Odżywiaj dziecko w zgodzie z naturą

Wydawnictwo: Galaktyka
zdrowie, medycyna

W pierwszych latach życia człowieka, kształtują się podstawy jego dobrego stanu zdrowia. Niezwykle ważny okazuje się nie tylko wpływ pierwszych miesięcy życia, ale także dieta matki podczas ciąży, a nawet sposób odżywiania się obojga rodziców jeszcze przed poczęciem dziecka. Książka stanowi wspaniały przewodnik po zdrowym, zgodnym z naturą żywieniu najmłodszych dzieci. Książka autorstwa Bożeny Żak-Cyran podaje proste, skuteczne i, co ważne przyjemne metody wprowadzania tej wiedzy w życie, prowadząc czytelnika od okresu planowania ciąży, poprzez jej trwanie, wczesne dni niemowlęctwa, aż do wieku przedszkolnego. Autorka prezentuje przepisy kulinarne na zdrowe, smaczne i łatwe do przygotowania w domu potrawy, omawiając przy tym tak ważne tematy, jak m.in. sposoby wzmacniania laktacji, prawidłowy przebieg karmienia piersią, przyczyny kolki u niemowląt, wprowadzanie nowych pokarmów, czy nietolerancje i alergie pokarmowe.

Monika | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015

Nie polecam, bo książka zawiera wiele nieaktualnych i niepopartych badaniami informacji.

letka82 | 2014-01-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Masa ciekawych przepisów na dania i sposobów leczenia różnych dolegliwości.

MONICZKA | 2014-02-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, WEGE

Autorka daje czytelnikowi cenne wskazówki, które zgodne są z medycyną chińską. Wiele rad postaram się wykorzystać, a niektóre z nich nie akceptuję. Nie są zgodne z tym jak ja postrzegam, np. mówiąc o wegetarianizmie czy o żywieniu niemowlaków.
Są również przepisy na np. herbatki wzmacniające po ciąży czy porady jak postępować, gdy dziecko ma gorączkę.
Warto ją przeczytać przede wszystkim po to, żeby rozszerzyć swoje horyzonty w wiedzy o zdrowiu.

yagnieszka | 2015-02-12
Przeczytana: 10 listopada 2014