Okładka książki Mechaniczny anioł

Mechaniczny anioł

Autor:
Cykl: Diabelskie Maszyny (tom 1)
tłumaczenie
steampunk
typ
papier
kasandra_85
8,04 (4065 ocen i 526 opinii)

Opis książki

Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej. Kiedy szesnastoletnia Tessa Gray pokonuje ocean, żeby odnaleźć brata, celem jej podróży jest Anglia za czasów panowania królowej Wiktorii. W londyńskim Podziemnym Świecie, w którym po ulicach przemykają wampiry, czarownicy i inne nadnaturalne istoty, czeka na nią coś strasznego. Tylko Nocni Łowcy, wojownicy ratujący świat przed demonami, utrzymują porządek w tym chaosie. Porwana przez Mroczne Siostry, członkinie tajnej organizacji zwanej Klubem Pandemonium, Tessa wkrótce dowiaduje się, że sama jest Podziemną z rzadkim darem zmieniania się w inną osobę. Co więcej, Mistrz - tajemnicza postać kierująca Klubem - nie zatrzyma się przed niczym, żeby wykorzystać jej moc. Pozbawiona przyjaciół, ścigana Tessa znajduje schronienie w londyńskim Instytucie Nocnych Łowców, którzy przyrzekają, że znajdą jej brata, jeśli ona wykorzysta swój dar, żeby im pomóc. Wkrótce Tessę zaczynają fascynować dwaj przyjaciele: James, którego krucha uroda skrywa groźny sekret, i niebieskooki Will, zniechęcający do siebie wszystkich swym sarkastycznym humorem i zmiennymi nastrojami… wszystkich oprócz Tessy. W miarę jak w trakcie swoich poszukiwań, zostają wciągnięci w intrygę, grożącą zagładą Nocnych Łowców, Tessa uświadamia sobie, że będzie musiała wybierać między ratowaniem brata a pomaganiem nowym przyjaciołom, którzy próbują ratować świat… i że miłość potrafi być najbardziej niebezpieczną magią.

źródło opisu: http://www.mag.com.pl/

Polecamy

Oficjalna recenzja
Tetiisheri książek: 1350

Bez wytchnienia

„Mechaniczny anioł” to pierwszy tom trylogii „Diabelskie maszyny”, będącej prequelem „Darów Anioła”. Część z Was zapewne ma już za sobą „Dary anioła” i być może nawet przeżyliście niesamowite chwile w wiktoriańskich czasach, w zamglonym, szarym, deszczowym i mrocznym Londynie. Możecie mi zazdrościć! Te chwile częściowo jeszcze przede mną. „Mechaniczny anioł” mnie porwał, dziewiętnastowieczny Londyn oczarował, a intrygująca historia Tess wciągnęła i sprawiła, że powieść czytałam z zapartym tchem.

Tessa Gray na pokładzie statku Maine przypływa do Londynu, gdzie według wcześniejszych ustaleń ma na nią czekać brat. Jednak na wybrzeżu witają ją dwie kobiety, Mroczne Siostry. Zapewniają ją o rychłym spotkaniu z bratem i twierdzą, że w jego imieniu przybyły odebrać ją z podróży. Tessa wraz z Mrocznymi Siostrami udaje się w podróż do dużego, tajemniczego domu, w którym - jak się niedługo okazuje - staje się więźniem. Po pewnym czasie dowiaduje się też, iż nieznajome kobiety mają wobec niej konkretne plany. Siostry przygotowują młodą dziewczynę do małżeństwa z „Mistrzem”. Życie Tess zostanie wywrócone do góry nogami, a to za sprawą niejakiego Williama, który niebawem pojawi się na jej drodze.

Fantastyczna atmosfera, jaką stworzyła Cassandra Clare dodaje niesamowitego uroku powieści. Londyn jawi się jako miejsce, w którym dominują mgła i deszcz. Co dziwne, czytając książkę nie odniosłam wrażenia, że pogoda, wszakże typowa dla tego miasta, działa odpychająco. Wręcz odwrotnie, zamglone miasto i siąpiący deszczyk w mojej wyobraźni utworzyły miejsce przepełnione magiczną tajemnicą. To właśnie ona tak bardzo mnie zachwyciła. Co więcej, zaintrygował mnie mechaniczny anioł w naszyjniku Tessy, a świat Nefilim urzekł.

Bohaterowie wykreowani przez Cassandrę Clare są indywidualnościami. Każdy jest inny, każdy posiada swoją historię oraz marzenia. Wizerunek postaci czytelnik ma okazję tworzyć wraz z toczącą się akcją. To wtedy zauważyć można emocje, jakie targają bohaterami. Niewątpliwie w trakcie licznych wydarzeń przedstawionych w „Mechanicznym aniele” mamy szansę polubić postacie stworzone przez autorkę.

