zbiór opowiadań, Opole
Lidka

Publ. ukazała się w ramach projektu "Festiwal Natchnienia", którego częścią składową był również konkurs literacki, wyłaniający najlepsze teksty wśród animatorów. Zawiera: Proch i sześć fragmentów kości / Mark Hodder. Urizmatycy / Jakub Ćwiek. Zapiski Kaprala Finto / Aneta Jadowska. Proszek spadkowy / Martyna Raduchowska. Całkowite zaćmienie księżyca / Małgorzata Warda. Błękitne miasto /...

Zawiera: Proch i sześć fragmentów kości / Mark Hodder. Urizmatycy / Jakub Ćwiek. Zapiski Kaprala Finto / Aneta Jadowska. Proszek spadkowy / Martyna Raduchowska. Całkowite zaćmienie księżyca / Małgorzata Warda. Błękitne miasto / Joanna Pawłusiów. Jesiotr Opolski / Bartosz Rogala. Po śladach bosych snów / Magdalena Schatt-Skotak. Ceres / Magdalena Pioruńska. Opole jest kobietą / Hanna Sterniuk-Mościska. Bolko IV / Ewa Jezierska. I zbiegliśmy w dół / Iwona Mózgowiec.

źródło opisu: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Suterena", 2013

źródło okładki: festiwalnatchnienia.pl

Agu | 2014-03-24
Na półkach: Przeczytane, Autograf, Posiadam, '13
Przeczytana: 02 grudnia 2013

„Antologia opowiadań o Opolu” powstała w ramach projektu Festiwal Natchnienia - profesjonalni autorzy piszą do spółki z wyłonionymi w konkursie amatorami. Głównym celem książki jest promocja miasta Opole, dlatego warunkiem było umieszczenie go w opowiadaniu. Ponieważ część, jeśli nie większość, autorów nigdy nie była w Opolu musieli poradzić sobie z tym w inny sposób. Niektórzy wykorzystali Opole jako miejsce akcji, pozostali jego historię i legendy, tworząc swoje własne wersje.

Adriana | 2015-10-11
Na półkach: Przeczytane, Z autografem, 2015

www.ujrzecslowa.pl

Ta pozycja trafiła w moje ręce całkowicie przypadkowo, albo wręcz los postawił sobie za zadanie, by trafiła ona do mnie, gdyż udało mi się ją wygrać w konkursie tak dawno temu, że już nawet nie pamiętam kiedy. Ale ta antologia jest o tyle ciekawa, że pojawiły się w niej teksty znanych Autorów takich jak: Jakub Ćwiek, Aneta Jadowska, Martyna Raduchowska czy Małgorzata Warda. Jednak nie tylko znajdziemy tutaj teksty profesjonalistów, gdyż ta antologia jest zbiorem opowiadań wydanych ze względu na konkurs organizowany w ramach projektu Festiwal Natchnienia.

Sama nawet zaczęłam poszukiwać informacji na temat tej pozycji, gdyż pamiętam to jak dziś, że gdy dawałam ją do podpisu Autorom, to byli wręcz oniemieli, że mam tą pozycję. Czyżby jakiś biały kruk? Możliwe, że tak, a ja nie posiadam się ze szczęścia, że coś takiego trafiło w moje ręce.

Tak jak już wspomniałam, cała antologia jest podzielona na dwa działy: teksty profesjonalistów, jak i teksty amatorów. I...

nika1622 | 2017-04-06
Lucy_Cruel | 2016-09-14