Pascal kontra Okrasa. 52 kontra 52 przepisy

Wydawnictwo: Lidl
joly_fh

Pięknie wydana, z wyjątkowo apetycznymi zdjęciami książka „Pascal kontra Okrasa” to smakowity kąsek dla wielbicieli gotowania, jedzenia i obu kucharzy. Ta wyjątkowa pozycja została wydana w nakładzie aż 1 miliona egzemplarzy! A w każdym z nich Receptury skonstruowane są w sposób prosty i czytelny dla każdego amatora kuchennych wyczynów – bez względu na stopień zaawansowania.

źródło opisu: www.kuchnialidla.pl

źródło okładki: www.kuchnialidla.pl

allison | 2014-11-17
Przeczytana: 2014 rok

Bardzo przydatna książka kucharska, z której korzystam systematycznie niemal od roku, dzięki czemu wypróbowałam prawie wszystkie przepisy.

Receptury są i proste, i skomplikowane, dania tańsze i droższe, jednak plusem jest dostępność wszystkich składników na naszym rynku.

Coś dla siebie znajdą i jarosze, i mięsożercy, miłośnicy tradycyjnej polskiej kuchni i bardziej egzotycznych specjałów.

W praktyce można niektóre przepisy modyfikować i to z powodzeniem - ostatnio zamiast udek kaczki zrobiłam kacze filety, a do sosu dodałam więcej warzyw i danie wyszło tak smaczne, że moje żarłoki niemal wylizały talerze:).

Plusem książki są na pewno barwne zdjęcia - aż ślinka leci, gdy się na nie patrzy!

książek: 2031
skarbka78 | 2013-12-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013

„Polska kuchnia ma w sobie ogromny potencjał – trzeba tylko umieć wydobyć z niej wszystko, co najlepsze i najzdrowsze, a potem dodać do tego odrobinę wyobraźni” – Karol Okrasa, jeden z najbardziej utalentowanych polskich kucharzy, ma na to przepis! A dokładnie to 52 smakowite przepisy! Do tej polskiej kuchni odrobinę europejskości dodaje Pascal Brodnicki, któremu chodzi o to „żeby gotować zdrowiej i przyjemniej; żeby każda wizyta w kuchni nie była obowiązkiem, tylko fajną przygodą!” I z tą dwójką tak właśnie jest. Przepisy zostały podzielone na działy: makaron, kasza, ryż; mięso; ryba; drób; zupy i sałatki; lunche i przekąski; dania na przyjęcia oraz grill and fun. Do każdego przepisu zostały załączone piękne zdjęcia gotowych potraw, lisy produktów potrzebnych do przygotowania (do nabycia w LIDLu), liczba porcji, czas, oraz pomysły na podanie. Polecam wielbicielom gotowania.

kortas10 | 2013-12-19

Faktycznie książka jest bardzo ładnie wydana - piękne zdjęcia, a przepisy są przejrzyste, zredagowane i przede wszystkim - o różnym stopniu trudności (chociaż ten nie jest oznaczony, ale to wiadomo już nawet z niewielkiego doświadczenia w kuchni). Tak więc każdy znajdzie tutaj przepis, który będzie w stanie zrealizować :-)
I plusem jest to, że (przynajmniej z założenia) wszystkie składniki potrzebne do dań można kupić w sieci sklepów Lidl.
Oprócz przepisów w książce znaleźć można też kilka dobrych trików, np. jak kroić fetę, żeby tak nie przylegała do noża albo jak szatkować zioła, żeby nie traciły aromatu - fajne :-)

Patrycja Perzyna | 2014-08-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Pyszne przepisy, wszystko wychodzi, proste i dostępne wszędzie produkty. Najpyszniejsze "dacquoise orzechowe" mniam..

Joanna2012 | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Moja przygoda z Pascalem i Okrasą rozpoczęła się na początku 2013 roku, dzięki cotygodniowym zakupom w Lidlu i towarzyszącym im broszurkom z przepisami. Okazało się że można gotować z radością a do tego smacznie i różnorodnie, a jak czegoś nie umiałam zrobić włączałam komputer z filmem o gotowaniu danej potrawy. Przepisy były tak skomponowane, ze każdy produkt był dostępny w sklepie, opatrzony specjalną metką, niejednokrotnie w promocyjnej cenie. Dzięki temu nauczyłam się dodawać do potraw świeży imbir, kokosowe mleko lub ajwar, spróbowałam jak smakuje królik podawany na różne sposoby, pierś kaczki w sosie czekoladowo-pomarańczowym, perliczka czy gęś. Teraz broszurki zostały zebrane w twardą okładkę i wydane w formie książki. Dzięki nim przeżyłam wspaniałą przygodę kulinarną od dyletantki do całkiem szanowanego autorytetu kulinarnego w rodzinie.

Aleksandra | 2015-11-25
Przeczytana: 24 grudnia 2014

Cenie sobie ich przepisy i rady... Okrasa trochę bardziej staroświecki, a Pascal bardziej nowoczesny i domowy... Jednym słowem idealna para kontrastów ;)

Chwila_dla_siebie | 2017-06-24
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Pierwsza i (moim zdaniem) najlepsza książka kucharska Lidla. Po nią sięgam zdecydowanie najczęściej. Jako potwierdzenie - lista ulubionych przepisów ;)

...Od okładki z Pascalem począwszy:
1. Faszerowane papryki, str. 41.
2. Pomidory faszerowane, str. 56.
3. Spaghetti z pulpecikami, str. 81.
4. Zapiekanka makaronowa z warzywami, str. 82.
5. Pstrąg pieczony w ziołach, str. 97.
6. Łosoś (danie nazwane przeze mnie "gołąbkami z łososia" ;) ), str. 119.
...Na okładce z Okrasą skończywszy:
7. Panierowany camembert, str. 25.
8. Szybkie burrito, str. 35.
9. Kurczak w miodzie, str. 87.
10. Dip z ciecierzycy, str. 117.
11. Grillowane banany, str. 150.

marem | 2014-01-11

Przez cały rok trwania kampanii sporo potraw znalazło się u mnie na stole. I co najważniejsze znalazło duże uznanie domowników. Książka jest pięknie wydana i zamiast stosu ulotek reklamowych z zamieszczonymi przepisami mam teraz pięknie to wszystko zebrane w jednej książce.

Patrycja | 2014-12-28

Pierwszy raz w życiu specjalnie chodziłam do sklepu i kupowałam powyżej pewnej sumy aby zdobyć naklejkę i udało się! Zdobyłam książkę Pascal kontra Okrasa.
Przepisy są bardzo przydatne, strony przejrzyste, krótkie zwięzłe opisy i te zdjęcia...aż ślinka cieknie.
Polecam.

Kamila | 2014-02-08

Mam!
Świetnie wydana. Piękne zdjęcia. Proste przepisy.
Uwielbiam dania przygotowywane z tej książki.
Dużo drobiu,więcej mielonego, trochę rybek, mało słodyczy, ale i tak bardzo ciekawie
Zawsze wychodzi pysznie i niedrogo.
Gorąco polecam