Symbolika roślin cz.2. Heraldyka i symbolika chrześcijańska. CD MP3

Wydawnictwo: WAM

Symbolika chrześcijańska jest jedną z bardziej rozległych dziedzin nauki dotykającą wiele różnych dyscyplin. łączy w sobie treści teologiczne z kultem ludowym, biblijne z antycznymi, historyczne z legendarnymi. Posiadając olbrzymie spektrum znaczeniowe, symbolika posługuje się jednak językiem bardzo konkretnym i posiadającym precyzyjnie określone zasady. Barwa, forma, układ, przedmiot, tekst, gest wszystko to w odniesieniu do określonej cywilizacji, kultury i wierzeń religijnych staje się prze

srutututuu | 2014-10-31
Joanna Cysdorf | 2014-07-12