzykami po Stanach powinna nosić podtytuł "Moje prawdziwe przygody", a nie "Prawdziwe przygody The Rolling Stones", bo o zespole akurat jest tam najmniej. Punkt za absolutny brak samokrytyki, megalomanię i bufonadę, takiego czegoś to już dawno nie widziałam. Stanowczo nadaje się na przemiał.

mumin_king | 2013-09-14

Nie zgadzam się z wieloma opiniami na temat tej książki. Trafia w trudny okres dla zespołu, pozwala poznać Jonesa no i dodatkowo ma fajną konstrukcję w formie opowiadania (choć swoje przeżycia odnośnie wyjazdu w trasę, autor mógł sobie akurat darować). Nic wybitnego, ale czyta się lekko.

Michał Bal | 2017-01-28
Stardust | 2016-08-13