Gorączka zmysłów

Cykl: Nikki Heat (tom 3)
Wydawnictwo: 12 Posterunek
Heat Rises
Michał

Pełna intryg i szybkich zwrotów akcja Gorączki zmysłów, niezwykle pasjonującej powieści kryminalnej autora bestsellerów “New York Timesa”, Richarda Castle?a, ponownie łączy Nikki Heat, nieustępliwą i seksowną detektyw Wydziału Zabójstw nowojorskiego Departamentu Policji, z przemądrzałym reporterem Jamesonem Rookiem. Dziwaczne morderstwo księdza w klubie usług sadomasochistycznych w Nowym...

Dziwaczne morderstwo księdza w klubie usług sadomasochistycznych w Nowym Jorku staje się wstępem do najbardziej pasjonującego i niebezpiecznego śledztwa, jakie kiedykolwiek prowadziła Nikki. Heat staje do walki z najbezwzględniejszym w mieście baronem narkotykowym, aroganckim dostawcą sprzętu i usług dla CIA oraz tajemniczym szwadronem śmierci, który za wszelką cenę chce pozbawić ją życia. A jest to jedynie wierzchołek góry lodowej, początek drogi, która wiedzie w głąb mrocznej konspiracji sięgającej na sam szczyt nowojorskiego Departamentu Policji.

Kiedy Nikki za bardzo zbliża się do prawdy, zostaje nieoczekiwanie okryta hańbą, pozbawiona odznaki i pozostawiona samej sobie jako cel dla zabójców. Nie ma przy sobie już nikogo, komu mogłaby zaufać. Z wyjątkiem jednego tylko człowieka w jej życiu, który nie jest policjantem – reportera Jamesona Rooka.

W samym środku nowojorskiej zimy stulecia detektyw Nikki Heat z całą determinacją chce dowieść jednego: że robi się coraz goręcej.

źródło opisu: Wyd. 12 Posterunek, 2014

źródło okładki: 12posterunek.pl

Kurebayashi | 2017-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Najlepsza z dotychczasowych odsłon przygód Nikki Heat. Owszem, to nie jest najlepsza powieść kryminalna w historii, ale przyznaję że mnie nawet wciągnęło. Były momenty zabawne i wzruszające, dużo mylących tropów i w końcu Jameson Rook nie był wkurzający tylko dający się polubić i momentami uroczy. Nikki może momentami za bardzo przypominała chodzącą doskonałość, ale całość oceniam pozytywnie, zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi książkami.

Dziub | 2018-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Szczęśliwie oglądałam odcinki, które wiązały się z fabułą tej powieści i byłam mile zaskoczona innym zakończeniem. Chociaż to całkiem dobry tom i nie przeczę własnej opinii, że czyta się go szybko jak poprzednie tomy, to przydarzyła mi się lektura szarpana i trochę tej przyjemności było mniej. Zirytował mnie też tytuł kolejnego tomu, bo wydaje się bez polotu, znowu żar... Wiem, że tłumaczenie nie jest proste, ale jakoś nie przepadam za kalkami. A już informacja tłumaczki o konsultacje na Twitterze mnie dobiły. Polkowski też się tak bawił, a zamiast skorzystać z Armii Dumbledore'a (inicjały dyrektora!!!) zrobił Gwardię... Efekt końcowy jest, jaki jest. Nie mniej, kolejny tom bym przeczytała i czekam na następne. Wydawnictwo ma potencjał, chociaż warto byłoby wyeliminować literówki w stu procentach. Do serialu nadal nie wróciłam, ale to tylko kwestia czasu ;) Ogólnie książki polecam fanom "Castle" i w zasadzie tylko im.

Arkadiusz | 2014-04-24
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Zastanawialiście się kiedyś kto kryje się pod pseudonimem Rick Castle? Ja tak i najpierw, zanim przejdę do recenzowania tej pozycji, chciałbym się pochwalić moimi poszukiwaniami na temat prawdziwej tożsamości autora "poczytnych kryminałów".

