Moje życie

Wydawnictwo: Atlantis
6 (13 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
My Life

Biografia Earvina "Magic" Johnsona, w której opowiada ona o swojej karierze koszykarza oraz o walce z chorobą, czyli z wirusem HIV.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Northman | 2015-08-15
Przeczytana: 02 kwietnia 1996

Przeczytałem tę książkę jako zafascynowany koszykówką nastolatek. Wtedy byłem dość bezkrytyczny, jednak teraz, po latach, stwierdzam, że książka jest co najwyżej średnia. Generalnie nie przepadam za pozycjami biograficznymi - "Moje życie" przypomina mi dlaczego.

Książka jest nieco chaotyczna. Skupia się na walce Johnsona z chorobą, a wątki jego koszykarskiej kariery są, w moim odczuciu, tylko tłem. Majaczą sobie gdzieś na horyzoncie zamiast być na pierwszym planie. Jest ich, jak dla mnie, za mało. Fakt ten rozczarowuje, bo sięgnąłem po tę lekturą głównie z myślą o nich.

Ciężko mi polecać bądź nie polecać tej książki. Jest w niej trochę ciekawych treści, ale... za mało by przyćmić niezbyt ciekawy styl całości. Tak więc, po namyśle, chyba jednak nie polecam.

Mateusz | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

Jako fan NBA nie mogę polecić tej książki. Może dlatego, że nie lubię wracać do starych wydań?

Chaotycznie, trochę treści; walka z chorobą i mało koszykówki.

larpawel | 2017-02-19
Łachim | 2017-01-12