Techniki zapamiętywania

Wydawnictwo: Edgard
zapamiętywanie
poradniki
Adam

Ucz się od mistrzów pamięci! Zabłyśnij na egzaminie, pamiętaj PIN i nowe słówka! Co zrobić, by nie zapomnieć wiadomości na egzaminie? W jaki sposób utrwalać informacje, którymi chcesz błysnąć na spotkaniu w pracy? Jak skutecznie zapamiętać słówka poznawanego języka? Co zrobić, by pamiętać PIN? Ta książka udzieli ci odpowiedzi! To wyjątkowy poradnik napisany przez trenerów i...

Co zrobić, by nie zapomnieć wiadomości na egzaminie?
W jaki sposób utrwalać informacje, którymi chcesz błysnąć na spotkaniu w pracy?
Jak skutecznie zapamiętać słówka poznawanego języka?
Co zrobić, by pamiętać PIN?

Ta książka udzieli ci odpowiedzi!

To wyjątkowy poradnik napisany przez trenerów i sportowców pamięci, odnoszących sukcesy na mistrzostwach w kraju i za granicą. Opisuje poszczególne mnemotechniki oraz prezentuje na wielu przykładach, jak wykorzystać je w praktyce. Pokazuje, jak rozwijać wyobraźnię i kreatywność oraz jak twórczo używać ich w procesie zapamiętywania. Daje narzędzia umożliwiające każdemu stworzenie własnego systemu pamięciowego. Trenuj z mistrzami pamięci i dowiedz się, ile korzyści przyniesie ci poznanie ich technik zapamiętywania!

Z naszym poradnikiem:

poznasz najpopularniejsze systemy pamięci (Główny System Pamięciowy, loci, POV)
nauczysz się ćwiczyć pamięć poprzez zapamiętywanie układu kart do gry i ciągów binarnych
dowiesz się, jak umiejętnie przygotować się do wystąpienia za pomocą map myśli
poznasz sposoby na to, jak efektywnie zapamiętywać słówka, kody i dane oraz szybciej pogłębiać wiedzę

źródło opisu: https://www.emag.pl/techniki-zapamietywania-bartlo...(?)

źródło okładki: https://www.emag.pl/techniki-zapamietywania-bartlo...»

Rafał Bar | 2019-09-09
Na półkach: Przeczytane, 2019 r.
Przeczytana: 04 września 2019

Zawsze miałem problem z zapamiętywaniem dat, liczb czy imion nowo poznanych osób. Taki stan w niektórych sytuacjach zwłaszcza zawodowych może być uciążliwy. Przeglądając internet trafiłem na książkę „Techniki zapamiętywania”. Wielokrotni mistrzowie Polski w zapamiętywaniu bracia Bartłomiej i Tobiasza Boral postanowili przekazać swoją wiedzie na temat techniki zapamiętywania w omawianym poradniku. W poszczególnych rozdziałach dowiadujemy się jakie metody wykorzystać do zapamiętania np.: listy zakupów, adresów, imion i nazwisk, czy dat. Do każdego rodzaju treści do zapamiętania autorzy podają kilka metod, więc można dobrać najbardziej odpowiadającą nam metodę.

Jest to dobry poradnik z konkretnymi przykładami i ćwiczeniami, dzięki którym łatwiej jest zrozumieć i zastosować daną metodę. Polecam wszystkim którzy chcą lepiej zapamiętywać. Ja postanowiłem zacząć od Głównego Systemu Pamięciowego aby móc zapamiętywać liczby.

PS wymyślanie historyjek na podstawie słów przypisanych do liczb...

jacek_135 | 2018-11-26

Książka pozwala zrozumieć w jaki sposób myślą mistrzowie zapamiętywania. Dzięki spróbowaniu podanych ćwiczeń jestem chociaż w stanie ogarnąć "jak Oni to robią ". Dobra książka na początek przygody z treningiem umysłu.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2018-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2018

Każdy z nas na pewno zna to uczucie, kiedy podczas egzaminu zapomni kluczowych wiadomości lub w chwili wymagającej natychmiastowego przypomnienia sobie numeru telefonu nie mamy przy sobie notesu z numerami, pamięć nas zawodzi? Na świecie jest mało osób, które mogą na życzenie przywołać sobie wyuczone kiedyś informacje. Poradnik, o którym mowa pomoże nam to zmienić. Autorzy pokazują nam, że mistrzem pamięci może zostać każdy.

Autorzy są trenerami pamięci i temat ten znają od podszewki. Szkolą setki osób, które chcą poprawić swoje zdolności w zakresie zapamiętywania. W celu dotarcia do szerszego grona odbiorców zainteresowanych samorozwojem, stworzyli przewodnik po mnemotechnice, który ma być pomocą dydaktyczną w celu samokształceniu pamięci. Autorzy uczą w nim, jak możemy rozwinąć swój system pamięciowy, swoją kreatywność i wyobraźnię. Na podstawie przedstawionych tu systemów, m.in. loci, POV, omawiają strukturę i możliwości ludzkiego mózgu. Pokazują jakie schematy są najbardziej...