Tak więc zacznę od tego, że:

1.Nikt nie przyznaje się do napisania tych książek (w sumie może i słusznie, bo to niezłe gnioty są :D)

2. Nathan Fillion choć gra autora książek, to jak wyznał Magazynowi Prada nie popisuje się i nie pretenduje do bycia Richardem Castlem.

3. Wydawca (ten kanadyjski) Hyperion, zdradził tylko jedną wskazówkę dotyczącą tego kto jest autorem. Brzmi ona następująco: ten człowiek pojawił się w serialu Castle.

4. Jak dobrze wiemy (a przynajmniej wiedzą to fani serialu i literatury popularnej) w serialu pojawiło się sporo autorów tego typu prozy, m. in. James Patterson, Stephen Cannell, Michael Connelly.

5. Jak dowiadujemy się z notki "O Autorze": Richard Castle jest autorem licznych bestsellerów, w tym znakomicie...

Książki | 2017-10-06
Przeczytana: 06 października 2017

Szczerze, to książka jest tylko i wyłącznie dla fanów serialu. Innych może zirytować [delikatnie mówiąc], budowa oraz zachowanie postaci. Ja sam mimo dość dużej sympatii dla serialu czasami musiałem odsunąć książkę na jakiś czas. Autorowi który posługuje się pseudonimem Richard Castle nie udało się stworzyć książki świetnej a tylko przeciętną, i to w tych lepszych fragmentach. W większości przypadków jest ona tylko znośna. Dodatkowo sam główny motyw bardzo przypomina to co widzimy w starych filmach gdzie policjanci są na pierwszym planie. Ogólny zarys. Obiecujący policjant prowadzi sprawę, zostaje zawieszony lub wysłany na "urlop", rozwiązuje sprawę "w cywilu". A jeśli chodzi o sprawę która jest głównym wątkiem książki. Jest pokazana w tak nudny sposób, że nawet momenty pełne akcji nie sprawiły bym przejął się losem postaci.

mmesja | 2015-02-21
Przeczytana: styczeń 2015

Najlepsza z książek R. Castle'a(jak do tej pory :-)). W "Gorączce zmysłów" musimy zmierzyć się z serią zagadek i niewiadomych m. in. jaki jest związek kapitana Montgomerego z ofiarą? Dlaczego Nikki nie może prowadzić śledztwa w sposób, który dyktuje jej intuicja?
Podobnie jak w serialu "Castle" fabuła książki jest pełna nagłych zwrotów akcji i nieoczekiwanych zdarzeń. Polecam tę lekturę wszystkim tym, którzy chcą rozwiązać sprawę zabójstwa, a przy tym się dobrze bawić.

Bombel | 2014-09-23

Super. Każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej. Już się nie mogę doczekać kolejnych zagadek.

Truskawa322 | 2015-03-13
Przeczytana: 12 marca 2015

Bardzo opornie czytało mi się tę książkę. Moim zdaniem bardzo chaotycznie napisana. Miałam problem ze zrozumieniem dialogów - kto do kogo co mówi. Jedyny chyba plus jaki znalazłam to to, że gdy nie mogłam spać, po przeczytaniu 2-3 stron już nie miałam ze spaniem problemów. Nie przypadła mi ta książka. Jestem zawiedziona bo po opisie na niej, zapowiadała się obiecująco. Dlatego jestem zszokowana tak wysoką oceną ogólną !

Lilly79 | 2015-11-12
Przeczytana: listopad 2015

Szybkie czytadlo, w serialowym klimacie. Jest zagadka, sledztwo, rozwiazanie, pare supelkow i niespodzianek po drodze. Nic zaskakujacego, ale tez nikt ta seria nie obiecywal arcydziela. Dla fanow serialu glownie, chociaz skoro szybko sie czyta, to nie bedzie to zmarnowany czas.

Cherryf | 2014-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam
Przeczytana: 12 października 2014

Z książki na książkę Castle się rozkręca. To już nie jest tylko rarytas dla fanów serialu, tylko ciekawy, dość zawiły kryminał, którego zakończenia nie sposób tak łatwo się domyślić.

Bogdanek66 | 2016-06-16
Przeczytana: 31 maja 2016

Nic dodać nic ująć...po prostu Może Być !!
:-)