Wielka księga legend średniowiecznych

Tłumaczenie: Piotr Fornelski
Wydawnictwo: Media Rodzina

Choć wiele wieków dzieli nas od czasów średniowiecza, to wciąż pobudzają naszą wyobraźnię opowiadane po wielokroć pieśni rycerskie i poematy: Pieśń o Rolandzie, Pieśń o Nibelungach, Pieśń o Cydzie. Tu znajdziesz opowieści o różnych sławnych postaciach z dworu króla Artura: o Gawenie i zielonym Rycerzu, o Ywainie, czyli Rycerzu z Lwem, o Lancelocie zakochanym w królowej Ginewrze czy wreszcie młodym i prostodusznym rycerzu Percewalu.

Syl_wina | 2017-04-21
Mamobab | 2017-03-18