Ale miałem ciekawe życie

Wydawnictwo: WAM
religia

Początkowo książka miała inny tytuł: Ale miałem wspaniałe życie. Tylko powiedziano mi: "Nie przesadzaj. Zresztą to jest dwuznaczne słowo: «wspaniałe»". Zmieniłem na "ciekawe". Chociaż to jest też dwuznaczne słowo. Ale może i lepsze. Bo ta książka jest o życiu w nieludzkim czasie. O życiu za wszelką cenę ludzkim i zgodnym z Ewangelią. A to znaczy: żyć z szacunkiem dla każdego człowieka, niezależnie czy wróg, czy przyjaciel. A równocześnie być wolnym. Nawet w najbardziej groźnych sytuacjach. I o tym jest ta książka. Dla jednych interesująca i ważna, dla innych nudna. Jednak dla wszystkich - świadectwo.
Ks. Mieczysław Maliński

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2007