Lubimyczytać.pl to:
ponad 665 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci.

Cyfrowa demencja. W jaki sposób pozbawiamy rozumu siebie i swoje dzieci.

Autor:
tłumaczenie
Andrzej Lipiński
Digitale Demenz. Wie wir uns und unsere Kinder um den Verstand bringen.
seria/cykl wydawniczy
Kontrasty i kontrowersje
wydawnictwo
Dobra Literatura
typ
papier
JoAnna
8.18 (11 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Cyfrowa demencja to określenie, którego przed kilku laty użyli południowokoreańscy lekarze do opisania symptomów chorobowych – zarówno psychicznych, jak i fizycznych – będących skutkiem niekontrolowanego korzystania z mediów cyfrowych. Renomowany niemiecki psychiatra i neurobiolog, Manfred Spitzer, daje w swojej książce szczegółowy wgląd w istotę i przyczyny tego zjawiska. Prezentowane przez pro...

Prezentowane przez profesora Spitzera tezy podzieliły zarówno opinię publiczną, jak i kręgi fachowe na dwa antagonistyczne obozy. Zdaniem Spitzera intensywne korzystanie z mediów cyfrowych skutkuje – zwłaszcza u dzieci i młodzieży – zanikiem samodzielnego myślenia, to zaś prowadzi do zakłócenia uwagi i orientacji przestrzennej oraz pogarszania się wyników w nauce. Na płaszczyźnie emocjonalnej ceną za zbyt częste przebywanie w cyfrowym świecie jest samotność, wycofanie się z realnego życia, problemy ze spaniem i koncentracją włącznie z depresją i prawdziwym uzależnieniem od mediów elektronicznych. Krytycy twierdzą, że Spitzer „wiesza psy” na zdobyczach techniki i świecie nowoczesnych mediów, bez których dziś trudno wyobrazić sobie życie.

źródło opisu: http://www.dobraliteratura.pl/zapowiedz/156/cyfrowa_demencja.html

źródło okładki: http://www.dobraliteratura.pl/zapowiedz/156/cyfrowa_demencja.html

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
eccentric | 2014-01-22
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Cudowna. Polecam tym, którzy są jak dotąd nieświadomi "w jaki sposób pozbawiamy rozumy siebie i swoje dzieci".

komestor | 2014-03-31
Zbigniew | 2014-03-07