Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

W celu sprawnego i szybkiego działania serwisu, zapewnienia wygody podczas jego przeglądania, dostosowywania funkcjonalności do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych oraz reklamowych, używamy informacji zapisanych za pomocą cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Rycerz Siedmiu Królestw

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
7,36 (2298 ocen i 222 opinie) Zobacz oceny
10
132
9
228
8
644
7
788
6
396
5
78
4
16
3
12
2
3
1
1
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
A Knight of the Seven Kingdoms
data wydania
ISBN
9788377853238
liczba stron
357
język
polski
dodała
Wiedźma

Inne wydania

Rycerz Siedmiu Królestw to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników George’a R.R. Martina i jego Gry o tron. Osadzone w świecie cyklu Pieśń Lodu i Ognia trzy minipowieści (Wędrowny rycerz, Zaprzysiężony miecz, Tajemniczy rycerz) prezentują wszystko to, co przyniosło autorowi światową sławę – fascynującą „rycerską” fabułę, nakreślone wiarygodnie psychologicznie postaci, rubaszny humor i...

Rycerz Siedmiu Królestw to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników George’a R.R. Martina i jego Gry o tron. Osadzone w świecie cyklu Pieśń Lodu i Ognia trzy minipowieści (Wędrowny rycerz, Zaprzysiężony miecz, Tajemniczy rycerz) prezentują wszystko to, co przyniosło autorowi światową sławę – fascynującą „rycerską” fabułę, nakreślone wiarygodnie psychologicznie postaci, rubaszny humor i niespodziewane zwroty akcji, a wszystko to okraszone odrobiną unoszącej się nad krainami Westeros smoczej magii.


Rycerskie turnieje, zhańbione damy, dworskie intrygi – to codzienne życie młodzieńca imieniem Dunk, który po śmierci swego rycerza wyrusza na turniej w poszukiwaniu sławy oraz honoru, nie wiedząc, że świat nie jest gotowy na przyjęcie kogoś, kto dotrzymuje przysiąg. W kolejnych częściach Dunk oraz jego kumpel Jajo (późniejszy Aegon V Targaryen, książę Westeros, król i obrońca królestwa) wmieszają się w konflikt ser Eustace’a Osgreya ze Standfast z lady Webber z Zimnej Fosy, a także przybędą na ślub lorda Ambrose’a Butterwella z Białych Murów, gdzie Dunk stanie do turnieju jako Tajemniczy Rycerz, nieświadomy prawdziwego charakteru rozgrywających się wydarzeń…

 

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2014

źródło okładki: zysk.com.pl

pokaż więcej

Brak materiałów.
książek: 401
Filip | 2015-01-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Dla fanów Pieśni Lodu i Ognia jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Przygody Ser Duncana Wysokiego i Jaja pochłoną każdego, kto lubi książki Martina. Rycerz Siedmiu Królestw wywołuje syndrom "jeszcze jednej strony" i to chyba oddaje w pełni jak bardzo potrafi wciągnąć.

Pokaż wszystkie opinie o tej książce
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Ćwiek

Opinie czytelników


O książce:
Wayward Pines. Krzyk

Według mnie najsłabsza część cyklu. Przede wszystkim dlatego, że przez pół książki ganiają się tylko ze stworkami, co szybko staje się nudne. Z drugie...

zgłoś błąd zgłoś błąd