Kraina śpiewających róż

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
kraina, śpiewających, róż

Zaklęta w krzew Leszczyna dzięki pomocy wróżki przybiera ludzką postać. Przypadkowo dowiaduje się, iż należy do potomków zgładzonego smoczego czarodzieja Zygona Młodszego, władcy Krainy Śpiewających Róż. Leszczyna podejmie próbę odbudowania królestwa ojca, ale na drodze spotka przeciwników. Jednym z nich jest Eugenia Mocnobrewa, w której piersi bije połowa serca dziecka pewnej pasterki. Drugim - smoczy czarodziej Szpeton, wróg rodu, który przyczynił się kiedyś do zgładzenia jej ojca. Szpeton regularnie odwiedza Krainę Śpiewających Róż pod postacią czarnego smoka i bacznie śledzi wszelkie zmiany. Obawia się przepowiedni, według której jedno z dzieci Zygona Młodszego odbierze mu moc i władzę. Robi wszystko, żeby proroctwo nie mogło się spełnić. Czy Leszczynie uda się pokonać przeciwności losu i odbudować królestwo?

źródło opisu: http://www.matras.pl/kraina-spiewajacych-roz.html

Alicya Oss | 2014-08-28

Skusiłam się. Kupując myślałam o naszym Parku Róż. U nas kwiaty, co prawda nie śpiewają, chociaż…? Przecież nie wiem, co się dzieje po zmierzchu lub bladym świtem. Trzeba zacząć słuchać uważniej, inaczej… Zdecydowanie, powinnam też wybrać się tam na jesienny spacer przy pełni. Może wtedy, zasypiając na zimę, będą nucić sobie kołysanki? Ktoś chętny?

Wracając jednak do książki, muszę przyznać, że czytałam ją kilka razy. Nie dlatego, że jest aż tak cudowna. Chcąc ułożyć pewien schemat i chronologię – gubiłam się. Nie potrafiłam treści zlepić w całość, miałam wrażenie, że to kilka, następujących po sobie, osobnych historii, których wcale nie powinno się czytać jako jednej bajki, ani broń boże czytać „na raz”. Wątków jest zbyt wiele, chociaż trzeba przyznać sprytnie zazębiają się, wtedy gdy jest taka potrzeba. Pojawiają się też częste podsumowania dotychczasowej akcji, pomagające „połapać się” w pędzącej treści. Podsumowania, prosty język i szybka akcja – przeskakująca od obrazu do...

Intelektualna Przygoda | 2012-03-09
Przeczytana: 09 marca 2012

Mam dziwną słabość do baśniowych opowieści. Niesamowicie podobają mi się książki utrzymane w klimacie "Pierścienia i róży".
Niedawno nabyłam własność jednej z takich opowieści. Tytuł brzmi "Kraina śpiewających róż" i jest to książka niezwykła, magiczna i pełna ukrytych symboli zarazem. Zatracam się, gdy ją czytam - wszystko inne nie ma znaczenia, liczę się tylko ja i historia, którą opisuje narrator (plus gorąca herbata i ciepły koc).
Odczuwam jednocześnie tęsknotę za takim bajkowym życiem. Bo bajkowe życie ma to do siebie, że zawsze są w nim tylko bohaterowie dobrzy lub źli, problemy napotykane na ich drodze rozwiązują się właściwie same (czasem z pomocą dziwnych magicznych stworzonek), ludzie darzą się prawdziwą miłością i żyją "długo i szczęśliwie".
W realnym życiu ciężko o szczęśliwe zakończenia, życzliwi ludzie należą do rzadkości, a prawdziwi książęta nie istnieją ("książę" jako cecha charakteru), więc nawet nie ma co marzyć o byciu księżniczką. Na szczęście...

emiana | 2013-09-26
Przeczytana: 15 września 2013

Czytając tą książkę czułam się tak jakby ktoś mi odjął dwadzieścia lat. Te nazwy i imiona np. Wędziłapka :)Zaczęłam ją czytać mojej córce ale dwulatka nie interesuje się książkami gdzie jest więcej tekstu jak obrazków ale mamę zaabsorbowała nawet bardzo. Polecam

fantasylv | 2016-11-05
Karoleq | 2015-04-25