Antologia, opracowana przez Martina Machovca, autora wielu publikacji na temat czeskiego literackiego podziemia, prezentuje polskiemu czytelnikowi obszerny przegląd czeskich tekstów undergroundowych powstałych w latach 70. i 80. W getcie undergroundu znajdowali schronienie ludzie o najróżniejszych poglądach, pasjach i skłonnościach, a ich zróżnicowane wysiłki jednoczyły się wokół wspólnego „trwania przy swoim” w zetknięciu z polityczną i społeczną presją czechosłowackiego komunizmu.
W zbiorze teksty takich autorów, jak I.M. Jirous, M. Knižák, A. Stankovič, P. Zajiček, V. Brabenec, J. Topol, V. Kremlička, P. Placák, J. Zemanová.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Atut - Wrocławskie Wydawnictwo Oświatowe, 2008

źródło okładki: http://www.atut.ig.pl/?17,czeski-underground

mamuna | 2010-09-21
Przeczytana: 2010 rok

Niezłą porcja czeskiej poezji undergroundowej. Ciekawa pozycja.

karo663 | 2016-06-18
Marta | 2015-07-13