Świetlik w ciemności/Firefly in the Darkness

Wydawnictwo: Browncoats of Poland, Dobre Historie
Świetlik w ciemności/Firefly in the Darkness
KotyKa

Co może mały robaczek w starciu z prawdziwą ciemnością? Niewiele, chyba że ma sprawdzonych przyjaciół i odwagę, by zaryzykować wszystko. Odnóża, skrzydełka i pancerzyki idą w ruch, bo nadchodzi czas bohaterskich świetlików! What can a little insect do, when faced with true darkness? Not much, unless he has trusted friends, and the courage to risk everything. Get ready for some serious action,...

What can a little insect do, when faced with true darkness? Not much, unless he has trusted friends, and the courage to risk everything. Get ready for some serious action, when mandibles clash with exoskeletons and the time of brave fireflies approaches!

źródło opisu: http://tess-shirt.pl/pl/p/PREORDER-Swietlik-w-ciem...(?)

źródło okładki: http://tess-shirt.pl/pl/p/PREORDER-Swietlik-w-ciem...»

asymon | 2013-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Jakub Ćwiek napisał książkę dla dzieci opartą na serialu "Firefly" Jossa Whedona. Serialu o rebeliantach i przemytnikach, utrzymanym w klimatach westernu.

Na plus - dałem radę doczytać do końca :-) Na razie sam dla siebie, wolałem wybadać o co chodzi, zanim zacznę czytać dziecku. Choć nie jest to arcydzieło, czytać się daje, z czasem pewnie przeczytam dziecku, bo jak na 4,5 roku jednak za dużo trudnych słów.

Książka powstała w konkretnym celu, polecam zapoznać się z intrygą na: http://swietlikwciemnosci.pl/

vlysses | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2014, Darmowe+
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Ciężko mi ocenić tę książeczkę. Z jednej strony serialu "Firefly" nie znam (jeszcze), z drugiej jest to pozycja dla dzieci, więc momentami trochę nużąca i (nie dziwne) odrobinę infantylna. Mimo wszystko przyjemnie się czyta i można polecić rodzicom o ile tych nie przeraża, że ich pociechy usłyszą o takich "strasznych" rzeczach jak bójki i porwania ;)

Pozostawiam bez oceny.

Katarzyna | 2013-12-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Wspaniała opowieść dla małych i dużych dzieci, przy której będziecie się śmiać, ale i łza wzruszenia może się pojawić. Znajomość serialu "Firefly", do której nawiązuje historia robaczków i ich walki z Mrokiem, nie jest do lektury wymagana, choć na pewno się przyda, jeśli ktoś lubi wyłapywać nawiązania.

Caylith | 2016-08-16
Groszek | 2015-11-27