The Temptation of Lila and Ethan

Okładka książki The Temptation of Lila and Ethan Jessica Sorensen
Okładka książki The Temptation of Lila and Ethan
Jessica Sorensen Wydawnictwo: Forever Cykl: The Secret (tom 3) literatura obyczajowa, romans
The Secret (tom 3)
Forever
2013-10-22
2013-10-22
New Adult

Czuję się zagubiona bo nie wiem czy 8 to za dużo czy za mało.jest jeszcze więcej...

Na sam koniec serii trafiła się książka przy której dało się nie usnąć. Była nawet przyzwoita i zazwyczaj ciekawiło mnie co się dalej wydarzy. Trochę długie, powtarzające się monologi trochę irytowały ale dało się to przeżyć.
Lila i Ethan to bohaterowie po przejściach, walczą o lepsze życie i Ethanowi jakoś to wychodzi, niestety Lila bardzo pogubiła się w życiu i wpadła w wir autodestrukcji z którego sama nie potrafi się już wyplątać.
Ta książka uratowała serię The Secret, nie raz mi serce szybciej zabiło w niektórych sytuacjach, nie raz byłam wkurzona na zachowanie głównej bohaterki i nie raz miałam uśmiech na twarzy. Dla tej książki warto przeczytać tą serię :)

Jest to kolejna świetna książka, spod pióra Jessici Sorensen. Tym razem pisarka przedstawia nam Lilę i Ethana, którzy pojawili się w dwóch wcześniejszych tomach, o Elli i Micha.

Lila, to zawsze uśmiechnięta, pełna entuzjazmu dziewczyna, która nie potrafi poradzić sobie ze swoimi problemami i lękami, przez co wpada w nałóg, który doprowadza do okropnych wydarzeń.

Ethan to przystojny, pragnący zawsze nieść pomoc innym chłopak, którego prześladują demony z przeszłości, przez co jest bardzo skryty.

Lilę i Ethana wiele łączy, na przykład to, że oboje boją się zostawić przeszłość za sobą i iść dalej, oraz oboje nie chcą aby ktokolwiek poznał ich sekrety. Dlatego też przybierali swoje "maski", aby ludzie nie widzieli w nich tych, kim są na prawdę.
Kiedy Lila ma poważne problemy, pomaga jej w nich jedyna osoba , na którą może liczyć-Ethan. Chłopak robi wszystko, by ocalić swoją przyjaciółkę przed samą sobą. Kiedy dziewczyna jest na krawędzi stracenia wszystkiego, a Ethan służy jej pomocą, zrozumiała co tak naprawdę do niego czuje. Chłopak od dawna wie, że żywi większe uczucia do Lili niż przyjaźń, jednak nie może zapomnieć o London-dziewczynie, w której kiedyś jak sądził był szalenie zakochany, ale kiedy ratuje Lilę od śmierci, czuje że teraz to do niej to czuje.
Oboje wyznają sobie, w końcu miłość i jadą na ślub swoich najlepszych przyjaciół-Elli i Michy. Razem radzą sobie ze swoimi koszmarami z przeszłości i postanawiają kreować przyszłość.

Myślę, że każdy kto przeczytał jakąkolwiek książkę Jessici Sorensen, wie że porusza ona poważne tematy, i często bywa tak, że czytając jak ktoś inny radzi sobie ze swoimi problemami, nam jest łatwiej poradzić sobie z własnymi. Tak też było w przypadku tej pięknej opowieści miłosnej. Pokazała ona problemy z nałogami, co jest bardzo poważnym tematem i bardzo znanym, tym bardziej, że obecnie coraz więcej młodych ludzi popada w nałóg narkomanii, alkoholizmu, papierosów itd. ale pokazała także, czym jest miłość-to troska o drugą osobę, stawianie jej szczęścia i potrzeb przed swoimi, to poświęcenie, pomoc, oraz wdzięczność.

Myślę, że książka jest warta przeczytania i mogę z czystym sumieniem polecić ją każdemu.

Ethan...

