Interpol

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Modny termin globalizacja oznacza nie tylko międzynarodowe powiązania polityczne i gospodarcze, ale też niestety coraz ściślejszą, coraz bardziej wyrafinowana współpracę świata przestępczego, korzystającego z najnowszych osiągnięć techniki. Tej międzynarodówce przestępców stara się przeciwdziałać międzynarodówka glin , jak potocznie określa się Interpol. Monografia Josifa Dajczmana przybliża historię oraz zasady funkcjonowania tej organizacji. Zawiera ciekawych informacji na temat różnych agend międzynarodówki policyjnej. Autor szeroko podejmuje kwestię Interpolu w Rosji i w Stanach Zjednoczonych, podkreślając osiągnięcia tych jednostek w Walce z przemytem narkotyków i terroryzmem.

AnnaMaryMadlene | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016