Zasypianie bez płaczu

Tłumaczenie: Robert Waliś
Wydawnictwo: KE Liber
The baby sleep book : how to help your baby sleep and have a restful night

Czy twoje dziecko ma problemy ze snem?Czy budzi się zbyt wcześnie lub zbyt często?Niemal równie frustrujące jak zmęczenie są wykluczające się wzajemnie rady, które słyszysz: cierp w milczeniu, pozwalając malcowi się wypłakać, albo zostań męczennikiem i poświęć własny sen, aby uspokoić dziecko. W książce Zasypianie bez płaczu autorzy odchodzą od tak ekstremalnych rozwiązań, starając się odnaleźć równowagę między potrzebami poszczególnych członków rodziny. W książce znajdziesz opisy elastycznych i uniwersalnych technik usypiania dziecka i zapobiegania jego zbyt częstym pobudkom. Korzystając ze swojego doświadczenia jako rodzice i pediatrzy, William i Martha Searsowie oddają w twoje ręce napisany z dużym wyczuciem poradnik zawierający skuteczne, wielokrotnie sprawdzone metody dostosowane do każdego rodzaju dziecięcego (i dorosłego!) temperamentu.Uzupełniając wyniki najnowszych badań godnymi zaufania i zrozumiałymi poradami, autorzy oferują ci wsparcie, jakiego potrzebujesz, aby zagwarantować swojemu dziecku (i sobie) odpowiedni odpoczynek. Czas przestać się lękać nocy.Książka zawiera porady dotyczące wszelkich aspektów snu, między innymi:nocnego moczenia, zdrowotnych przyczyn budzenia się w nocy, koszmarów sennych, strategii usypiania w porze drzemek

Renata | 2012-09-27
Przeczytana: 30 września 2012

Tytuł nie oddaje w pełni zawartości. Ta książka pokazuje wiele aspektów snu - od noworodka przez niemowlaka do małego dziecka. Zawiera wiele treści ponad zasypianie bez płaczu. Poza tym autorzy nie skupiają się jedynie na tematyce snu, ale wplatają także inne istotne aspekty życia dzieciątek; m.in. karmienie, zabawa, dieta.
Nie zachęcają do jednej metody, nie skupiają się wcale na spaniu z dzieckiem jako jedynie słusznej decyzji. Książka zawiera bardzo dużo praktycznych wskazówek. Zachęcam każdego, kogo interesuje tematyka snu dziecka - niekoniecznie musi mieć problemy z zasypianiem. Warto.
Jedno mnie tylko zbulwersowało - przyzwyczajanie ssania kciuka jako metoda na samouspokojenie! Co to to nie ;)

kacu666 | 2014-08-24
Na półkach: Przeczytane, Zamienie