Po nieudanym spotkaniu z "Przypadki Callie i Kaydena" postanowiłam dać Pani Jessice Sorrensen jeszcze jedną szansę... i to był strzał w dziesiątkę! Jej powieść o Lili i Ethanie zniszczyła mnie emocjonalnie, przeciągnęła przez wyżynarkę uczuć i brutalnie dawała chwile ciepła, tylko po to, by za chwilę odebrać mi je kolejnym dramatem. Czyli w skrócie, było to dokładnie to, czego oczekiwałam po tej książce. Szukałam powieści, która rozpali moje serce i wyciśnie łzy z oczu, a także zaprezentuje bohaterów, których mimo ich wad, kocha się od pierwszego wejrzenia. Historia Lili i Ethana to nie kolejna schematyczna opowieść o mrocznym chłopaku i nieśmiałej dziewczynie. Lila nie ma w sobie absolutnie nic z nieśmiałości. A Ethan... wcale nie jest taki mroczny, jak mogłoby się to wydawać.

Nie wiem czy mam już przesyt książkami tego rodzaju, czy po prostu ta była taka sobie. Czyta się wszystko, ale czuję się już zmęczona tymi ogranymi schematami. Nic, dosłownie nic mnie w tej książce nie zaskoczyło. Lila jest dziewczyną z bogatego domu, która nigdy nie zaznała miłości ani akceptacji rodziców, i która tego tak rozpaczliwie szukała, że w wieku 14 lat zgodziła się na sex z 22 letnim facetem, który ją skrzywdził. Nie znajdując w nikim oparcia zaczyna powielać destrukcyjne zachowania, uzależnia się od tabletek i sexu. Ettan pochodzi z zupełnie innego świata, jego ojciec stosował przemoc wobec matki, patrząc przez lata jak ją niszczy chłopak stwierdza, że musi unikać związków, tym bardziej, że jego jedyny związek zakończył się traumatycznym przeżyciem. Tych dwoje długo jest dla siebie tylko znajomymi, potem przyjaciółmi, a potem zaczynają dostrzegać szansę na więcej...
Tak jak pisałam wszystko w tej książce da się przewidzieć, występują w niej same schematy, a bohaterowie i wydarzenia z ich życia przedstawieni są dosyć płasko i jednoznacznie.

Od początków istnienia naszego świata, zewsząd słyszymy o tym, że musimy być idealni. Niezachwiani spartanie, bohaterscy rycerze, piękne aktorki, przystojni muzycy - bez względu na epokę, którą pragniemy zbadać, słyszymy o jednym - ideale, do którego wszyscy dążą. Dzieciństwo kształtuję nasze przyszłe życie. To właśnie wtedy uczymy się poprawiać własne błędy, doskonalić się do przyszłego życia. Rodzice powtarzają nam, że powinniśmy dążyć do tego, czego pragniemy. Zgadzam się po części z tym stwierdzeniem. Realizujmy marzenia, ale uważajmy, aby nie zatracić przy tym samych siebie. Próby zlikwidowania naszych wszelkich wad oraz ciągła potrzeba akceptacji społeczeństwa, mogą zniszczyć naszą własną tożsamość. Ktoś kiedyś powiedział, że ludzie są marionetkami, a świat wielką sceną, na której rozgrywa się przedstawienie. Zapomnijmy na chwilę o tym, czego oczekują po naszej postawie inni. Zagłębmy się we własne wnętrze i odnajdźmy osobę, która tak głęboko jest ukryta w naszym sercu. Pozwólmy jej wyjść z tej mrocznej jaskini i zacznijmy żyć pełną piersią. Jak to powiedział Horacy: Carpe diem. Chwytajmy dzień, kochani. Nie pozwólmy się stłamsić. Odnajdźmy samych siebie i przestańmy dążyć do ideału, ponieważ to on jest największą skazą. Bądźmy sobą. Kochajmy, uczmy się na własnych błędach, podejmujmy ryzyko. Nieskazitelność jest naszą największą wadą!