Kolejny raz Cassandra Clare zapewniła mi wspaniałą przygodę przepełnioną intrygami i niedopowiedzeniami, które tylko podsycały moją ciekawość. Lektura pierwszej części „Diabelskich maszyn” nie dała mi czasu na wytchnienie, rzeczywistość Nocnych Łowców mnie porwała, a nieprzeciętnych bohaterów polubiłam na starcie. Świat „Mechanicznego anioła” – wartka akcja, ciekawe postaci, lekki styl Cassandry Clare i przede wszystkim niezwykły i niepowtarzalny pomysł na fabułę, której akcja odgrywa się w wiktoriańskim Londynie – mocno mnie zafascynował. Jakże cudownie będzie zatracić się w takim właśnie klimacie, poznając dalsze losy bohaterów „Diabelskich maszyn”.

Agnieszka Stolarczyk

Opinie czytelników
Grafitowa_ | 2010-09-03

Ta okładka jest obrzydliwa.

exaleksandras | 2013-08-11
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Czas i miejsce akcji, stroje bohaterów, maszyny(automaty), Nocni Łowcy, Przyziemni, Podziemni, wampiry -wszystko jest cudowne! Wspaniale opisana każda sytuacja, wątki nie zatrzymują się, są doprowadzone do samego końca. Jeszcze ten trójkącik miłosny! Jem jest cudny przez tą swoją czułość i spokój. Chce dla wszystkich jak najlepiej, widać, że Tessa znaczy dla niego coś więcej. Jest taki milutki i pomocny, potrafi udzielić odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. A Will? Przecież to Will! Każdy go kocha,odkąd przybył do Domu Mrocznych Sióstr! Tak zwana, miłość od pierwszego uderzenia dzbankiem ;) Pod tą skorupą twardziela na pewno kryją się mocne uczucia. On ma jakiś powód żeby je ukrywać, ale dowiemy się tego, miejmy nadzieje... O matko! Na miejscu Tessy, wolałabym wejść na najwyższy szczyt Instytutu i skoczyć, niż dokonać wyboru!

Dominique9030 | 2010-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2010

Dlaczego wydawnictow MAG nie chce brać przykładu z angielskich grafików
i zrobić w końcu jakąś normalną okładkę? Bo co to przepraszam ma być? ;/

No dobra... Adam Lambert na okładce. :p Lepiej, lepiej ;)

Uff... Nareszcie skończyłam ją czytać. Nie oznacza to oczywiście, że książka mnie zanudziła czy coś w tym stylu ;) a wręcz przeciwnie.
A więc. "Mechaniczny anioł" , wbrew pozorom nie przypomina cyklu "Dary Anioła". Oczywiście możemy natknąć się tam na znajome nam nazwiska, jak i postaci (patrz: Magnus Bane oraz kocur Church ;)) ), ale to na szczęście tylko jedyne podobieństwa. No może Will przypomina mi trochę Jace'a, no w sumie nazwisko zobowiązuje ;D, ale tylko minimalnie. ;)
Pani Clare wpadła na wspaniały pomysł, żeby ukazać wydarzenia, który miały miejsce ponad 100 lat temu. Mimo, że historia jest bardzo interesująca i ciekawa, ale to epilog mnie najbardziej zaintrygował. Zapowiada się ciekawe :p
Oczywiście POLECAM! ;)

Ach, jak dobrze powrócić znowu do świata Nocnych Łowców! Żałuję, że zwlekałam tak długo. Książkę czyta się świetnie - akcja płynie równo i szybko, nie brakuje zwrotów wydarzeń oraz dowcipu, który znamy jeszcze z serii Dary Anioła. W "Mechanicznym aniele" występuje wiele podobieństw do wspomnianej przeze mnie serii i niewątpliwie dlatego ta powieść podoba mi się tak bardzo ;) Zarówno Dary Anioła, jak i Diabelskie Maszyny zostały napisane przez tą samą autorkę oraz dotyczą życia Nocnych Łowców, ba! Nawet tej samej rodziny, dlatego nie uniknie się porównań. Niesamowicie czyta się o postaciach, które już się zna - o Magnusie czy Camille. Ich wątki przeplatają się w obu seriach Cassandry Clare i moja wyobraźnia i pamięć musiały mocno pracować, żeby móc sobie przypomnieć niektóre motywy. Ponadto tak oczywiste jest podobieństwo między Willem i Jacem - w sumie nic dziwnego, skoro obaj należą do jednego rodu. Sama konstrukcja książki przywodzi na myśl konstrukcję Darów Anioła - główna...

