Pył

Okładka książki Pył Hugh Howey
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Pył
Hugh Howey Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Silos (tom 3) fantasy, science fiction
Silos (tom 3)
Dust
Papierowy Księżyc
2015-10-21
2015-10-21
Marcin Moń
Inne

Bardzo fajna książka s-f, wciąga i pochlania czytelnika. Czytając miałam wrażenie, że faktycznie taki może być kiedyś świat i czułam wdzięczność, że żyje wolna. Patrząc głębiej bohaterowie są świetną charakterystyką ludzkich emocji, podziałów, wierzeń i dążeń do odkrycia prawdy i czegoś nowego oraz przeciwnie ludzi którzy wolą tkwić w rzeczywistości jaką znają z obawy i lęku przed zmianą.

Kompletnie nieciekawie poprowadzona ostatnia część trylogii. Historia z ogromnym potencjałem, a napisana bezbarwnie. Dłużyzny i wiele postaci, można by spokojnie wykreślić i książka byłaby o niebo lepsza.

Zawsze się boję, że zakończenie dobrej serii będzie rozczarowujące albo banalne, a tu mamy zakończenie naprawę świetne. Cała historia się w ciekawy sposób uzupełnia, wyjaśnia niektóre luki, daje satysfakcjonujące zakończenie wątków. Jestem bardzo ciekawa jak to wyjdzie w serialowej formie.
Polecam całą trylogię.

Polecam całą trylogię.

Ooo ta najlepsza z 2 poprzednich akcja leciii. Zakończenie mnie usatysfakcjonowało, choć nie co było do przewidzenia.

Dobre zakończenie trylogii. Jestem usatysfakcjonowany, mimo średniej drugiej części.

Świetne zakończenie serii, dramatyczne, równie wciągające co pozostałe tomy. Tylko pod koniec miałam wrażenie, jakby autor już spieszył się, żeby dotrzymać terminu od wydawcy i chciał jak najszybciej zamknąć wątki. Postacie drugoplanowe stały się ledwo naszkicowane, zachowywały się w sposób dla mnie nieprzekonujący, aby tylko nie przeszkadzać postaciom pierwszoplanowym. Mimo tych niedociągnięć przeczytałam z przyjemnością.

Dobre zakończenie trylogii, ale pozostawiające pewnie niedosyt. W pewnych momentach autor zbyt daleko odbiegał od głównego wątku, natomiast zbyt pobierznie traktował te istotne.

W odróżnieniu do pozostałych części, ta początkowo rozkręca się powoli. Po przeczytaniu około setki stron zacząłem się martwić, czy autor zdąży odpowiednio poprowadzić historię zanim zabraknie kartek. Jednakże gdy już zaczęło się dziać, to akcja ruszyła na dobre. „Pył” uważam za godne zakończenie tej interesującej trylogii i z niecierpliwością czekam na kolejne sezony serialu, by przeżyć tę przygodę jeszcze raz.

E-book

E-book

Trzyma w napięciu do samego końca. Genialnie poprowadzona fabuła. Świetne zakończenie. To ostatnia część trylogii i idealne zwieńczenie historii
Chociaż mam trochę niedosyt bo chciałabym aby autor napisał kolejne części aby wiedzieć jak bohaterowie poradzą sobie dalej. To by był materiał na kolejną wspaniałą trylogię :)