Georges Gerfaut ratuje na drodze ofiarę wypadku i wiezie rannego do szpitala. A trzy dni później, kiedy jest już na wakacjach z żoną i córką, zostaje zaatakowany przez dwóch bezwzględnych morderców. Na czyje zlecenie? Może tego, kto spowodował tamten wypadek na drodze? Wszystko na to wskazuje. l teraz Gerfaut ucieka. Choć od takich ludzi nie da się uciec. Można ich najwyżej zabić..

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

PMat | 2014-09-28
Na półkach: Fiction, Przeczytane
Przeczytana: 26 września 2014
| 2014-09-18
Przeczytana: 18 września 2014

Polecam, niekoniecznie jako powieść stricte kryminalną. Ciąg zdarzeń, w jakie zostaje uwikłany główny bohater, stanowi niewątpliwie uzasadnienie takiej klasyfikacji gatunkowej, ale zdarzenia są pretekstem do innego typu opowieści.

Język powieści jest lakoniczny, opisowy, można go nazwać reporterskim. Narrator obserwuje bohaterów z boku i opisuje przede wszystkim zdarzenia oraz zachowania postaci. Poprzez konkretne zachowania można odczytać sens postępowania bohaterów.
Wraz z rozwojem akcji okazuje się, że uczestniczymy w swoistym studium przypadku, którego przedmiotem raczej, niż podmiotem, jest tytułowy bohater.
Georges to faktycznie spokojny mieszczuch w średnim wieku, z uporządkowanym życiem osobistym i zawodowym, prowadzący przewidywalny i typowy dla swojej pozycji społecznej tryb życia. Niespodziewanie staje się świadkiem zdarzenia, które zmusza go do jakiejś reakcji, na skutek czego na jego drodze stają fachowcy od mokrej roboty. Zamiast przekazać sprawę w ręce policji,...

Ella | 2016-10-12

Dawno nie czytałam tak beznadziejnego kryminału.
Intryga kryminalna nie trzyma się wogóle kupy, na koniec nie wyjaśnia się co, kto i dlaczego. Skończyłam i nadal nie wiem, dlaczego dwaj mordercy ścigają głównego bohatera ( swoją drogą antypatycznego typa ) po całych Alpach.
Wątek z górskim znachorem, ni w pięć ni w dziesięć, a nie wspomnę już o prymitywnym wątku - nazwijmy to - erotycznym.
Co to miało być??
Totalna strata dwóch wieczorów.

jawora | 2013-03-25
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Przyznam,że najbardziej zaskoczyła mnie puenta....
Liczyłam na lekki kryminał,tak nie jest....Polecam.

ineedadollar | 2014-07-20

Słabe pióro, słaba fabuła, wszystko słabe. Kupiłem za 5 zł, ale nawet tyle wystarczyło, żebym za nią przepłacił.

Anna | 2016-10-16
Przeczytana: 20 października 2012