Jessica Sorensen należy do grona moich ulubionych autorów. Twórczość tej uzdolnionej kobiety, zawsze chwyta mnie za serce. Pasjonujące, pełne cierpienia i uzdrawiającej siły miłości pozycje poruszają mnie do samej głębi duszy. Jessica Sorensen to pisarka, która swoją twórczością otula czytelnika ramionami i zabiera go w samo tornado uczuć, które wiele dni po zakończeniu historii, nadal przemykają w myślach. ,,Lila i Ethan: Nie kuś mnie" to niezwykle wzruszająca, wciągająca do granic możliwości powieść, która od samego początku skradła moje serce. Historia ukrywającej wszelkie uczucia za maską doskonałości Lily oraz pięknego, poranionego na duszy Ethan, których wspólna przygoda odkrywa przed nimi wszelkie słabości i uczy ich miłości, zarówno do siebie nawzajem, jak i samego siebie. Zapraszam do zapoznania się z całością recenzji!

,,To zdumiewające, jak piękna potrafi być jedna chwila z twojego życia. A potem wracasz do domu - do rzeczywistości - i przypominasz sobie, że piękno to nie wszystko, a brzydka czy bolesna część zawsze będzie istnieć w formie niezapłaconych rachunków, złych wyborów i małych białych pigułek."

Nigdy nie przypuszczała, że pojawi się ktoś taki jak on...

Pozory mylą. Lila Summers wydaje się nieskazitelna: jest piękna, nosi drogie stroje i uśmiecha się szeroko. Ale jej perfekcyjną fasadę może zrujnować mroczna przeszłość i skrywane tajemnice. Lila zrobi wszystko, by ukryć pustkę, którą czuje w duszy. Przez to wpada w sytuacje, które zawsze źle się kończą. Gdy znajdzie się na dnie, tylko jedna osoba może ją z niego podźwignąć: Ethan Gregory...

Ethan od dawna wyznaje zasadę: „Lila jest tylko przyjaciółką”. Zresztą, sam nie angażuje się w związki. Wytatuowany buntownik nie pasuje do ślicznej księżniczki Lili. Jednak Ethan nie może zaprzeczyć, że teraz wiąże ich coś więcej niż kiedy się poznali. Jeśli nie zachowa ostrożności, grozi mu, że podda się uczuciom – a z doświadczenia wie, jak mocno potrafią go ranić.

Jeśli Lila upadnie jeszcze niżej, czy Ethan zdoła jej pomóc jako przyjaciel? Czy też odkryje, że znalazł się o włos… od uczucia, którego się nie spodziewał?

PASJA I NIEBEZPIECZNA MIŁOŚĆ W NOWEJ POWIEŚCI AUTORKI BESTSELLEROWEGO CYKLU O ELLI I MICHY

,,- Mów, co chcesz. Nigdy nie rozumiałam, co takiego świetnego jest w czytaniu.
Zamyka drzwi kluczem i kieruje się ku schodom.
- Podróż do innego miejsca. Zagubienie w czasie. Udawanie, że żyje się innym życiem. - Schodzi, a ja podążam za nim. - Jak tego nie kochać?"

ONA WYDAJE SIĘ NIE MIEĆ ŻADNYCH SKAZ

Lila Summers z pozoru wydaje się idealna. Piękna a w dodatku inteligentna młoda kobieta, pochodząca z zamożnej, poważanej rodziny. Zawsze uśmiechnięta, ale przy okazji obojętna na wszystko, co się wokół niej dzieje. Lila jest martwa w środku. Od dziecka powtarzano jej, że musi być nieskazitelna. Wzorowa uczennica i piękna kobieta z łatwością znajdzie bogatego męża, który zapewni jej pełne wygód życie.

ON PRAGNIE UCIEC OD PRZESZŁOŚCI

Ethan Gregory wie, czym jest ciężka praca. Dzieciństwo nie było dla niego łatwe. Przyglądając się, jak ojciec pod wpływem narkotyków, bije matkę, chłopiec pragnął go powstrzymać. Kiedy w końcu się na to odważył, okazało się, że mama nie chce pomocy. Ten zraniony przez życie mężczyzna, pragnie wyruszyć w samotną podróż i odciąć się od cywilizacji. Ethan nie uznaje związków. Strach przed zmienieniem się w potwora, jakim stał się jego ojciec, sprawia, iż wytrwały i opanowany chłopak boi się wejść z kimś w głębszą relację.