creatures | 2013-06-07
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Chyba jako jedyna zaczęłam zapoznanie z tą autorką przez trylogię ,,Diabelskie Maszyny''.I przyznam się wam,że wgl nie żałuje.Książka jest naprawdę prze oryginalna nigdy nie było jeszcze mowy o Nocnych Łowcach więc podziw dla Cassandy Clare :)

kasandra_85 | 2012-11-14
Przeczytana: 2012 rok

Aniutka90 | 2013-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Druga seria pani Clare równie dobra jak Dary Anioła. Nie brak podobieństw, kilka znanych postaci,świat Nefilim, instytut, lecz na tym koniec. Historia jest ciekawa, a główny bohater jest irytująco-denerwujący, lecz bardzo tajemniczy. Nie lubię go, zdecydowanie wolę Jema. Zapowiada się na prawdę dobra kontynuacja. Nie zawiodłam się, wręcz przeciwnie zachęciłam po sięgnięcie po dalsze losy bohaterów.
Polecam.

Yossa | 2011-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2011

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, to teraz już się dowie - Cassandra Clare to jedna z moich ulubionych pisarek, darzę ją wielkim szacunkiem za napisanie Darów Anioła i stworzenie takiej postaci, jaką jest Jace. Ulubione fragmenty z Miasta kości, Miasta popiołów, czy Miasta szkła mogłabym od ręki wypisać tu i teraz. Mimo to dość sceptycznie podchodziłam do jej kolejnej serii o nazwie Diabelskie maszyny, nie lepiej skupić się na tej pierwszej? Ale nie starałam się nawet odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jako fanka moim obowiązkiem było przeczytanie Mechanicznego anioła.
Tessa Gray przypływa na pokładzie statku Maine do Londynu i mimo, że dostała zaproszenie od własnego brata, to nie on ją wita na wybrzeżu, tylko dwie panie, zwane Mrocznymi Siostrami. Chcąc nie chcąc, Tessa zostaje przywieziona do tajemniczego domu, a jak się okazuje - jej więzienia.
Cassandra w typowym dla siebie zwyczaju wprowadza wartką akcję, znowu miałam na wyciągnięcie ręki fascynujący świat Nefilim, ich rzeczywistoś...

młoda_pisarka | 2014-05-02
Przeczytana: 15 maja 2013

Do czytania "Piekielnych Maszyn" zabrałam się niedługo po lekturze "Darów Anioła". I tak, jak w Darach urzekły mnie postaci i ich wzjamne relacje między sobą, tak w "Piekielnych Maszynach" urzekło mnie wszystko. Mimo, iż bohaterowie obu serii są w mniej więcej tym samym wieku, miałam dziwne wrażenie, że w "Mechanicznym Aniele" bohaterowie są jednak nieco dojrzalsi.
Cassandra Clare stworzyła w książce cudowną wizję Londynu pełnego magii. Postaci są wyraziste i barwne. Will, Jem i Tessa to bohaterowie głęboko zapadający w pamięć przede wszystkim ze względu ne trudne wybory i decyzje, które muszą podejmować.
Gorąco polecam!

Abigail | 2012-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2012

"To w porządku kochać kogoś bez wzajemności, dopóki ten ktoś jest wart miłości. Dopóki na nią zasługuje."

"Mechaniczny anioł" to pierwsza część trylogii Diabelskie maszyny, prequela serii Darów anioła, autorstwa Cassandry Clare. Pisarka urodziła się w amerykańskiej rodzinie w Teheranie. Zanim skończyła 10 lat mieszkała we Francji, Anglii i Szwajcarii. Od szkoły średniej mieszkała w Los Angeles i Nowym Jorku, gdzie pracowała w redakcji. W 2004 r. zaczęła pracę nad powieścią "Miasto kości", do której natchnieniem był krajobraz Manhattanu. W fandomie związanym z Harrym Potterem jest znana dzięki opowiadaniu Draco Trilogy. Cassandra Clare jest jej pseudonimem artystycznym.

Po śmierci swojej ciotki Harriet, Theresa Gray przypływa na statku Maine do Londynu, na zaproszenie swojego brata. Jednak to nie on wita ją na wybrzeżu, tylko dwie panie, które chcą, żeby nazywano je Mrocznymi Siostrami. Mimo początkowej niechęci do sióstr jedzie razem z Nimi do Mrocznego Domu, który stanie się wkrótc...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto