Silos

Okładka książki Silos Hugh Howey
Okładka książki Silos
Hugh Howey Wydawnictwo: Papierowy Księżyc Cykl: Silos (tom 1) Ekranizacje: Silos (2023) fantasy, science fiction
Silos (tom 1)
Marcin Kiszela
Ekranizacje:
Silos (2023)
postapokalipsa zagłada

„Silos” – jeden wielki błąd?

Przeczytałem po obejrzeniu serialu. Możliwe, że ułatwiło mi to wyobrażenie całego silo-uniwersum oraz bohaterów. Różnicę jednak między lektura a serialem są spore. Największą to ta, że serial kończy się w połowie ksiazki. "Silos" pochłania się mimo sporej objętości w ekspresowym tempie. Świetnie napisana. Zabieram się za 2 tom.

#WYZWANIE LC2024
Kwiecień

Silos to miejsce, które chroni przed śmiercią.. to miejsce gdzie możesz czuć się bezpiecznie.. Czy aby na pewno? Jules, kobieta która prawie całą życie spędziła w maszynowni udaje się na górę, by zostać szeryfem.. Wszystko jednak jest inne niż się wydaje.. zostaje wygnana na zewnątrz, na pewną śmierć.. kobieta ma jednak pewien plan.. Czu uda jej się go wykonać? Czy jest jakakolwiek szansa by przeżyć na zewnątrz?

#WYZWANIE LC2024
Kwiecień

Być może kiedyś podobała by mi się bardziej. Obecnie nie mam już tyle cierpliwości, dlatego dla mnie lepszy był serial, mimo że zawierał tylko część książki... ale zdaję sobie sprawę, że inni mogą być bardzo zachwyceni, dlatego mimo mojej słabej oceny, polecam.

Bardzo nierówna książka

Bardzo nierówna książka

"Silos" Hugh Howeya z pewnością ma swoje mocne strony, ale niestety nie każdemu może przypaść do gustu. Choć pomysł na dystopijną przyszłość jest intrygujący, momentami opowieść wydaje się zbyt rozwlekła i przewidywalna. Postacie mogą wydawać się jednowymiarowe, a ich motywacje czasami niewystarczająco rozwinięte, co utrudnia wczucie się w ich sytuacje. Książka ma swoich zwolennikó w ze względu na oryginalny koncept, jednak dla tych, którzy szukają bardziej dynamicznej akcji i głębiej zarysowanych postaci, "Silos" może okazać się rozczarowujący.

Naprawdę ciekawe historia z barwnymi postaciami, ciekawym pomysłem na świat, którego zdecydowanie chcę więcej.

Po obejrzeniu serialu spodziewałem się czegoś zupełnie innego, ale absolutnie się nie zawiodłem. Z czystym sercem polecam!

Fajny pomysł na fabułę. Akcja dość długo się rozwija, ale dzięki temu poznajemy zasady panujące w silosie oraz główne postacie. Klimat jest dość mroczny i zagadkowy, jednak fabuła z biegiem czasu staje się przewidywalna, a akcja nierówna. Mimo to książka wzbudziła u mnie emocje, dlatego pierwszy tom oceniam na 7.

Mocne sześć.

Mocne sześć.

Chciałoby się powiedzieć, przepyszne postapo! Świetna do czytania, mroczna i dołująca wizja świata po jego końcu. O ludzkości, cynicznej i niezastopowalnej w dążeniu do samozniszczenia. I naszej wyjątkowej zdolności jednocześnie do niesprawiedliwości, nielojalności, okrucieństwa i odwrotnie.

Może to już było, może niektórzy przewidzą koniec. Ale dobrze się czyta. To znów możliwość refleksji nad skutkami niektórych ludzkich pomysłów. To takie ostrzeżenie przed skutkami ludzkiej głupoty, buty, pazerności, et cetera, et cetera.