ONA CORAZ BARDZIEJ SIĘ ZATRACA

Lila pragnie oderwać się od oczekiwań rodziców. Ucieczka do innego miasta i sprzeciw wobec absurdalnym żądaniom ma pozwolić jej w końcu odetchnąć, ale pewna sytuacja z przeszłości coraz bardziej niszczy ją od środka. Lila nie ma środków, aby się utrzymać, a poproszenie o pomoc rodziców wymagałoby od niej powrotu do znienawidzonego domu, gdzie każdy najmniejszy błąd traktowany jest, jak najgorszy występek. Lila nie potrafi sobie poradzić. Przyzwyczajona do luksusów, zostaje bez dachu nad głową. Zobojętniała na wszystko dziewczyna, nie wie, co dalej robić, ale wtedy do akcji wkracza on - Ethan - najlepszy przyjaciel, na którego zawsze mogła liczyć. Czy uda mu się przywrócić ją do życia?

TYLKO ON MOŻE JEJ POMÓC

Ethan od samego początku zdecydował, że Lily będzie tylko przyjaciółką. Choć nie może przestań o niej myśleć, to broni się z całych sił, aby jej do siebie nie dopuścić. Kiedy dziewczyna znajduje się o krok od całkowitego upadku, mężczyzna wie, że musi jej pomóc. Lila jest dla niego ważna. Ukazanie jej prawdziwego życia, nie będzie łatwe. Ta młoda kobieta nigdy tak naprawdę nie żyła. Ciągłe oczekiwania ze strony innych, obojętność i chłód, których doświadczyła oraz traumatyczne przeżycie w dzieciństwie, zniszczyło ją dawno temu. Czy Ethanowi uda się ją uzdrowić? A może to on sam potrzebuje kogoś, kto pokaże mu prawdziwe życie?

RAZEM MOGĄ ULECZYĆ SIEBIE NAWZAJEM

,, (...) rozmowa o mrocznych sercach i rozmyślanie o mężczyznach i kobietach, które znam i o których wiem, że je mają, sprawia, że chcę pomknąć do miejsca, gdzie mogę wziąć kilka tabletek, a nie ledwie połowę. Chcę pełną dawkę, a może nawet dwie czy trzy, bo wtedy być może moje własne serce nie będzie się wydawać takie mroczne."

Powieść ,,Lila i Ethan: Nie kuś mnie" zauroczy was swoją historią, skradnie serce po kilku stronach, rozśmieszy do łez oraz poruszy do łez. Piękna, intrygująca, rozbrajająca - właśnie tak mogę w trzech słowach opisać tę pozycję. Jessica Sorensen w swej najnowszej powieści wydanej na polskim rynku wydawniczym ukaże wam mroczne zakamarki ludzkiego umysłu, który opanowany jest przez niesamowicie silny lęk przed życiem. Przedstawi procesy, jakie zachodzą w ciele, jak i sercu osoby próbującej zerwać z nałogiem. Historia Lily i Ethan mówi o ciągłej walce z najgorszymi lęki, które sprawiają, iż człowiek zamyka się w sobie i przyjmuję maskę mającą obronić go przed cierpieniem. Ukazuje uzdrawiającą siłę miłości, obawy przed zaangażowaniem się w relację z drugą osobą, podjęcie bitwy o własne szczęście i życie, które wcale nie musi być idealne - najważniejsze, aby nas uszczęśliwiało - oraz podejmie tematy tabu. ,,Lila i Ethan: Nie kuś mnie" to emocjonująca pozycja, która nie pozwala zmrużyć oczu. Na zawsze zapisała się z moim sercu!

,,Pragnę zmienić to, kim jestem. Chcę być lepsza. Pragnę być osobą, którą pokocham, zamiast nienawidzić i nią gardzić."

,,Lila i Ethan: Nie kuś mnie" to pozycja, którą powinna poznać każda osoba zaczytująca się w romansach, ale również czytelnik pragnąć, rozpocząć swą przygodę z tym gatunkiem, szukający czegoś niebanalnego i chwytające za serce. Jessica Sorensen w swojej powieści zawarła wszystko, za co właśnie tak bardzo uwielbiam ten typ literatury - piękną, wzruszającą historię dwójki niezwykle zranionych ludzi, którzy mimo wszelkich przeciwności walczą o wspólne szczęście. Zawsze przy twórczości tej autorki towarzyszą mi silne emocje i w przypadku historii Lily i Ethan nic się nie zmieniło. Zakochałam się w tej pozycji i mam nadzieję, że już niedługo w moje ręce trafi kolejna pozycja pani Sorensen. Polecam!

