Fitoterapia i leki roślinne

Okładka książki Fitoterapia i leki roślinne Barbara Kowal-Gierczak, Eliza Lamer-Zarawska, Jan Niedworok
Okładka książki Fitoterapia i leki roślinne
Barbara Kowal-GierczakEliza Lamer-Zarawska Wydawnictwo: PZWL Wydawnictwo Lekarskie zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
PZWL Wydawnictwo Lekarskie
2007-01-01
2007-01-01
9788320034011

Opisowa książka skupiająca się również na substancjach czynnych w ziołach i ich działaniu (poświęcony jest temu cały rozdział). Nie ma bardzo dużo ziół, ale są dokładnie omówione.

Na pewno nie wyczerpuje tematu ziołolecznictwa, właściwie jest dość słaba i uboga w treść i nie korzystam z niej, sięgam po literaturę anglojęzyczną, dużo szersze opracowania i nowsze źródła.

Bardzo dobrze kompendium wiedzy o fitoterapii, ale zdecydowanie dla osób zaznajomionych z tematem ziołolecznictwa. Napisana zwięźle, zawiera informacje o składzie, dawkowaniu, przeciwwskazaniach i interakcjach poszczególnych ziół. Dowiadujemy się też jakie gotowe preparaty dostępne w zielarniach i aptekach zawierają poszczególne zioła.

Książka droga, ale jest warta swojej ceny. Właściwie jak dla mnie wyczerpuje ona temat dotyczący ziołolecznictwa. Jest w niej wiele informacji których nie można znaleźć w internecie, oraz toksykologia roślin leczniczych. Co prawda nie ma wszystkich roślin, ale praktycznie na każdą dolegliwość można coś znaleźć. Pozbyłem się zmian na skórze, niektóre zioła są bardziej skuteczne na przeziębienie niż leki, we wczesnej fazie można nie dopuścić do przeziębienia.

• Zioła
  • Nauki medyczne
  • Zdrowie, Dieta, Zioła, Uroda
  • Na półce - Medycyna
  • Medycyna

Dodaj cytat z książki Fitoterapia i leki roślinne