Wywiad w Czasie Wojny

Tłumaczenie: Jacek Złotnicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wojna i Militaria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Intelligence in War
historia
żabot

Od wojen napoleońskich po walkę elektroniczną XXI wieku fascynująca książka śledzi przebieg konfliktów zbrojnych, rozważając wpływ wywiadu na ich wynik. I konkluduje: wywiad, choćby najlepszy, nie zapewnia sukcesu, jeśli nie stoi za nim potęga militarna. Informacje uzyskane przez wywiad są decydujące tylko wtedy, gdy dysponuje się środkami, by zrobić z nich właściwy użytek. John Keegan –...

John Keegan – wybitny znawca historii wojskowości, redaktor działu wojskowego „Sunday Telegraph”, autor kilkudziesięciu książek poświęconych historii wojen, m.in. Wodzowie bez tajemnic.

źródło opisu: Amber 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie

SamNieWieszKto | 2014-02-25

Pozycja dobra, pozwala zorientować się, czym naprawdę zajmuje się wywiad wojskowy, poza najbardziej sensacyjnym aspektem swej pracy czyli szpiegowaniem. Mimo, że autorowi momentami z trudem przychodzi skoncentrowanie się na temacie i za wiele czasu poświęca samemu przebiegowi kampanii pozwala zrozumieć o co tak naprawdę chodzi w pracy wywiadu.

Samuel Hławiczka | 2014-06-14
Przeczytana: 28 kwietnia 2015