Całość recenzji znajduje się na moim blogu :) http://weronikarecenzuje.blogspot.com/2018/01/recenzja-jessica-sorensen-lila-i-ethan.html

„Lila i Ethan. Nie kuś mnie” to trzecia część serii The Secret, która rozpoczęła się historią Elli i Michy. Kiedy dostałam ją w swoje łapki na święta, byłam ogromnie szczęśliwa, bo nie mogłam się doczekać, aż będę mogła ją przeczytać. Historia Elli i Michy trafiła głęboko do mojego serca, więc byłam podekscytowana, że wreszcie miałam okazję przeczytać o ich najlepszych przyjaciołach. I powiem szczerze, jestem zaskoczona tym co przeczytałam.

Czytając części o Elli i Michy, nigdy bym nie pomyślała, że Lila i Ethan mają za sobą tak mroczną przeszłość i muszą walczyć z tyloma demonami. Lila wydawała mi się być taka poukładana. Jak łatwo jest uwierzyć w udawane szczęście drugiej osoby? „Nie kuś mnie” okazało się być ciemną, łamiącą serce, namiętną historią – czego Jessica Sorensen zawsze się trzyma. Autorka świetnie rozpracowała fabułę, książka cały czas trzymała mnie w napięciu i nie było momentu, żebym się nudziła. Poruszyła ciężki temat jakim jest uzależnienie od narkotyków, z jakim borykała się główna bohaterka. Co jest interesujące, przez całą historię nie wiedziałam co czeka mnie dalej, bo książka ciągle przybierała inny obrót. Przygotowywałam się na każde zakończenie. Nie wiedziałam nawet co sądzić o związku między Lilą i Ethanem – ta dwójka była tak różna od siebie, że wydawało się, że samo seksualne napięcie nie wystarczy, aby mógł zaistnieć związek. Ale kiedy wgłębiłam się w historię i zobaczyłam jak mocno Ethan pragnie pomóc Lili wyjść z nałogu i uleczyć jej serce, jak sprawiał, że wreszcie czuła się przez kogoś pożądana i kochana, już wiedziałam, że ta dwójka zasługuje na wspólne szczęście.

Całym sercem uwielbiam Jessicę Sorensen i jej twórczość. Chociaż nie spodziewałam się, że zaserwuje mi taki rollercoaster emocji, kolejny raz jestem pod wielkim wrażeniem.

JAK ŁATWO SPAŚĆ NA SAMO DNO, CZYLI KSIĄŻKA NIE TYLKO O MIŁOŚCI
Z jednej strony miałam już styczność z bohaterami rysowanymi na kształt Lilii i Ethana, z drugiej para wydała mi się na tyle wiarygodna, bym mogła ocenić ją na plus. W jej środowisko nie wkradła się słodycz, patetyczne uniesienia, nie wkradł się i banał. Autorka oddała charakter dramatu sytuacji nie doprowadzając do absurdalnych, przez co mało naturalnych metamorfoz, zaś konsekwentnie poprowadziła obrane kierunki pamiętając o tym, że każda reakcja ma swój skutek. Zasugerowała tym samym czytelnikowi historię, w której nie brak trudnych wyborów. Bo to nie jest książka wyłącznie o miłości, ale także o wyboistej drodze pełnej wzlotów i upadków.

PROBLEMY NA PIERWSZYM PLANIE
Jessica Sorensen lubi wplatać w swoje książki tematy trudne, choć oczywiście nie jest sama. Nieraz już przecież sięgałam po historie, których bohaterów dręczyły demony przeszłości. To, co jednak wyróżnia tę powieść to problemy wysuwające się na pierwszy plan, a nieograniczone wyłącznie do mglistego i mało znaczącego tła. Najpierw trzeba je rozwiązać, by móc cieszyć się resztą. A tę resztę stanowi przekształcająca się w miłość przyjaźń, której wcale nie tak spieszno do banalnych, choć przyjemnych uniesień cielesnych.

