The Forever of Ella and Micha

Okładka książki The Forever of Ella and Micha Jessica Sorensen
Okładka książki The Forever of Ella and Micha
Jessica Sorensen Wydawnictwo: Forever Cykl: The Secret (tom 2) literatura obyczajowa, romans
The Secret (tom 2)
Forever
2013-10-15
2013-10-15

Nie przeczytałam pierwszej części i miałam wrażenie, że wielu rzeczy nie pojmuję. Brakowało mi trochę wiedzy, co się wydarzyło w ich przeszłości, ale nie było to konieczne, po prostu ja czułabym się zaspokojona.
Ogólnie Książka napisana w sposób, który lubię. Nie przeszkadzało mi nawet to, że bohaterowie są nastolatkami, chociaż mam pewnien niedosyt odnośnie samej historii. Dla mnie tak napisana trochę na siłę, bo w sumie żadnych przełomowych wydarzeń tam nie było.
Chętnie przeczytam jeszcze coś tej autorki.

Rozczarowująca książka, będąca dla mnie zlepkiem losowych scen, które autorka postanowiła w niej umieścić. Żaden wątek nie jest na tyle ciekawy, by z chęcią czytać dalej, średnio też wiadomo o co tu tak naprawdę chodziło i do czego zmierzało. Pierwszy tom był fajnym wprowadzeniem, które tutaj niestety nie doczekało się fascynującej kontynuacji. Najbardziej podobała mi się końcówka-jako jedyna wywołała we mnie jakiekolwiek odczucia.

Seria się rozkręca i komplikuje....dotrwajmy....

Seria się rozkręca i komplikuje....dotrwajmy....

Książka niestety naprawdę jest przeciętna, miałam nadzieję, że z kolejną częścią coś pójdzie do przodu ale niestety. Jakoś wszystko nie trzyma się kupy i musiałam się mocno starać żeby się na niej skupić bo była po prostu nudna. Tak, jak w pierwszej części w kółko jest jedno i to samo, problemy jednego, potem problemy drugiego bohatera, potem inna masa na siłę wymyślonych problemów i jednym słowem nigdy nie jest dobrze. Jak już się widzi światełko w tunelu to autorka znowu wymyśla coś, żeby było źle.
Niestety nic z tej książki nie zapadnie w pamięć, a szkoda.

Książka zapadnie w mej pamięci dzięki problemom z jakimi zmaga się główna bohaterka. Depresja i czarne myśli bardzo rzadko można spotkać w tego typu książkach. Wszystkie myśli i czyny bohaterki mimo że dla normalnego człowieka są irracjonalne spowodowały że z uwielbieniem czytałam o Michy. Jego oddanie jest godne uwagi.

Drugi tom cyklu The Secret – Na zawsze razem. Ella i Micha autorstwa Jessici Sorensen stanowi swoistą próbę odpowiedzi na pytanie: Czy możliwe jest tytułowe “Na zawsze razem”? Jeżeli jesteście ciekawi jak potoczą się dalsze losy bohaterów znanych z książki Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha zapraszam do lektury recenzji.

Rozłąka, nawet tymczasowa, bywa trudną próbą dla każdego związku. Gdy Elli i Micha są razem nic nie jest im straszne, jednak gdy Ella wróciła do szkoły, a Micha wyruszył w trasę koncertową swojego zespołu, oboje czują, że ich życie jest niepełne i coraz trudniej im to znieść. Nie chcąc obarczać tego drugiego swoimi problemami, starając się znieść rozłąkę i nie przeszkadzać w realizacji wzajemnych postanowień i marzeń, młodych zakochanych czeka ciężka próba, która może postawić pod znakiem zapytania ich dalszy związek…

Jessici Sorensen po raz kolejny zaprasza czytelnika w świat przepełniony w równej mierze bezgraniczną miłością wykreowanych przez siebie bohaterów, co problemami i trudami zarówno dnia codziennego jak i demonami przeszłości nie pozwalającymi o sobie zapomnieć. Na zawsze razem. Ella i Micha posiada wiec wszystkie elementy sprawiające, że młode osoby tak chętnie sięgają po książki z gatunku new adult – z jednej strony poruszają one trudne tematy, z drugiej przedstawiają poruszające serce losy miłości, która pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile.

Z drugiej strony historia jest mocno przewidywalna i momentami przesłodzona, co niektórych czytelników będzie dość mocno razić w oczy. Zwłaszcza w sytuacji gdy autorka starała się nakreślić losy dwójki bohaterów, dość mocno doświadczonych przez los, zbyt wyidealizowany obraz miłości, pokonującej wszystko siłą swego uczucia wydaje się być nieco zbyt bajkowym rozwiązaniem.

Jeżeli lubicie książki z gatunku new adult i podobała się Wam pierwsza część serii, z pewnością nie będziecie zawiedzeni podczas lektury Na zawsze razem. Ella i Micha, mogąc ponownie spotkać lubianych bohaterów. W ostatecznym rozrachunku jednak kontynuacja wypada nieco słabiej od pierwszego tomu.

