Zarozumiała łyżeczka

źródło opisu: własne

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Villiana | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Moje dzieci otrzymały pod choinkę zbiór bajek "Poczytaj mi mamo" i postanowiłam, że skoro to i tak ja będę je czytać swoim dzieciom, to może warto naskrobać o każdej z nich słówko lub dwa, w końcu bajki też literatura :) a coś czuję, że z dnia na dzień będę czytać ich coraz więcej.

"Zarozumiała łyżeczka" naprawdę mi się spodobała. Klasyczna bajka z morałem i bardzo ciekawa główna bohaterka :) Walka z zarozumiałością w dzisiejszym świecie wydaje mi się być zadaniem trudnym, dlatego wszelkie wsparcie w tym zakresie będzie na wagę złota :)

Postanowiłam dodać do swojej biblioteczki na LC książki ze swojej półki z dzieciństwa. Niby dawno, niby już wiek nie ten do bajek, ale są to naprawdę dobre książki, które nas skłoniły do pokochania czytania. Teraz - rozkochują w sobie najmłodsze pokolenie.
Cieszę się, że ostatnio wznowiono serię "Poczytaj mi mamo'. Co prawda wydanie książkowe nie ma - dla nas - tej wartości sentymentalnej, co te małe książeczki, ale nowe pokolenie dzieci może cieszyć się dobra, dziecięcą literaturą.

Drobinka | 2017-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2017

Bardzo sympatyczna opowiastka. Mała srebrna łyżeczka pojawia się w kuchni, ale podkreślając swoją wyjątkowość i deprecjonując pozostałych mieszkańców kuchni nie zyskuje ich przychylności. Życzliwy nożyk zabiera ją na bardzo pouczający spacer.
Dziwię się, że nie pamiętałam tego opowiadania z dzieciństwa. Porządne ilustracje i przyjemna treść.

Ivan | 2018-12-27
Na półkach: Dla dzieci