BOHATEROWIE POPRZEDNIEJ CZĘŚCI
Znajdziecie tutaj także słowo na temat Elli i Michy, którzy przecież budowali fabułę poprzedniej części tego cyklu – Nie pozwól mi odejść. Jeśli jednak nie mieliście okazję śledzić ich losów, nie musicie się przejmować. Ten tom można czytać spokojnie obchodząc się bez znajomości poprzedniego.

PODSUMOWANIE
Autorka nie zawiodła i choć nie przebiła Przypadków Callie i Kaydena, udowodniła kolejny raz, że warto sięgać po kreślone przez nią scenariusze. „Lila i Ethan. Nie kuś mnie” to niesłodka, choć odrobinę przewidywalna, ścielona uzależnieniem i przesłaniem historia, którą pochłonęłam w jeden wieczór. Jeśli szukacie dobrej książki nurtu New Adult, w której nie wszystko przebiega w aurze wybitnie romantycznego klimatu, śmiało sięgajcie po ten tytuł.

JAK ŁATWO SPAŚĆ NA SAMO DNO, CZYLI KSIĄŻKA NIE TYLKO O MIŁOŚCI

„ … Zachowuję się jak suka. Warczę na Ethana i mówię podłe rzeczy, mimo tego, że pomógł mi, choć przecież nie musiał. Pozwolił mi wprowadzić się do swojego mieszkania. A nawet pomógł mi spakować swoje rzeczy …”

Kto lubi niełatwe rozwiązania, trudne sprawy i wszelkie zawirowania, to książka idealna dla niego. Mam nadzieję, że jesteście zadowoleni z prezentów od Mikołaja. Liczę, że znalazła się wśród nich, także dobra powieść obyczajowa.

Tym razem, na moim pierwszym planie ukazała się książka ciekawa, ale i bardzo zaskakująca czytelnika. Przyznam szczerze, że to pierwsza publikacja Jessici Sorensen, którą przeczytałam. Wydawnictwo Zysk i S – ka stanęło na wysokości zadania. Zafundowało czytelnikowi walkę o uczucia, ale i ciekawych bohaterów, którzy skradną serce odbiorcy. W ostatnim czasie, to właśnie ich nowości, zainteresowały nie tylko mnie, ale i moich przyjaciół.

Autorką powieści jest wspomniana Jessica Sorensen. Na swoim koncie ma kilkanaście bestsellerów z list "New York Timesa" i "USA Today". Pochodzi ze śnieżnych gór Wyoming. To twórczyni współczesnych powieści z ostatnio bardzo popularnego nurtu New Adult. W jej dziełach odnajdzie takie tytuły, jak: "The Secret of Ella and Micha", "Przypadki Callie
i Kaydena" czy "Breaking Nova". Sorensen, kiedy nie pisze, czyta i spędza czas wyłącznie z rodziną. Na serwisie Lubimy czytać możecie znaleźć pochlebne opinie i wyszukać powieść idealną dla siebie, lub bliskich. Twórczość Sorensen, to prawdziwe źródło informacji o studium psychologii uczuć i człowieku.

Lila Summers na pierwszy rzut oka jest nieskazitelna. A może to tylko pozory? Jest piękna, nosi drogie stroje i uśmiecha się szeroko. Niestety, jak każda kobieta ma swoje tajemnice. Z męskiego punktu widzenia, to nie do przyjęcia, ale nie można żyć wyłącznie realnością.

Bohaterka robi wszystko, by ukryć pewną pustkę. Wpada w sytuacje, które źle się kończą. Ethan zaś, to taki buntownik z dużą ilością tatuaży. Ale czy to odpowiedni przyjaciel, lub partner? To takie klasyczne połączenie walki dobra ze złem. Co wybrać rozwagę, czy ryzyko? I to jest najlepsze w tej powieści. Jeśli uczucia wygrają, mężczyzna może zostać boleśnie zraniony. Ale jeśli to Lila upadnie, czy Ethan zdoła jej pomóc, jako przyjaciel?

Fascynujące jest to, że język jest prosty i zrozumiały. Nie ma większego zamieszania i czytelnik się nie męczy. Ciała są, jak prawdziwe dzieło sztuki, a pewne sytuacje wywołują rumieńce na twarzy. Jedno jest pewne, że Lila, zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo jej zachowanie różni się od tego, z przeszłości.

