The Great Shark Hunt: Strange Tales from a Strange Time

Okładka książki The Great Shark Hunt: Strange Tales from a Strange Time Hunter S. Thompson
Okładka książki The Great Shark Hunt: Strange Tales from a Strange Time
Hunter S. Thompson Wydawnictwo: Simon & Schuster publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Simon & Schuster
2003-11-06
2003-11-06

Powtarzam to, co zawsze w sprawie HST: kiedy - kurka belek - będzie tłumaczenie! Świadomie nie stawiam znaku zapytania, bo znam odpowiedź: nigdy.

Dla fanów HST pozycja jak najbardziej obowiązkowa. Dla mniej znających autora, raczej trudny początek może sprawić.

Mocne, subiektywne spojrzenie na Amerykę lat 60 i 70. Od hippisów przez upadek demokracji pod egidą Nixona na osobistych przygodach Thompsona z narkotykami kończąc, 'The Great Shark Hunt' pokazuje nam to, czego amerykańska kultura popularna pokazać nam nie chciała - brud, korupcję i kapitalistyczne wypaczenie amerykańskiego snu.

Artykuły różnią się między sobą poziomem, co prawda, ale każdy z nich daje nam dokładny ogląd na sprawę, którą się zajmuje. Momentami bywa ciężko (dlatego też przeczytanie tego tytułu zajęło mi szmat czasu),jednak odkładam tę książkę na półkę z olbrzymim poczuciem satysfakcji i wrażeniem, że godziny lektury nie poszły na marne.

Jednym zdaniem - kawał dobrego gonzo.

Artykuły różnią się między sobą poziomem, co...

• In English

Dodaj cytat z książki The Great Shark Hunt: Strange Tales from a Strange Time