Techniki zapamiętywania

Edgard
2013-06-12
2013-06-12
zapamiętywanie

Książka w której można przeczytać o technikach pamięciowych, jak skutecznie pobudzić pamięć według mistrzów pamięciowych. Konkretne metody, z praktycznymi wskazówkami. Bez lania wody dzięki czemu książka nie jest zbędnie długa, czysta esencja tego co najważniejsze. Warta uwagi. Wskazane techniki w sam raz do wykorzystania na co dzień.

Rzetelny i dobry poradnik, który zawiera dużo specjalistycznej wiedzy od praktyków, ale podanej w przystępny sposób z przykładami.

Fajna książka ćwicząca ludzki umysł i zapamiętywanie,polecam wszystkim tym którzy mają dobrą jaki i gorszą pamięć.

Zapamiętaj Django... wyobraź sobie miliard niepotrzebnych rzeczy Dj, Ango - ale nie jednak nago... tylko się nie pomyl więc żeby było łatwiej nad wszystkim wyobraź sobie napis DJANGO.

Chcesz zapamiętać słowo hobbit - wyobraź sobie hobbita.

Nie no k... mistrzostwo mnemotechnik ;)

Chcesz zapamiętać słowo hobbit - wyobraź sobie hobbita.

Nie no k... mistrzostwo mnemotechnik ;)

Niesamowita książka, autorzy opisują jak za pomocą mnemotrchnik można zapamiętać masę informacji. Polecam!

Bardzo lekko się czyta i chcesz wracać do tego jeszcze i jeszcze, bo napisane tak prostym językiem, zrozumiałym dla każdego.

Pierwsze, co zwróciło moją uwagę, to fakt, że książka została napisana przez Polskich praktyków-mistrzów, którzy bardzo się postarali przełożyć swoją wiedzę i serce w tę książkę.

Najbardziej przydatnym i nowym dla mnie był GSP i POV, bo z datami i liczbami czasami miałem problem.
Podczas czytania książki i prób stosowania porad, zacząłem zauważać widoczne postępy. Wyobrażam, co by było, gdybym robił to systematycznie.

I tak, najważniejszy przekaz książki - trening czyni Mistrza. Geniusz, który nie ćwiczy w sobie geniusza, nigdy nim nie zostanie i na odwrót.

Książka warta Waszego czasu i uwagi, jeżeli chcecie zobaczyć jednak efekty w życiu - potrzeba treningu naszej kreatywności, poprzez powtarzanie.

Najbardziej przydatnym i nowym dla mnie był GSP i POV, bo z datami i...

Zawsze miałem problem z zapamiętywaniem dat, liczb czy imion nowo poznanych osób. Taki stan w niektórych sytuacjach zwłaszcza zawodowych może być uciążliwy. Przeglądając internet trafiłem na książkę „Techniki zapamiętywania”. Wielokrotni mistrzowie Polski w zapamiętywaniu bracia Bartłomiej i Tobiasza Boral postanowili przekazać swoją wiedzie na temat techniki zapamiętywania w omawianym poradniku. W poszczególnych rozdziałach dowiadujemy się jakie metody wykorzystać do zapamiętania np.: listy zakupów, adresów, imion i nazwisk, czy dat. Do każdego rodzaju treści do zapamiętania autorzy podają kilka metod, więc można dobrać najbardziej odpowiadającą nam metodę.

Jest to dobry poradnik z konkretnymi przykładami i ćwiczeniami, dzięki którym łatwiej jest zrozumieć i zastosować daną metodę. Polecam wszystkim którzy chcą lepiej zapamiętywać. Ja postanowiłem zacząć od Głównego Systemu Pamięciowego aby móc zapamiętywać liczby.

PS wymyślanie historyjek na podstawie słów przypisanych do liczb w metodzie GSP to świetna i wesoła zabawa. Przy ćwiczeniu tej metody i wyszła mi taka historia, aż oplułem się herbatą w pracy.

Książka pozwala zrozumieć w jaki sposób myślą mistrzowie zapamiętywania. Dzięki spróbowaniu podanych ćwiczeń jestem chociaż w stanie ogarnąć "jak Oni to robią ". Dobra książka na początek przygody z treningiem umysłu.

W wielkim skrócie- wszystko, czego się uczymy przekładajmy na obrazy ;)

Książka ogólnie napisana bardzo lekkim językiem, będzie zrozumiała dla każdego. Oprócz tego są podane przykłady i ciekawostki, co urozmaica lekturę.

W wielkim skrócie- wszystko, czego się uczymy przekładajmy na obrazy ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest bardzo dobrym poradnikiem. Zawarte są w niej różne techniki zapamiętywania, które mogą się przydać w różnych sytuacjach. Metody poparte są przykładami dzięki czemu lepiej jest zrozumieć daną metodę. Dodane są również ćwiczenia co jest dużym plusem. Czytelnik ma możliwość wyboru, do jednej sytuacji podanych jest kilka technik zapamiętywania- te które wymagają chwili aby je przyswoić, jak i te, którym trzeba poświęcić dłuższy czas ale dają większą satysfakcję w późniejszej fazie nauki.

• Psychologia
  • Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki Techniki zapamiętywania