Sztuka rysowania mangi. Postacie

Tłumaczenie: Robert Gawryś
Wydawnictwo: Siedmioróg
manga, rysowanie
hobby

Książka przeznaczona zarówno dla tych, którzy są obeznani z technikami rysowania, a pragną tylko zaznajomić się ze stylem, jak i dla całkowicie początkujących. Czytelnik znajdzie tu opisy podstawowych materiałów i narzędzi niezbędnych do rysowania rozmaitymi technikami (gwasz, akwarele, kredki, pastele, pisaki ) oraz sposoby przedstawiania postaci charakterystyczne dla mangi. Poradnik zawiera precyzyjne opisy krok po kroku, od szkicu do wykończenia rysunku tworzenia postaci charakterystycznych dla różnych stylów mangi: science fiction, dziewczęcego shojo, shonen przeznaczonego dla chłopców Dzięki temu narysowanie postaci z mangi stanie się proste. Spis postaci: Portret dziewczyny, Yaoi, Shonen, Robot, Shojo, Wojowniczka z gry wideo, Bushi (samuraj), Uczennica i sportowiec, Księżniczka, średniowieczny wojownik, Magical Girl (czarodziejka), Bohater z przyszłości, Super deformed.

Waleń | 2016-04-21
Karolina Sabela | 2014-08-08