Hipnoza a sztuka samoleczenia

Wydawnictwo: Rea
zdrowie, medycyna

Autor psycholog kliniczny z 30-letnim doświadczeniem zamieścił w swojej książce m.in. teksty pozwalające wejść w stan autohipnozy w celu: relaksacji, wzmocnienia ego, opanowania stresu, leczenia bezsenności, zaprzestania palenia itp...

Jaksieztymczujesz | 2016-12-28

Odebrać te książkę można na dwa sposoby: jako tragiczną lub wspaniałą. Osoba, która nie ma pojęcia o hipnozie, jej zastosowaniu i obecnym miejscu w nauce zapewne będzie nią zachwycona. Ale jeżeli pozycja wpadnie w ręce osoby z minimalną wiedzą - wszystko stracone. Niemal natychmiast da się wyczuć ezoteryczne i życzeniowe smaczki. Książka utrwala mity na temat hipnozy i powiela nieprawdę. Mimo pozornej bibliografii nie warto ufać rzetelności naukowej, którą ta książka próbuje mieć. Nawet w latach wydania informacje zawarte w książce były powszechnie uważane za szarlatańskie i zakłamane. Za koronny przykład niech służy cytowanie badań na temat powiększania piersi przy pomocy hipnozy. Cud - silikon już nie jest więcej potrzebny.

thigrand | 2013-05-19
Monika | 2011-05-06