Samochód a podatki 2009

Wydawnictwo: Wszechnica Podatkowa
biznes, finanse

Samochód jest jednym z podstawowych narzędzi pracy w każdym przedsiębiorstwie. Jednocześnie żadne inne urządzenie nie podlega takim ograniczeniom podatkowym jak nabycie i eksploatacja samochodu. Publikacja przybliża definicje samochodu ciężarowego i samochodu osobowego, zasady klasyfikacji samochodów dla celów podatkowych oraz konsekwencje podatkowe z tym związane. W sposób praktyczny i rzeczowy przedstawia zasady rozliczeń podatkowych wykorzystując aktualne w roku 2009 druki formularzy podatkowych oraz wzory ewidencji, prowadzonych dla celów podatkowych a także problemy związane z rozliczaniem nabycia i eksploatacji samochodów. Ponadto zawiera przykłady rozliczeń w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznym jak i w zakresie VAT.