Czarna owieczka

Nasza Księgarnia
1994-01-01
1994-01-01
28 min.
zwierzęta owca dziewczynki pies przyjaźń wieś

Lekka, przyjemna, z ładnym przesłaniem. W dzieciństwie jednak najbardziej podobały mi się obrazki z tej książeczki i uwielbiałam na nie patrzeć. Ilustracje są przepiękne.

"Ano" świetny przykład jak sukcesywnie zniechęcić młode pokolenie do czytania książek, jedna z pierwszych lektur pisana językiem sprzed 100 lat!

Lektura w pierwszej klasie. Bardzo miła i ciepła opowieść o życiu, przemijaniu, stawianiu czoła przeciwnościom i akceptacji odmienności.

Świetna historyjka psioowieczki.

Świetna historyjka psioowieczki.

Ulubiona książka moich dzieci. Piękna historia, uczy akceptacji, miłości i szacunku dla inności. Jedna z ważniejszych pozycji na dziecięcej półce.

Fajna książka. Dość krótka ale, i tak można się z niej dużo dowiedzieć o tym co tam się dzieje, polecam.🆒

Pierwsza lektura z podstawówki, nie pamiętałam że jest tak specyficzna

Pierwsza lektura z podstawówki, nie pamiętałam że jest tak specyficzna

książkę przeczytałam bo to lektura wnuka w II klasie. Chyba jako pierwsza lektura podobała mi się. Wnukowi zresztą też. Przemyca dużo mądrości, można później z dzieckiem porozmawiać. Uczy dobroci i tolerancji.

Urocza książeczka napisana przez Jana Grabowskiego, niestrudzonego propagatora szacunku dla świata przyrody i zwierząt. To autor znanych kiedyś książeczek: Puc, Bursztyn i goście; Puch, kot nad koty; Kochany zwierzyniec. Czarna owieczka była kiedyś obowiązkową lekturą w klasie I.
Czarna owieczka to historia Metki - jagniątka, którym opiekowały się dwie bliźniaczki: Wisia i Zosia. Pewnego dnia zrozpaczone dziewczynki przyniosły do znajomego listonosza malutkie jagniątko, którego mama niespodziewanie zmarła. Zosia i Wisia nie wiedziały jak zaopiekować się osieroconym maleństwem. Listonosz zaproponował, aby Metka trafiła do budy jego Wiernej, która wychowywała swojego Miśka. Metka zostaje z psami. Bardzo się zaprzyjaźnia ze swoim przyszywanym bratem: razem śpią, bawią się i rozrabiają. Jan Grabowski pisze z humorem, lekko, obrazowo.

No słodka książeczka. Obrazki śliczne, urocze zwierzaczki i ciepła historyjka z morałem... propagującym liberalizm (trzeba każdemu pozwolić być tym, czym jest; i kochać go takim, jakim jest). Trochę umarłam, gdy do tego dotarłam, no ale cóż; może to wynik czasów, w których żyję.

• Lektury
  • Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Dla dzieci
  • Lektury szkolne

Dodaj cytat z książki Czarna owieczka