Panowie świata. Dzieje teorii spiskowych

Tłumaczenie: Joanna Partyka
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Amos del mundo

świat pełen jest ludzi święcie przekonanych o tym, że Lady Di zginęła zamordowana przez tajne służby brytyjskie, że wirus AIDS stworzony został w pewnym laboratorium w Stanach zjednoczonych, że w istocie człowiek nigdy nie wylądował na Księżycu, a naszą planetą rządzi z ukrycia elitarna grupa, w której skład wchodzą członkowie Klubu Bildeberg, masoni, iluminaci, jezuici, Żydzi-milionerzy a jak Roc

Vaherem | 2016-04-11
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Bardzo zabawna i przerażająca książka. Zabawna, no bo kto normalny uwierzyłby, że Titanic został zatopiony przez piratów z Albanii? Albo, że Hitler był żydem (spłodzonym przez milionera Rosenthala), który doprowadził do holocaustu, by wzbudzić współczucie społeczności międzynarodowej do żydów? Przerażająca, bo autor prezentuje w niej specyficzny tok myślenia osób wierzących w wielkie zmowy i spiski... tok myślenia, który widzę u wielu ludzi - nie tylko jakichś anonimowych osobach z internetu, zrzucających swoje niepowodzenia na żydów, masonów itd. Widzę je u najważniejszych polityków w tym kraju. U ludzi, którzy rządzą moim krajem. To jest cholernie przerażające.

Więc jeśli interesuje cię skąd wzięła się zawrotna kariera masonów i iluminatów, którzy rządzą światem (ale nikomu o tym nie mów, to sekret!), jak i sam mechanizm powstawania teorii spiskowych, miks naukowego podejścia i pisania z przymrużeniem oka - to książka dla ciebie.

BookaOnBooks | 2012-02-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 lutego 2012

Świetna rzecz dla tych, którzy nie mają pojęcia skąd ta obsesja na temat Żydów/masonów/templariuszy/iluminatów/i innych, którzy za wszelką cenę chcą przejąć władzę nad światem (lub już przejęli). Temat zaciekawił mnie na tyle, że postanowiłam przeczytać dwa inne tytuły, o których wspominał Castillon. Przyznam, że bardzo mi to rozjaśniło w głowie.