Gran libro del miedo
horror

Książka zawiera opowiadania grozy takich mistrzów pióra, jak Edgar Allan Poe, Guy de Maupassant, Charles Dickens, Gérard de Nerval czy Robert Louis Stevenson. Są w niej historie o wampirach i o tajemniczych zabójstwach, pojawia się też czarny kot, a akcja dzieje się w budzących grozę starych domostwach. Historie zostały opowiedziane na nowo i nieco skrócone w stosunku do oryginałów.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2008

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»

Cuz | 2012-09-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror

Opis tej książki to jedno wielkie kłamstwo. Dałem się nabrać i możecie sobie wyobrazić moje rozbawienie kiedy zamiast antologii dawnych mistrzów grozy przysłano mi książkę dla... dzieci. :D Muszę przyznać że pięknie ilustrowaną, jednak opowiadania zajmują zazwyczaj po dwie strony, więc pisanie że zostały "nieco skrócone" jest oszustwem. Dlatego ostrzegam, ponieważ czuję się po raz kolejny oszukany przez wydawcę. Oceny jednak nie obniżam, bo mimo wszystko piękne ilustracje i dobrze przygotowane skróty, które mogą zachęcić do horroru młodszych czytelników, zasługują na pochwałę.

Abee | 2015-06-08
Na półkach: Posiadam, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Dla małoletnich miłośników grozy (subiektywnie na wiek 9+). Ale i dorosły może trochę się pobać. Książka z bardzo klimatycznymi ilustracjami (te nosy!). W miarę czytania czułam znużenie tematem. Niektóre skróty w opowiadaniach ewidentnie się nie udały. Wiem, że dzieciaki lubią się straszyć. Więc dla fana/fanki strasznych historii to będzie świetny prezent. I w ogóle ze względu na ilustracje i piękne wydanie - to jest świetny prezent, ale specyficzny.

Insane | 2015-09-30
Na półkach: Książki, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 30 września 2015

Po okładce podejrzewałam, że nie jest to zwykły zbiór opowiadań grozy. Także nie zdziwiło mnie jak w moje ręce chwyciłam ten egzemplarz.
Nie wiem jak to ocenić, ponieważ z natury jestem typem osoby, którą trudno wystraszyć historiami. Tym bardziej, że mój wiek grubo przekracza minimum, które się powinno mieć czytając ten zbiór (mam na myśli 8/9 lat).
Historie tutaj przedstawione nie były mi obce, zwłaszcza utwory Edgara Allana Poego, którego wysoko sobie cenię. W dodatku grafiki, które zdobiły każdą stronę nadawały całej tej "otoczki" grozy.
Jedyna wada, która najdotkliwiej mnie dosięgła to fakt, że historie te zostały tak powierzchownie i do minimum skrócone, a w wielu zabrakło tej grozy, która niewątpliwie powinna być, w końcu to opowiadania grozy!

WrongWord | 2013-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Właśnie. Nazwiska autorów mówią same za siebie, więc bardzo się zdziwiłam kiedy bibliotekarka zaczęła szukać tej książki w dziale dla dzieci. Odrobinę zmartwiona przemilczałam jednak sprawę i wzięłam książkę do domu i dopiero wtedy się przekonałam że to tak naprawdę 'opowiadanka' grozy. Dla dzieci. W sam raz, do poduszki.

Klaudia | 2014-09-27

Szkoda że tak skrócone...............

Potworki_Czytają | 2015-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

Jak sądzicie, czy makabryczne zbrodnie o jakich pisze Poe lub potwory i deliryczne wizje Lovecrafta to odpowiednia proza dla najmłodszych? Jak najbardziej. Ja przeciwwskazań nie widzę, tym bardziej, że „Wielka Księga Strachu” jest tego doskonałym przykładem. W końcu jeśli wprowadzać młody umysł w strefę grozy, to najlepiej sięgać po klasyków gatunku.

„Wielka Księga Strachu” to antologia, w którą powinni zaopatrzyć się wszyscy rodzice lubiący opowieści z dreszczykiem i którzy chcą zarazić taką literaturą swoje pociechy.

[całość recenzji na http://potworkiczytaja.blogspot.com/2015/08/czytajcie-i-drzyjcie-z-przerazenia.html]

My wiemy, że małe Potworki lubią Czytać, a jeśli ty też chcesz się o ty przekonać, to zajrzyj na potworkiczytaja.blogspot.com!

aga | 2016-10-01
Przeczytana: 09 października 2016