Darmowe dodatki Edytuj książkę
Świetlik w ciemności/Firefly in the Darkness
KotyKa

Co może mały robaczek w starciu z prawdziwą ciemnością? Niewiele, chyba że ma sprawdzonych przyjaciół i odwagę, by zaryzykować wszystko. Odnóża, skrzydełka i pancerzyki idą w ruch, bo nadchodzi czas bohaterskich świetlików! What can a little insect do, when faced with true darkness? Not much, unless he has trusted friends, and the courage to risk everything. Get ready for some serious action,...

What can a little insect do, when faced with true darkness? Not much, unless he has trusted friends, and the courage to risk everything. Get ready for some serious action, when mandibles clash with exoskeletons and the time of brave fireflies approaches!

źródło opisu: http://tess-shirt.pl/pl/p/PREORDER-Swietlik-w-ciem...(?)

źródło okładki: http://tess-shirt.pl/pl/p/PREORDER-Swietlik-w-ciem...»

asymon | 2013-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Jakub Ćwiek napisał książkę dla dzieci opartą na serialu "Firefly" Jossa Whedona. Serialu o rebeliantach i przemytnikach, utrzymanym w klimatach westernu.

Na plus - dałem radę doczytać do końca :-) Na razie sam dla siebie, wolałem wybadać o co chodzi, zanim zacznę czytać dziecku. Choć nie jest to arcydzieło, czytać się daje, z czasem pewnie przeczytam dziecku, bo jak na 4,5 roku jednak za dużo trudnych słów.

Książka powstała w konkretnym celu, polecam zapoznać się z intrygą na: http://swietlikwciemnosci.pl/

Monika | 2018-01-02
Na półkach: 2018, Przeczytane, EBOOK, Posiadam
Przeczytana: 02 stycznia 2018

Miła odmiana po tych wszystkich przeczytanych ostatnio książek dla "dorosłych". Dobrze się bawiłam, uśmiechałam a na koniec nawet lekko wzruszyłam. + bardzo ładne ilustracje pani Babińskiej.
Nie trzeba oglądać serialu "Firefly" by ta historyjka się podobała (przynajmniej ja osobiście nie oglądałam).

Maciej | 2018-07-15
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 12 lipca 2018

Raczej nie jestem w grupie docelowej tej książeczki :)
Dlaczego ją mam? Ano dlatego, że czasem kupuję pakiety. Dlaczego ją przeczytałem? Dlatego że czasem robię przegląd w mojej (wirtualnej) biblioteczce i wyszukuję właśnie takie nietypowe pozycje. A teraz o książeczce – historia o dzielnych owadach zmierzających się z przeciwnościami w celu niesienia pomocy … no ale przecież nie będę tu pisał streszczenia. Książeczka skierowana do dzieci – raczej tych troszkę starszych (moje wnuki są jeszcze za małe :)). Gdy za kilka lat przeczytam ją mojemu starszemu o z pewnością znajdę sporo miejsc w których można będzie zaakcentować pewne sprawy.

vlysses | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2014, Darmowe+
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Ciężko mi ocenić tę książeczkę. Z jednej strony serialu "Firefly" nie znam (jeszcze), z drugiej jest to pozycja dla dzieci, więc momentami trochę nużąca i (nie dziwne) odrobinę infantylna. Mimo wszystko przyjemnie się czyta i można polecić rodzicom o ile tych nie przeraża, że ich pociechy usłyszą o takich "strasznych" rzeczach jak bójki i porwania ;)

Pozostawiam bez oceny.

Katarzyna | 2013-12-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Wspaniała opowieść dla małych i dużych dzieci, przy której będziecie się śmiać, ale i łza wzruszenia może się pojawić. Znajomość serialu "Firefly", do której nawiązuje historia robaczków i ich walki z Mrokiem, nie jest do lektury wymagana, choć na pewno się przyda, jeśli ktoś lubi wyłapywać nawiązania.

Via | 2017-12-26
Przeczytana: 17 grudnia 2017

Bardzo przyjemna, pozytywna opowieść.
Więcej:

Meinhard | 2018-07-21