Rozłąka, nawet tymczasowa, bywa trudną próbą dla...

Pochłonęłam książkę w 1 dzień, świetna, tak jak i I tom. Nie rozumiem tych niskich ocen. Przeczytałam wiele książek niby wspaniałych, a jednak na kolana mnie osobiście nie powaliły, a tu historia i pióro pisarki wspaniałe,a jednak nie zadowalające dla niektórych. Polecam mimo wszystko, bo warto.

Druga część książki zaczyna się od tego, że Ella i Micha nie widzą się już od miesiąca. Spowodowane jest to tym, że nasz muzyk jest w trasie ze swoim zespołem, a dziewczyna została na uczelni. Zły los wskazuje na to, iż minie bardzo długi czas zanim się zobaczą. Jednak dziewczyna nie wytrzymuje i jedzie do niego.

Podczas czytania drugiej części książki możemy dowiedzieć się więcej o bohaterach. O tym co myślą, co ich trapi. Jednak kiedy my dowiadujemy się o ich emocjach, tak naprawdę oni duszą je między sobą, co doprowadza do nieporozumień i kłótni.
Podoba mi się w tej książce to, że pomimo tego iż jest to romans młodzieżowy, to ciężko jest dopatrzyć się tego lukru, który spotykany jest w niemal każdej takiej książce.
Bardzo lubię styl Jessici Sorensen, ponieważ jest lekki, bohaterowie nie są nacukrzeni, ani przerysowani, co powoduje, że mi osobiście czyta się takie książki najlepiej.
Mogę śmiało polecić nie tylko tą historię, ale także poprzednie książki tej bohaterki, które miałam przyjemność czytać. :)

Zapraszam na mojego bloga katjuszaczyta.blogspot.com :))

Podczas czytania drugiej części książki możemy dowiedzieć...

Jessica Sorensen na plan pierwszy powieści określanej mianem new adult, wysunęła parę bohaterów bez pamięci w sobie zakochanych. Ich więź zapoczątkowana w dzieciństwie i przypieczętowana obietnicą odnalezienia normalności, mimo wielu zmartwień i upływu lat, tylko się umacniała.

Toteż warto zadać pytanie: „Na zawsze. Czy coś takiego istnieje?”Odpowiedzi twierdzącej zgodnie udzielili główni bohaterowie powieści Sorensen:
Ella May – półsierota, uczennica college’u zmagająca się z lękami, brakiem zrozumienia ze strony brata, chorobą alkoholową ojca, co skutkowało załamaniem nerwowym, z którym walczyła pod czujnym okiem terapeutki Anny, siły czerpiąc z bezgranicznej miłości chłopaka.
Micha Scott – przystojny, uroczy wokalista, wychowany w niepełnej rodzinie, ponieważ ojciec ją opuścił, co stało się bezpośrednią przyczyną trudnych z nim relacji, które na przestrzeni lat nie uległy poprawie. Na szczęście mógł polegać na przyjacielu Ethanie i szukać bezpiecznego azylu w ramionach Elli.

Nietrudno więc odnieść wrażenie, że na kartach książki pisarka nakreśliła schematyczną, przewidywalną i momentami przesłodzoną love story. Moje odczucia zdaje się potwierdzać przyjaciółka Elli,Lila. Dziewczyna z rozbrajającą szczerością wyznała, że to „miłość, która nie istnieje i bierze w posiadanie” lecz niewątpliwie każdy pragnąłby jej doświadczyć.

Losowe perypetie pary zakochanych Czytelnik poznaje z dwóch perspektyw, w pierwszoosobowej narracji, co w moim odczuciu było celowym zabiegiem ze strony autorki, by je uwiarygodnić. Wielka miłość przeciwstawiona została alkoholizmowi i niedokrwistości aplastycznej, z którymi borykają się ich ojcowie. Nie bez znaczenia były także majaki przeszłości naznaczonej piętnami lęku, bólu i niepowetowanej straty. Dlatego oboje mieli świadomość, że „stawianie czoła problemom może okazać się (…) trudne” i przy tym łatwo o zachowania przeczące dojrzałości, którą starli się wykazać na każdym kroku, momentami z marnym skutkiem, co nierzadko irytuje w czasie lektury.

W ostatecznym rozrachunku jednak satysfakcjonować może zakończenie, które mimo że przewidywalne, napawa nadzieją i daje poczucie pewności, że chociaż „nic nie wymaże przeszłości, możemy zostawić ją za sobą” po to, by cieszyć się życiem u boku tych, których kochamy.

Cała opinia na stronie: http://www.pieninyinfo.pl/kultura/milosc-najskuteczniejszym-antidotum-na-przeciwnosci-losu-w-recenzji-iwony-niezgody-5876

Książka napisana lekkim piórem. Szybko się czyta. Treść nie powalająca, przeczytna, odłożona i nie wiem czy jeszcze kiedyś do niej powrócę. Nie moje klimaty

• 2017
  • Jessica Sorensen