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska
(www.redaktor21.bloog.pl)

Wydawnictwo: ZYSK i S - ka
Oprawa: miękka
Liczba stron: 376
Tłumaczyła: Ewa Helińska
(nowość wydawnicza)

"To zdumiewające, jak piękna potrafi być jedna chwila z twojego życia. A potem wracasz do domu - do rzeczywistości - i przypominasz sobie, że piękno to nie wszystko, a brzydka czy bolesna część zawsze będzie istnieć w formie niezapłaconych rachunków, złych wyborów i małych białych pigułek."

Przed nami kolejna powieść Jessici Sorensen. Większość osób kojarzyć może nazwisko dzięki poprzedniemu cyklowi o Elli i Michy, który szybko stał się światowym bestsellerem. Uprzedzając wasze pytania, Lila i Ethan. Nie kuś mnie można przeczytać bez wcześniejszego zapoznania się z poprzednimi tomami. Ella i Micha są szczęśliwi i starają ułożyć sobie życie. To właśnie oni zapoznali swoich wspólnych przyjaciół: Ethana i Lilę.

Od samego początku wiemy, że za Ethanem ciągnie się jakaś tajemnica. Chłopak trzyma się jednej zasady, a mianowicie to, że między nim a Lilą do niczego nie dojdzie. Ethan sypia z wieloma dziewczynami, ale to jest tylko sex. Kiedyś był szczęśliwy ze swoją dziewczyną London. Na początku nie wiemy do końca co takiego zaszło między nimi. Wiemy tylko, że dziewczyna jest w bardzo złym stanie. Fakt, że chłopak chce zrezygnować z miłości jest również związane z przeszłością jego rodziny. Sposób w jaki ojciec traktował matkę. Ethan boi się, że może być taki jak ojciec. Lila Summers to swojego rodzaju wielka zagadka. Wiemy, że jej relacje z rodziną odbiły się bardzo na jej życiu. Jako czternastolatka została odesłana do prywatnej szkoły z internatem. Teraz rodzina jej nie chce. Ojciec zabronił dawać jej jakichkolwiek pieniędzy. Matka? Zbytnio się tym nie przejmuje. Jedyną rzeczą jaką powtarzała swojej córce było: "Musisz o siebie zadbać, Lilo. Żaden mężczyzna nie zainteresuje się brzydką kobietą" Ojciec który chce, aby w końcu mógł się pochwalić osiągnięciami córki, matka, która chce aby znalazła bogatego mężczyznę. W tej rodzinie zabrakło miłości.
Podsumowując: Jessica Sorensen w zwyczaju ma poruszać ważne tematy
w swoich powieściach. Rodzina, miłość, związek, narkotyki, alkohol. W tej powieści poruszono wiele tematów. Jednak może nie najważniejszy, ale ten, który mnie zaciekawił najbardziej to gdzie kończy się granica przyjaźni? Czy ryzyko utraty przyjaźni wchodzi w grę? To tak jak mówię wątki poboczne, ale bardzo mnie zaciekawiły. Lila potrzebuje kogoś, kto pomoże jej stawić czoła przeszłości, ale również i teraźniejszości. Jeszcze nie wie, że jest bliżej sięgnięcia dna niż sobie myśli. Ethan potrzebuje kogoś, kto pomoże mu otworzyć się uczuciowo. Pomoże nabrać zaufania i pokaże, że życie ma też dobre strony. Jest to powieść, która dostarczy każdemu wiele emocji. Książka niesie bardzo ważne przesłanie, a mianowicie kochaj, pomagaj, dbaj, a jeżeli będzie trzeba oddaj całe swoje serce. Dobro zawsze wraca. Jessica Sorensen po raz kolejny nie zawodzi. Wam bardzo polecam historię naszej wspaniałej dwójki. Idealne historia na zimowe wieczory przy kominku :)

"W jakim momencie należy przyznać, że życie się rozpada? Nie tylko przed sobą, ale też przed całym światem. Kiedy w końcu powinnam komuś powiedzieć, co tak naprawdę się dzieje? O tym, że w zasadzie zostałam bez grosza, bez pracy, bez niczego. Matka miała rację . Jestem niczym..."

IG : https://www.instagram.com/bartosz.official_reads/

FB: https://www.facebook.com/bartoszofficialreads/