Truskawka03 | 2017-06-06
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017 rok
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W wielkim skrócie- wszystko, czego się uczymy przekładajmy na obrazy ;)

Książka ogólnie napisana bardzo lekkim językiem, będzie zrozumiała dla każdego. Oprócz tego są podane przykłady i ciekawostki, co urozmaica lekturę.

Wazkid | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Książka jest bardzo dobrym poradnikiem. Zawarte są w niej różne techniki zapamiętywania, które mogą się przydać w różnych sytuacjach. Metody poparte są przykładami dzięki czemu lepiej jest zrozumieć daną metodę. Dodane są również ćwiczenia co jest dużym plusem. Czytelnik ma możliwość wyboru, do jednej sytuacji podanych jest kilka technik zapamiętywania- te które wymagają chwili aby je przyswoić, jak i te, którym trzeba poświęcić dłuższy czas ale dają większą satysfakcję w późniejszej fazie nauki.

inga_dorota | 2016-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Każdy, kto interesuję się tematyką doskonalenia pamięci, musi przeczytać tę książkę. Z obecnych na rynku pozycji jest najlepsza, a co bardzo ważne napisana przez Polaków i skierowana do Polaków. Ma to znaczenie olbrzymie w przypadku nauki mnemotechnik. Na dodatek, w podręczniku znajdziemy wiele trudnych przykładów, od których autorzy często stronią. Osobiście nie mogę się doczekać by użyć opisane sposoby w życiu codziennym.

Mairon | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: 26 września 2015

Świetna! Napisana prostym językiem i w łatwej do przyjęcia formie. Niestety jednak nie czuję się po niej jak moja znajoma która przez pół roku potrafi pamiętać kilkanaście liczb które usłyszała tylko raz, chociaż twierdzę że równie dobrze mógłbym oczekiwać że gra w koszykówkę sprawi że będę rósł 10 centymetrów rocznie.

Techniki przedstawione przez braci Boral bardziej nadają się do sytuacji kiedy mamy do zapamiętania niewielką ilość materiału. Wtedy wystarczy dobrać technikę i jedziemy, efekty są imponujące. Być może można zostać mistrzem pamięci dzięki tej książce, i zyskać permanentny wzrost umiejętności, aczkolwiek do tego czytelnik potrzebowałby ogromnej ilości czasu i samodyscypliny, której Mi niestety brakuje.

Za największy atut książki uważam GSP (Generalny System Pamięciowy) który polega na zapamiętaniu stu słów przypisanych do każdej ze stu liczb całkowitych nieujemnych, zaczynając od zera. Trzy dni zajęło mi zrobienie go przez wzgląd na moje lenistwo, ale o ile trudno...

Adam | 2015-05-23
Przeczytana: 13 września 2014

Książka napisana przez polskich mistrzów pamięci. Ma trochę banalny opis "Co zrobić, by pamiętać PIN?", ale taką na pewno nie jest. Opisano w niej całkiem sporo mnemotechnik, czyli technik pamięci, które pozwolą nom zapamiętywać różne, czasem bardzo złożone informacje. Opanowanie pewnych z nich może zająć sporo czasu (stworzenie GSP), ale co najważniejsze to faktycznie działa. Nie bawiłem się jeszcze ze wszystkimi, ale te które przyswoiłem są godne rozpropagowania.

Techniki w książce to m.in.:
dziesiątka - gdy nie masz czasu opanować GSP, a chcesz zapamiętywać ciągi liczbowe
GSP - trudniejszy w opanowaniu, ale lepszy sposób na zapamiętywanie długich liczb
Loci - metoda zapamiętywania kolejności
POV - technika zapamiętywania dat
i różne wariacje tych technik
Mamy też opisane, jak zapamiętywać tytuły książek, filmów, cytaty, wiersze, listę zakupów, układy kart, jak wygłosić przemówienie bez kartki, albo wspomagając się jedynie mapą myśli, jak uczyć się słówek (o tym bym jeszcze...

Kuba | 2014-04-04
Przeczytana: kwiecień 2014

Bardzo dobra książka przedstawiająca mnemotechniki w prosty i przyjazny dla przeciętnego Kowalskiego.Oprócz technik zapamiętywania w książce są przedstawione sposoby wykorzystania danej techniki np. nauka kart,nauka języków obcych.
Polecam. Lektura powinna być obowiązkowa w szkołach ponieważ w jaki sposób jesteśmy w stanie efektywnie uczyć się nie mając o niej pojęcia ?