Elvis. Król Rock'n'Rolla.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Mimbla

Elvis Presley (1935-1977) – ikona popkultury, genialny piosenkarz i artysta wszech czasów. Ponad trzydzieści lat po śmierci nadal pozostaje niekwestionowanym królem rock’n’rolla. Pochodził z niezamożnej rodziny, od dzieciństwa śpiewał w chórze kościelnym. Karierę rozpoczął w 1954 roku, nawiązując kontakt z właścicielem studia nagraniowego Sun Records. Jego sława osiągnęła niespotykaną skalę, a...

Pochodził z niezamożnej rodziny, od dzieciństwa śpiewał w chórze kościelnym. Karierę rozpoczął w 1954 roku, nawiązując kontakt z właścicielem studia nagraniowego Sun Records. Jego sława osiągnęła niespotykaną skalę, a przeboje, takie jak Heartbreak Hotel, Blue Suave Shoes czy Love Me Tender, nadal rozbrzmiewają z rozgłośni radiowych na całym świecie.
Po raz pierwszy prezentujemy polskiemu czytelnikowi pełną biografię gwiazdy. W tej niezwykłej książce Jerry Hopkins skrupulatnie odtwarza życie zawodowe i osobiste Presleya, kreśląc obraz, w którym łączą się muzyka sprzed lat, wielka miłość i prawdziwa legenda.

źródło opisu: wydawnictwo Dolnośląskie 2013

źródło okładki: www.publicat.pl

Radosław Kozera | 2018-08-14
Przeczytana: 12 sierpnia 2018

Z racji tego ,że na moich półkach stoi już kilkadziesiąt biografii to mogę stwierdzić ,że ta jest po prostu przeciętna. Brakuje mi tutaj czegoś takiego ,że podczas czytania przenoszę się w tamte lata i żyje razem z Elvisem. W tej książce jest wszystko opisane tak jak ma to niby być ,ale brakuje mi tu połączenia autora z czytelnikiem , czyta się bo czyta. Pomimo,że może nie jestem fanem ale bardzo lubię Elvisa. Więcej jest w tej książce o pieniądzach niż o muzyce. Gdyby porównać to do książek Philipa Normana o Beatlesach czy Lennonie to wypada blado ta pozycja. Jednak gdyby ocenić ją ogólnie to jest to niezła książka ,ale nic więcej.

Hanko | 2014-02-18
Przeczytana: 07 lutego 2014

Dzięki tej książce poznałam człowieka, który nie był przystosowany do życia, a powodem tego wcale nie były odchyły psychiczne, tylko kariera. Fenomen człowieka, który był skromny i nieśmiały, do wszystkich zwracał się „tak, proszę pana”, miał kompleksy, a jednocześnie wystarczyło, że kiwnął małym palcem (dosłownie!), a rzesze fanek mdlały. Mówiąc o nieprzystosowaniu do życia, mam na myśli, że będąc królem, miał swój dwór. Elvis i jego świta. Kumple, którzy dotrzymywali mu towarzystwa, załatwiali mu kobiety, zamawiali torby hamburgerów, w jego imieniu wykonywali telefony. Kiedy już zrobił karierę, Elvis nie musiał robić nic związanego ze „zwyczajnym” życiem.

Trochę mało jest cytatów Elvisa i prawie wcale nie zarysowano obrazu muzycznego światka tamtych czasów, do czego przyzwyczaiły mnie inne biografie. Nie wiem też, na jakich modelach gitar grał on i jego zespół, ale nie szkodzi. Życie Elvisa było na tyle bogate, że takie „okołoelvisowe” kwestie wcale nie musiały być poruszone w...

patience | 2016-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Bardzo dobrze napisana biografia, obiektywna, przytaczająca wspomnienia o Elvisie przez wiele osób. Król rock'n'rolla był chłopcem, który nigdy nie dorósł, odizolowanym od świata, uzależnionym od leków. Szkoda, że nikt z jego otoczenia nie miał w sobie tyle odwagi, żeby zmusić go do leczenia. Wywoływał w ludziach niesamowite emocje i reakcje, nie ważne co zrobił, a co dziwniejsze, tak samo małe znaczenie miało to czego nie zrobił (mam na myśli zachowanie na scenie, bełkot zamiast śpiewu...). Miał swoją świtę, nie robił nic co robią zwykli śmiertelnicy, na scenie zachowywał się jak demon sexu, a w rzeczywistości był grzeczny i nieśmiały.
Z racji tego, że jestem wielką fanką Presleya, (całkiem możliwe, że należałabym do tych rozhisteryzowanych wielbicielek krzyczących w pierwszym rzędzie na koncercie ;) ) ostatnie rozdziały czytało mi się ciężko i może to smutne co napiszę, ale patrząc przez pryzmat tego, że zaczynał się staczać - odszedł w dobrym momencie. Fenomenalny artysta, który...

gumby | 2014-10-12

ChantalAlbariss | 2018-11-07