The Police. Spacerując po księżycu

Wydawnictwo: InRock
muzyka

Wpływy z trasy światowej zespołu The Police w latach 2007-2008 przekroczyły już 100 milionów funtów. A jej sukces potwierdził wyjątkową pozycję tria, znanego z takich przebojów, jak "Roxanne", "Message In A Bottle", "Walking On The Moon", "Don't Stand So Close To Me", "De Do Do Do, De Da Da Da", "Invisible Sun", "Every Little Thing She Does Is Magic" i "Every Breath You Take", w historii muzyki rockowej. "Spacerując po Księżycu" to pierwsza książka o The Police w języku polskim, porządkująca fakty, ale też odkrywająca wiele nieznanych szczegółów i - w części fotograficznej - intrygujących momentów ze wspólnej kariery Stinga, Stewarta Copelanda i Andy ego Summersa.

źródło opisu: In Rock, 2008

Carnival | 2014-12-19
Na półkach: Przeczytane, Takie o
Przeczytana: 19 grudnia 2014

Chyba najgorsza "biografia" jaką do tej pory przeczytałam. Książka prowadzona jest latami a mimo tego bardzo chaotycznie. Wiele powtórzeń i powrotów do tych samych wydarzeń. Nie ma konsekwencji w podawaniu tytułów utworów - raz po angielsku raz spolszczone. Zdjęcia (nie mówię o części "Portfolio") nie dość, że kiepskiej jakości to jeszcze totalnie bez sensu powstawiane (często treść odnosiła się do zdjęcia na poprzedniej stronie) i bez sensu podpisane. Część z nich wcale nie nawiązuje do treści i wygląda to tak jakby ktoś buszował po internecie, coś mu się spodobało, więc wrzucił do książki. Zupełnie niepotrzebnie (moim zdaniem) są podawane na pół strony nazwy wszystkich miejscowości, w których grał zespół podczas trasy koncertowej, tak jakby autor oczekiwał, że po skończeniu czytania ktoś nam zrobi test gdzie naszym zadaniem będzie wybrać czy zespół podczas trasy w 1979 r. grał w Freiburgu czy Kassel. Generalnie książka przypomina mi pracę magisterską - masa przedruków z innych...

mzubko | 2017-04-13

Mnóstwo nieznanych informacji, faktów i cytatów składa się na jedną z lepszych biografii zespołów rockowych, jakie czytałem.

trycha | 2014-02-17
Przeczytana: 2013 rok

Niezła. Nie najgorzej się czyta, sporo ciekawych informacji dotyczących rozstania i relacji w zespole. I na szczęście nie ma gloryfikacji Stinga.

Za dużo masturbacji pana Weissa, za mało faktów. W dodatku caaałe strony poświęcone nieistotnym rzeczom.

SzymonBijak | 2016-12-25
Adamo33 | 2016-10-01