U-Booty Kriegsmarine 1939-1945

Seria: Siły Zbrojne III Rzeszy
Wydawnictwo: Bellona
Kriegsmarine U-Boats 1939-45
historia

Okręty podwodne Kriegsmarine, wyruszające daleko na Atlantyk i zwalczające skutecznie brytyjski handel morski, stanowiły podczas II wojny światowej największe zagrożenie dla przetrwania nie tylko Wielkiej Brytanii, lecz całej koalicji antyhitlerowskiej. Gdyby niemieckie U-Booty zdołały sparaliżować te dostawy, zatapiając alianckie statki handlowe, Hitler mógłby wygrać wojnę. Jednakże obsesja naczelnego dowództwa na punkcie pancerników opóźniła program ich budowy i to wbrew zdaniu Dönitza, który uważał, że tylko okręty podwodne zapewniają realną perspektywę objęcia Europy szczelną blokadą. Książka zawiera podstawowe dane dotyczące istniejących w ramach Kriegsmarine fl otylli U-Bootów ich dzieje, działalność bojową, zmiany strukturalne, wchodzące w ich skład jednostki, bazy, kadrę dowódczą oraz oznakowanie. Cennym uzupełnieniem tekstu jest ponad 150 kolorowych rysunków

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/