Ostatni dyżur

Okładka książki Ostatni dyżur Karin Wahlberg
Okładka książki Ostatni dyżur
Karin Wahlberg Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Claes Claesson (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Claes Claesson (tom 1)
Sista jouren
Świat Książki
2014-03-05
2014-03-05
Wojciech Łygaś
literatura szwedzka Claes Claesson

Lubię obyczajówkę w kryminale (nawet bardzo!),ale tu jest za wolno...

Lubię obyczajówkę w kryminale (nawet bardzo!),ale tu jest za wolno...

Dziwna ta książka. Strasznie naiwna. Przede wszystkim cała w niej "kupa" zupełnie niepotrzebnych rzeczy. To raczej opowieść o pracy w szpitalu, niż kryminał. Po co był wątek tego pobitego chłopaka? Po co cała masa nieistotnych przemyśleń i szczegółów? Po co wątek romansów Beaty?
Postaci tak blade, że do końca nie pamiętałam kto jest kim z grona śledczych albo lekarzy. Niemal za każdym razem, gdy czytałam jakieś nazwisko, to nie mogłam się zorientować - nowy to jakiś
Zakończenie - cóż... Jakieś takie nie wiadomo skąd. Bo mańkut? I już zespół śledczy wszystko wie? A przedtem przez kilka tygodni nie wiedział?
No i język... nie wiem, może tłumacz nawalił, ale te zdania nie tworzą opowieści. Są oderwane jedno od drugiego. Niektóre zupełnie zbędne.
Daję "aż" 5, bo coś jednak w tej książce było takiego ujmującego. Jakaś łagodność (nie lubię brutalnych kryminałów).
Może następne okażą się lepsze, chętnie się przekonam.

Akcja, cóż, akcja to zbyt wielkie słowo na ten powolny obraz zdarzeń. Początek zapowiadał ciekawy kryminał, niestety bohaterowie mało ciekawi, właściwie nikt mi nie zapadł w pamięci, może poza zmarłą.

Świetny wybór miejsca: prowincjonalny szpital, już jest dobrze. Wartki kryminał to to nie jest, ale powieść obyczajowo-kryminalna już tak i to przyzwoita.

audio - M, Bonaszewski
Trochę momentami nudnawa - to rozkładanie na czynniki wszystkiego, niekoniecznie związanego ze sprawą, było nużące. Ale sama sprawa kryminalna wciągająca.
Ciekawe jak kolejne z serii...

audio - M, Bonaszewski
Ciekawe jak kolejne z serii...

Nudne jak flaki z olejem, strata czasu, nie polecam.

Nudne jak flaki z olejem, strata czasu, nie polecam.

Nie porwało.

Nie porwało.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Jeżeli autorka chciała napisać thriller medyczny, to sorry, ale nie wyszło. Książka jest mdła, brakuje w niej napięcia, sama sprawa również nie była zbyt ciekawa. Cały czas liczyłam na jakieś WOW, ale nie pamiętam nawet zakończenia. Strata czasu.

Zbrodnia pod prysznicem, ale czy na pewno, a może to zwykły wypadek. Śledztwo wszystko wykaże, ale toczy się ono tak leniwie, że ciężko przez nie przebrnąć. Całość to przegląd życia sfrustrowanych kobiet w średnim wieku w różnych konfiguracjach, rozwódka, mężatka, singielka. Takie narzekanie, biadolenie, są momenty, że fabuła całkiem ginie pod taką ilością frustracji. Postać zamordowanej kobiety jest ciekawa, ale reszta książki jest stosunkowo męcząca. Zakończenie jakieś takie w sumie nie dorobione, jakby na siłę, rozwiązanie zagadki nie daje satysfakcji. Trudno mi powiedzieć, że godna polecenia jest ta pozycja, bo ja się jednak zawiodłam, myślałam, że będzie ciekawej.

To książka obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Jeżeli bez oczekiwań na dobry kryminał, do tego podejdziemy to czyta się płynnie,a książka rekaksuje.

• Kryminał
  • E-booki