Ważki

2010-01-01
2010-01-01
Magdalena Zadrąg
ważki

Dziewięć gwiazdek i ani jednej mniej. Wyjątkowa, wybitna, znakomita książka dla każdego fana i miłośnika polskiej fauny. Książka bogato ilustrowana, bardzo dobrze napisana, ładnie wydana.
Książka rozpoczyna się spisem treści i wykazem terminów naukowych i skrótów. Następnie znajdziemy podstawowe informacje o ważkach. Dział ten zawiera treści dotyczące budowy ciała postaci dorosłej, budowy ciała larwy, kopulacji, składania jaj, terytorializmu i długości życia, rozwoju larw, przeobrażania, siedlisk, wybranych biotopów Europy Środkowej, zagrożeń i ochrony, łapania oraz hodowli i zbioru ważek, fotografowania ważek. Kolejna część to dwa klucze do oznaczania gatunków: klucz do oznaczania postaci dorosłych i klucz do oznaczania larw. Najdłuższa część omawia gatunki ważek równoskrzydłych i różnoskrzydłych i zaczyna się wykazem opisanych gatunków i tabelą o zasięgu ich występowania w krajach naszej części Europy. Na końcu literatura uzupełniająca i skorowidz.
Książka, którą polecam i szczerze zachęcam do jej zdobycia. Wspaniała pozycja i ważna dla osób zainteresowanych ważkami z Polski.

• Przyrodnicze
  • Biologia, medycyna, psychologia, socjologia i okolice
  • Podręczniki, klucze, encyklopedie itp.
  • Flora i fauna
  • Przeczytane 2018
  • Nauki o życiu (biologia, neurobiologia i pokrewne)
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Ważki