Wyzwanie czytelnicze LC

Kontrabas i bumerang

Wydawnictwo: Bellona
joly_fh

JACEK "DŻEJ DŻEJ" JĘDRZEJAK- basista i główny wokalista zespołu BIG CYC. Kompozytor , autor tekstów, członek grup CZARNO CZARNI a wcześniej ROKOSZ. Twórca takich przebojów jak "Makumba", "Nogi" czy "Berlin Zachodni". Od wielu lat pojawia się w czołówce serialu "Świat według Kiepskich" śpiewając piosenkę tytułową. Ze swymi zespołami nagrał ponad 20 płyt. Zagrał ok 3000 koncertów. Występował m.in. w USA ,Kanadzie , Wielkiej Brytanii, Niemczech , Holandii, Belgii ,Finlandii i Szwajcarii. Uczestnik happeningów Pomarańczowej Alternatywy. Publikował w Gazecie Wyborczej, przez wiele lat prowadził audycję radiową "Radio Big Cyc". Bohater filmu dokumentalnego "Rokędrolowiec" w reż. W. Frąckowiaka. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego.

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.bellona.pl

krawiec93 | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

5,5
miejscami mi się dłużyło
brakowało map z lokalizacją odwiedzanych miejsc

plus za obiektywne opisy

choć po przeczytaniu.. chęć odwiedzenia takich miejsc jak Singapur czy Sydney w moim przypadku nieco zmalała

fladzia | 2018-09-16
Loke | 2018-07-09