Książka Roku 2018

Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Wydawnictwo: Wilga
7 (10 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
joly_fh

Do książki z bajką o brzydkim kaczątku zakradł się krokodyl, który rujnuje całą opowieść. Panoszy się na stronach, pożera litery i słowa, za żadne skarby nie daje się wypłoszyć. Dopiero kiedy kaczątko wraz z czytelnikiem podstępem ubierają go w baletki i spódniczkę, wygryza dziurę w okładce, przez którą ucieka.

Otwórz bardzo ostrożnie to książka-przygoda. Czy masz odwagę się z nią zmierzyć?

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2014

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl

tivrusky | 2014-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Dwa dni temu, wypełniony złymi zamiarami, podstępnie i chytrze, zakradłem się do pewnej księgarni, wykorzystałem okazję i jak jakiś obmierzły wszetecznik cichcem przeczytałem tę książeczkę. Bez kupowania jej. Nie czuję się z tym jednak źle, bo okazała się być zupełnie cudownym dziełkiem sztuki (sztuczki?).

Jeśli miałbym dziecko, kupiłbym ją bez chwili zastanowienia (poza tym podejrzewam, że prędzej czy później i tak kupię ją samemu sobie). Wszystko, co znajdujemy w środku jest absolutnie fantastyczne, zabawne, śmieszne, bajkowe, cudowne i tak dalej i tak dalej. Wywołanie wybuchu śmiechu i poprawienie humoru na cały dzień gwarantowane! I piszę to z perspektywy osoby dorosłej. Mogę sobie jedynie wyobrażać ile radości i zabawy przebrnięcie przez nią może przynieść dzieciakom.

Rzecz jasna nie napiszę nic o zawartości książki, gdyż element zaskoczenia i pomysłowość autorów są tutaj najważniejsze, czynią lekturę wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Niezapomnianym i wyjątkowym, choć...

Abdita | 2014-03-27
Przeczytana: 26 marca 2014

Nie wiem kto był pierwszy ale to książeczka w stylu pomysłów Herve`a Tulleta. Bawi tak samo fajnie, dla mnie ma przyjemniejsze ilustracje niż Tulleta.

Magda | 2018-04-09
książek: 2059