W roku 2012 Odbyła się druga edycja konkursu, której efektem był kolejny tom antologii. W jury zasiedli: dr Bogdan Trocha (UZ), Eugeniusz Kurzawa (Gazeta Lubuska) i Kazimierz Kielarski (Ad Astra). Redakcji tomu dokonał Maciej Dobrowolski, korekty Anna Cejmer-Kamińska, składu Mamert Janion, a ilustracje wykonał Igor Myszkiewicz. Zawartość tomu: Michał Organiściak „Czarna” Michał Peroń „O Tym,...

Zawartość tomu:

Michał Organiściak „Czarna”
Michał Peroń „O Tym, co w górze”
Anna Bobrowicz „O młodzieńcu Bergiem zwanym i Zielonej Pani”
Anna Hrycyszyn „Manifest”
Marek Starosta „Grona życia”
Anna Wołosiak-Tomaszewska „Mój Kapitanie”
Łukasz Szteleblak „Niedzisiejsi”
Adriana Siess „Winobranie”
Maciej Kaźmierczak „Bezsilność”
Robert Narkun „Śmierć elfa”

Poza konkursem (teksty członków ZKF Ad Astra):

Igor Myszkiewicz „Korowód”
Joanna „Gompka” Błaszyk „Może to dziś?”
Konrad Rataj „Ardens Chrome”
Zbigniew Kulczycki „Pióra”

Nagrodę Grand Prix zdobyło opowiadanie Michała Organiściaka.

Książkę wydano przy współpracy Fabryki Reklamy IBI i Galerii Twórców Galera.

źródło opisu: fantazje.adastra.zgora.pl

źródło okładki: fantazje.adastra.zgora.pl

Ada | 2013-11-29
Przeczytana: wrzesień 2012

Ciężko mi ocenić - z jednej strony chciałabym podejść do tematu profesjonalnie i bezwzględnie i dać średnią ocenę, z drugiej - w antologii znajduje się moje debiutanckie opowiadanie, trudno więc myśleć o całym dziele krytycznie.

Athanati Este | 2016-01-17
Siemomysła | 2014-03-13