Medycyna naturalna dla koni. Domowe i naturalne środki lecznicze

Tłumaczenie: Beata Bałucińska
Wydawnictwo: Solis
Von Apfelessing bis Teebaumöl
zdrowie, medycyna
AGAT

Cóż za piękna książka! 70 roślin znanych i cenionych, choć również dotąd niezbyt często stosowanych w leczeniu koni. Każdy środek leczniczy zaprezentowano na dwóch ilustrowanych stronach. Delikatna pomoc natury również koniom okazuje się przydatna do mobilizacji sił organizmu, w czasie rekonwalescencji, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu, czy też poprawić fizyczne i psychiczne samopoczucie. Przejrzysty układ książki oraz wiele interesujących informacji i rad lekarza weterynarii mają na celu podniesienie witalności i układu odpornościowego konia.- działanie, stosowanie i dawkowanie 70 domowych i naturalnych środków leczniczych - najlepsze receptury herbatek, zdrowe oleje roślinne i owoce nadające się dla koni - metody zachowania zdrowia odpowiednie do pory roku - porady lekarza weterynarii.

źródło opisu: Wydawnictwo Solis Andrzej Koper, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Katarzyna Paluch | 2015-08-17

Ziołolecznictwo nie tylko dla koni jak w tytule. Przejrzyste opracowanie, rzetelne informacje. Bardzo przydatna.

Anima | 2015-02-23

Bardzo przydatna książka zwłaszcza dla właścicieli bądź opiekunów koni, duża dawka wiedzy na temat ziołolecznictwa w kolorowej i zachęcającej szacie graficznej.
Przystępne, krótkie opisy działania poszczególnych roślin, wskazówki odnośnie stosowania, miłe dla oka ilustracje.
Polecam ;)

gujil | 2017-04-26
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Bardzo dobra książka. Polecam dla każdego koniarza, nawet jeśli nie ma się własnego konia. Brakuje mi tylko informacji przy każdym ziole, owocu itd. o tym w jakiej ilości podawać.

Patkahm | 2017-09-19
Horses_Dreams | 2016-06-26