Upadłe Anioły

Tłumaczenie: Artur Chmiel
Cykl: Herezja Horusa (tom 11)
Wydawnictwo: Copernicus Corporation
Fallen Angels
angielski
Adam Stachura

Wieść o zdradzie Horusa zatrzymuje impet Wielkiej Krucjaty. Prymarchowie i ich Legionymuszą zadecydować, względem kogo pozostaną lojalni. Staną po stronie Imperatora, czy zbuntowanego Mistrza Wojny? Mroczne Anioły też muszą przejść swoją próbę. Zmierzą się z nią tak wśród gwiazd, jak i na ich ojczystym świecie, Calibanie. Wybucha wojna domowa. Planeta próbuje zrzucić jarzmo władzy Imperium. Mroczne Anioły znajdą się w samym centrum morderczego konfliktu. Wszystko co znają i czemu ufają musi zostać poddane w wątpliwość.
Upadłe Anioły to kontynuacja historii Legionu Liona El'Jonsona zapoczątkowana w tomie Zstąpienie Aniołów.

źródło opisu: http://copcorp.pl/pl/p/Upadle-Anioly/207

źródło okładki: http://copcorp.pl/pl/p/Upadle-Anioly/207

patton | 2018-10-30

Więcej o cyklu Herezji Horusa -> https://www.facebook.com/notes/horusheresypl

“Pierwsza zasada wewnętrznego kręgu – o kręgu się nie mówi. Druga zasada wewnętrznego kręgu – o kręgu się nie mówi. Trzecia zasada wewnętrznego kręgu - to co wydarzyło się na Calibanie na zawsze zostaje na Calibanie!” Tak śmiało można parafrazować film “Podziemny Krąg” myśląc o legionie czy też późniejszym zakonie Mrocznych Aniołów. Każda mroczna tajemnica ma jednak swój początek i właśnie tę tajemnicę stopniowo odkrywamy wraz z kolejnymi stronami “Upadłych Aniołów”. “Upadłe Anioły” kolejna książka z cyklu Horus Heresy wydana przez Copernicus Corporation. Autorem tej pozycji jest Mike Lee, autor jednej, jedynej (właśnie tej) powieści z cyklu HH oraz kilku krótszych opowiadań (między innymi “Wolf at the Door” ze zbioru “Z Dziejów Herezji”). Bardziej znany jest ze swojej twórczości w ramach uniwersum Warhammer Fantasy. Dlatego styl napisania tej książki był dla mnie pewną zagadką. Pozycja ta liczy sobie...

Ustatkowany_Gracz | 2018-05-01
Przeczytana: 29 kwietnia 2018

źródło: https://ustatkowanygracz.pl/recenzja-ksiazki-upadle-anioly/

"Upadłe Anioły" są bezpośrednią kontynuacją powieści Mitchela Scanlona – "Zstąpienie Aniołów". Po wydarzeniach na Sarosh Lion El’ Jonson odsyła Legionistów z Calibanu na rodzinną planetę pod pretekstem szkolenia nowych rekrutów chcących wesprzeć Wielką Krucjatę Imperatora. Ci jednak czują, że popadli w niełaskę Prymarchy Mrocznych Aniołów i zostają odsunięci na boczny tor.

Rzecz dzieje się w roku 200 Wielkiej Krucjaty Imperatora. Autor podzielił scenę na dwie planety – Diamat, na którym swoje działania podejmuje sam Prymarcha, oraz Caliban, gdzie z zupełnie nowym zagrożeniem muszą zmierzyć się Luther, Zahariel oraz wszyscy Astartes z Legionu Mrocznych Aniołów przebywający na macierzystej planecie. Historia Kronikarza i podopiecznego Jonsona jest w moim odczuciu zdecydowanie ciekawsza, aniżeli wydarzenia na Diamacie. Wielowątkowa fabuła wciąga niczym ruchome piaski na Marsie. Mike Lee zadbał, aby znalazło się...

Malekin1983 | 2018-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Druga Książka o Mrocznych Aniołach, pokazująca dalsze losy bohaterów znanych z poprzedniej części. Świetnie pokazane zmiany zachodzące na rodzinnej planecie Mrocznych Aniołów. Fabuła przewidywalna, jednak każdy fan serii wie jak zakończy się herezja. Brakowało mi rozwiązań, niektóre fragmenty były przegadane, bowiem na razie jest to przygotowanie gruntu pod konflikt między Prymarchą a Lutherem, na który czekam z utęsknieniem. Niemniej polecam każdemu fanowi serii.

Marcin | 2018-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Upadłe Anioły jeden z najlepszych legionów Imperatora. Kontynuacja książki "Zstąpienie Aniołów", Prymarcha Jason odsyła Luthera i wszystkich astrastes pochodzących z Calibanu na ich macierzystą planetę aby "szkolili" nowych rekrutów. Wszyscy z odesłanych czują, że popadli w niełaskę prymarchy lecz postępują zgodnie z jego rozkazem. Mijają lata i wybucha Herezja Horusa, Mroczne Anioły pozostałe na Calibanie muszą stawić czoło buntom i zdradom a pozostali przy Jasonie są zmuszeni do wzięcia udziału w szaleńczej misji mającej na celu pokrzyżowanie planów Horusa. Świetnie napisana książka pokazująca głęboki rozłam wśród Mrocznych i zmuszająca do zastanowienia się czy aby cele Imperatora są szczere i co ukrywał on i Jason przed resztą swojego legionu. Czy Jason pokona oddziały Horusa i czy Caliban pozostanie wierny Imperium musicie przeczytać sami. Trochę razi dość kiepskie tłumaczenie z dość licznymi błędami. Ale da się przeżyć.